Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 0
@Lk_hc: CB radio powinno dać radę bo to podobna jeżeli nie ta sama częstotliwość. Sprawdźw wiki jakie masz w CB częstotliwości dokładnie
- 0
@kaosha:
Kurde - myślałem że da się tego jakoś "posłuchać" bez żadnego dodatkowego sprzętu.
Wrzuciłem tylko tag CB - nie mam aktualnie niestety. I bardzo nad tym ubolewam.
Kurde - myślałem że da się tego jakoś "posłuchać" bez żadnego dodatkowego sprzętu.
Wrzuciłem tylko tag CB - nie mam aktualnie niestety. I bardzo nad tym ubolewam.
konto usunięte via Android
- 1
- 0
Nie dla kogoś ze Szkockim banknotem
- 0
konto usunięte via Android
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@bobekrobal: Po co aktualizować raspberry? Ja aktualizuję tylko te pakiety w których jakąś lukę wykryto i patch wyszedł. Ostatnio apt-get upgrade to robiłem z 1.5 roku temu. Raspberry pełni pewną ważną funkcję, jakby przez update nagle się okazało że się nie uruchamia albo coś nie działa to byłbym w czarnej dupie :D Wolę nie ryzykować.
Ostatnio tak miałem jak coś pozmieniali z i2c wprowadzając device tree. Po update okazuje się
Ostatnio tak miałem jak coś pozmieniali z i2c wprowadzając device tree. Po update okazuje się
- 1
@skew Jak żeś wykrakał z tym że przez update się nie uruchamia to sobie nawet nie zdajesz sprawy.
Szybki reboot i od kilku godzin usiłuję się dowiedzieć czemu serwer ssh się crashuje, logi nic nie mówią na ten temat (╯︵╰,)
Szybki reboot i od kilku godzin usiłuję się dowiedzieć czemu serwer ssh się crashuje, logi nic nie mówią na ten temat (╯︵╰,)
- 39
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 123
@DrLubicz: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Raspberry użyłeś w pocisku rakietowym? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiej to ty (specjalnie z małej litery) nie masz rakiety. Może byś lepiej wykorzystał Raspberry?
- 33
@DrLubicz: i my z Ukrainą mamy skonstruować śmigłowieć szturmowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) może części na Aliexpress zamówimy
Jak dograć drugi system do raspberry z NOOBS? Mam obraz dysku, ale jak podlaczam karte do komputera pokazuje się tylko partycja recovery
#rpi #raspberrypi
#rpi #raspberrypi
Mirki, używał ktoś #motioneye na #rpi z kamerami IP dla monitoringu domu/mieszkania?
Chciałbym mieć 3-4 kamery po wifi/lan (w zależności od pomieszenia, nie wszędzie mam gniazdka a nowych kabli nie będę ciągnąć) całość ogarniane za pomocą motion i własnej konfiguracji akcji po wykryciu ruchu.
Nie wiem czy rpi (model B, 512ram) da sobie radę z tym, trenował ktoś może?
Drugie pytanie: co mogę najprostszego kupić, aby nie płacić za bajery, a
Chciałbym mieć 3-4 kamery po wifi/lan (w zależności od pomieszenia, nie wszędzie mam gniazdka a nowych kabli nie będę ciągnąć) całość ogarniane za pomocą motion i własnej konfiguracji akcji po wykryciu ruchu.
Nie wiem czy rpi (model B, 512ram) da sobie radę z tym, trenował ktoś może?
Drugie pytanie: co mogę najprostszego kupić, aby nie płacić za bajery, a
#rockprogresywny #rockprogressivoitaliano #muzyka #rpi
Biglietto Per L'inferno - L'arte Sublime Di Un Giusto Regnare
Biglietto Per L'inferno - L'arte Sublime Di Un Giusto Regnare

#RaspberryPi3 za 0,21 zł! Śpieszcie się.
1. Logujecie się na swoje konto na Aliexpress.
2. Dodajecie kupon 58/58,01 $ -> http://www.aliexpress.com/store/sale-items/1084082.html
3. Dodajecie do koszyka Raspberry Pi -> http://www.aliexpress.com/…/2016-new-origi…/32672510029.html
oraz "uzupełniacz" do 58$ (aby było można użyć kupon)
1. Logujecie się na swoje konto na Aliexpress.
2. Dodajecie kupon 58/58,01 $ -> http://www.aliexpress.com/store/sale-items/1084082.html
3. Dodajecie do koszyka Raspberry Pi -> http://www.aliexpress.com/…/2016-new-origi…/32672510029.html
oraz "uzupełniacz" do 58$ (aby było można użyć kupon)
Spotkał się ktoś z tym, że na #pizero pod hdmi w ogóle nie było obrazu?
