Pierwsza część trylogii hard s-f Cixina Liu. Three Body jeszcze nie jest hard, zaczyna się od rewolucji kulturalnej, kończy w 2007 (wiecie, "Future. The year is..."). To naprawdę kawałek genialnej literatury. Druga część jest jeszcze lepsza - [Retrorecenzja książki] The Three Body Problem
http://nietylkogry.pl/post/the-three-body-problem/
#recenzja #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #scifi #sciencefiction
NieTylkoGry - Pierwsza część trylogii hard s-f Cixina Liu. Three Body jeszcze nie jes...

źródło: comment_hWmKmoezuFQvbiKtk1BbNC2JfR2Pcn3a.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio było parę wpisów o „ARQ”, więc też postanowiłem obejrzeć. I uważam, że film super. Owszem, widać, że tani, ale za to z fajnym pomysłem (może nie bardzo oryginalnym, ale dobrze wykorzystanym) i wieloma zwrotami akcji. Wciąga.
Jakbym miał go w skrócie opisać, to takie skrzyżowanie filmów „Na Skraju Jutra” i „Primer”. Oba lubię, więc i „ARQ” mi podszedł. Myślę, że jedna z ciekawszych pozycji z gatunku SF w tym roku.

#
hard1 - Ostatnio było parę wpisów o „ARQ”, więc też postanowiłem obejrzeć. I uważam, ...

źródło: comment_yk3ffuXBhKWHDZgpEu0U43VSXjj9owwl.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek-jarek: Właśnie jestem na 300 setnej stronie Triumfu Endymona i muszę powiedzieć, że widać spadek formy autora, pierwsza część mi się podobała ale najlepsza moim zdaniem jest druga. W sumie podoba mi się styl Simmonsa ale ten cykl to pierwsze jego książki które czytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xivid_Drugi: po samym tytule to watpie zeby zmienili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale nie oszukujmy sie to jest odgrzewany kotlet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na tcm czy teraz tnt to sie nazywa ogladalem pierwowzor tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pomóżcie mi Mirki znaleźć dobry film sci-fi. Może coś w kosmosie, w klimatach Ukrytego wymiaru i Pandorum.
Może też coś z klimatu Matrix i 13 Piętro. Generalnie, nie pogardzę dobrym tytułem sf...
#film #scifi #sf
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DywanTv: Bardzo fajny film.

działa, bo działa). Wolę, kiedy występuje w filmie pseudonaukowy bełkot.

W życiu! Tutaj lepsze jest "działa, bo działa". Filmów z wątkami podróży w czasie (wstecz) lepiej nie za bardzo wyjaśniać, bo zawsze to będzie bez sensu. Coś takiego jest zwyczajnie niemożliwe, więc lepiej nie wdawać się w szczegóły, tylko bawić konsekwencjami. W tym filmie wyszło to bardzo fajnie. Szybko wciąga, dzięki wielu zwrotom akcji nie nudzi,
  • Odpowiedz
@hard1: Właśnie zakończenie... można się go domyślić na długo przed końcem filmu. Najlepsze jednak są te katalogi, które nagle odnajduje, chociaż wcześniej widział film....

No i "inne" pęknięcie. Pęknięcie zawsze powinno być takie samo, bo rzucała tym samym, z taką samą siłą, w tym samym kierunku. W podróżach w czasie nie ma zmiennych.

No, ale był ok. Po prostu ok :)
  • Odpowiedz