#rpi #raspberrypi
Mam Quasara, przez jakiś czas odtwarzał mi dobrze filmy prosto z zapodanych torrentów, ale to będzie parę miesięcy jak najczęściej wyrzuca mi błąd przy próbie wczytania linków, a nie miałem czasu się tym zająć

Polecicie strinę z instrukcją do naprawy (łącznie z #plexus)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można w jakiś sposób, na jakimś urządzeniu (radio?) "usłyszeć" sygnały sterowania zabawki #rc? Np. takiej operującej na częstotliwości 27 MHz?

#dx #rpi #radio #cb
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lk_hc: CB radio powinno dać radę bo to podobna jeżeli nie ta sama częstotliwość. Sprawdźw wiki jakie masz w CB częstotliwości dokładnie
  • Odpowiedz
@kaosha:
Kurde - myślałem że da się tego jakoś "posłuchać" bez żadnego dodatkowego sprzętu.

Wrzuciłem tylko tag CB - nie mam aktualnie niestety. I bardzo nad tym ubolewam.
  • Odpowiedz
@bobekrobal: Po co aktualizować raspberry? Ja aktualizuję tylko te pakiety w których jakąś lukę wykryto i patch wyszedł. Ostatnio apt-get upgrade to robiłem z 1.5 roku temu. Raspberry pełni pewną ważną funkcję, jakby przez update nagle się okazało że się nie uruchamia albo coś nie działa to byłbym w czarnej dupie :D Wolę nie ryzykować.

Ostatnio tak miałem jak coś pozmieniali z i2c wprowadzając device tree. Po update okazuje się
  • Odpowiedz
  • 1
@skew Jak żeś wykrakał z tym że przez update się nie uruchamia to sobie nawet nie zdajesz sprawy.

Szybki reboot i od kilku godzin usiłuję się dowiedzieć czemu serwer ssh się crashuje, logi nic nie mówią na ten temat (,)
  • Odpowiedz
@DrLubicz: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Raspberry użyłeś w pocisku rakietowym? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiej to ty (specjalnie z małej litery) nie masz rakiety. Może byś lepiej wykorzystał Raspberry?

  • Odpowiedz
Mirki, używał ktoś #motioneye na #rpi z kamerami IP dla monitoringu domu/mieszkania?

Chciałbym mieć 3-4 kamery po wifi/lan (w zależności od pomieszenia, nie wszędzie mam gniazdka a nowych kabli nie będę ciągnąć) całość ogarniane za pomocą motion i własnej konfiguracji akcji po wykryciu ruchu.
Nie wiem czy rpi (model B, 512ram) da sobie radę z tym, trenował ktoś może?

Drugie pytanie: co mogę najprostszego kupić, aby nie płacić za bajery, a
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: pizero ma więcej wspólnego z rpi b a tam czytałem że czasem na jednych chodziło a na innych nie. Weź spróbuj podpiac pod tv innym kablem, moze masz hdmi które idzie od nagrywarki czy dekodera
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: hej, udało ci się znaleźć gdzieś tanio te ledy? Sam jestem zainteresowany zrobieniem podobnej rzeczy :) Z tego co ja szukałem to można kupić na alliexpress 1m za ok 8,5 - 9usd
  • Odpowiedz
Dostałem w prezencie RPi 3 B, zakupiłem kartę SD, kabelek do monitora, zainstalowałem Raspbian - wszystko działa. Co dalej można z tym zrobić? Projekty w necie wymagają inwestowania w jakiś dodatkowy sprzęt. Bez inwestowania można coś ciekawego zrobić? Jeszcze wspomnę, że Linux to dla mnie czarna magia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#raspberrypi #technologia #rpi
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki i mirabelki. Chcę zrobić laptopa przeznaczonego tylko i wyłącznie do szkoły (tam gdzie idę są stare pentiumy, 1GB RAM i vista), a nie mam zbytnio kasy. Czy jest sens bawić się w coś takiego? Do niczego skomplikowanego nie będą wykorzystywane, tylko w drugiej klasie trochę cpp i tyle. Jeśli się opłaci, to jakiego odroida/rpi brać? Jaką obudowę brać i matrycę, najlepiej 11,6"? Czy specjalny konwerter będzie mi potrzebny? Klawiaturę i
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myslisz ze linux na 1 GB ramu dobrze chodzi? Gowno prawda, nawet youtube bedzie zamulal. Uzywam linuxa od 5 lat i tam tez RAM jest potrzebny jesli oczekujesz jakiegokolwiek komfortu pracy.


@hdh3he3: jak będzie sprzętowe wspieranie video, to czemu nie?
Oglądać youtube można przez apkę jak kodi.

Inna sprawa, że tab w firefox zabiera teraz prawie 200MB czyli tyle co sam system.
  • Odpowiedz
Dlaczego myszka/klawiatura po jakimś czasie sama wyłącza się mimo nie robienia niczego przez około 5 minut? Muszę wtedy iść odłączyć albo hub'a albo trójnik i zaczyna działać
#raspberrypi #rpi #rpizero
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cziterus: Spróbuję do 1100 podkręcić. Nie wiem jaki mam zasilacz teraz bo jestem w domu i dopiero jutro będę bo być może mam nawet 3A. A kabel mam samsungowy 0,5m. Jutro będę się bawić bo wydaje mi się, że na 1050 się sypało.
  • Odpowiedz
@klonpvv: Włączyłem któryś odcinek Dare Devila przez Exodusa, źródło GVideo. W każdym pliku jest, jeśli nie masz tego, to wejdź do ustawień i włącz sobie poziom ustawień największy może wtedy się pojawi.
  • Odpowiedz