force hotplug nie pomaga :/
#rpi #raspberrypi
force hotplug nie pomaga :/
#rpi #raspberrypi
- 0
@lisek517: Tzn? Mam przejściówkę z miniHDMI-->HDMI-->DVI. Sam kabel HDMI --> DVI na rpi2 działa bez problemu
@Kryspin013: pizero ma więcej wspólnego z rpi b a tam czytałem że czasem na jednych chodziło a na innych nie. Weź spróbuj podpiac pod tv innym kablem, moze masz hdmi które idzie od nagrywarki czy dekodera
konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Miraski, da sie to jakoś podłączyć do rpi? Tzn pod jakie piny itp. http://botland.com.pl/czujniki-pogodowe/3630-stacja-pogodowa-z-pomiarem-kierunku-i-predkosci-wiatru.html
#raspberrypi #rpi #arduino #mikrokontrolery
#raspberrypi #rpi #arduino #mikrokontrolery
- 0
@EugeniuszGeniusz: https://botland.com.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=1108
Przecież wszystko ładnie opisane.
Przecież wszystko ładnie opisane.
@EugeniuszGeniusz: da sie, najlepiej jeszcze domoticza tam postaw
- 1
Mirki z #elektronika i #rpi. Mam takie oto serwo. Jakikolwiek kod w pythonie poruszajacy ramieniem, uzywajacy modulowanego sygnalu powoduje skret tylko w 1 strone (w prawo, widok z gory). Macie pomysl co moge robic zle? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #arduino #mikrokontrolery
źródło: comment_UGLDzW6VFWkf41fXlS3yA71ummVm1BcI.jpg
Pobierz@Pitzonik: pokaż jak wygląda najprostszy działający kod do świecenia ledem.
- 1
@Fox_Murder: Jestem poza domem. Gdy dotre do domu i jezeli bedziesz mial jeszcze czas dla mnie, to napisze.
Bardzo dziekuje za dotychczasowa pomoc Mirku
Bardzo dziekuje za dotychczasowa pomoc Mirku
- 1
Dostałem w prezencie RPi 3 B, zakupiłem kartę SD, kabelek do monitora, zainstalowałem Raspbian - wszystko działa. Co dalej można z tym zrobić? Projekty w necie wymagają inwestowania w jakiś dodatkowy sprzęt. Bez inwestowania można coś ciekawego zrobić? Jeszcze wspomnę, że Linux to dla mnie czarna magia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#raspberrypi #technologia #rpi
#raspberrypi #technologia #rpi
Hej mirki i mirabelki. Chcę zrobić laptopa przeznaczonego tylko i wyłącznie do szkoły (tam gdzie idę są stare pentiumy, 1GB RAM i vista), a nie mam zbytnio kasy. Czy jest sens bawić się w coś takiego? Do niczego skomplikowanego nie będą wykorzystywane, tylko w drugiej klasie trochę cpp i tyle. Jeśli się opłaci, to jakiego odroida/rpi brać? Jaką obudowę brać i matrycę, najlepiej 11,6"? Czy specjalny konwerter będzie mi potrzebny? Klawiaturę i
@Gronekmaster: dozbieraj do 600-700zł i kup t420 lub 8460p, wytrzymają 3 lata.
Myslisz ze linux na 1 GB ramu dobrze chodzi? Gowno prawda, nawet youtube bedzie zamulal. Uzywam linuxa od 5 lat i tam tez RAM jest potrzebny jesli oczekujesz jakiegokolwiek komfortu pracy.
@hdh3he3: jak będzie sprzętowe wspieranie video, to czemu nie?
Oglądać youtube można przez apkę jak kodi.
Inna sprawa, że tab w firefox zabiera teraz prawie 200MB czyli tyle co sam system.
- 1
Dlaczego myszka/klawiatura po jakimś czasie sama wyłącza się mimo nie robienia niczego przez około 5 minut? Muszę wtedy iść odłączyć albo hub'a albo trójnik i zaczyna działać
#raspberrypi #rpi #rpizero
#raspberrypi #rpi #rpizero
Spotkania dla elektroników http://hardgroup.pl
Nagrania z minionych spotkań: http://events.pozoga.eu/category/elektronika/hardgroup/
Najbliższe spotkanie:
15.04.2015 - Grobla7 o 18:00
#
Nagrania z minionych spotkań: http://events.pozoga.eu/category/elektronika/hardgroup/
Najbliższe spotkanie:
15.04.2015 - Grobla7 o 18:00
#
- 0
@zygus2: done. Możesz pisać ;-)
- 0
PS. Już są nagrania z wydarzenia: http://events.pozoga.eu/hardgroup-5/
;-) Może kogoś zainteresują
;-) Może kogoś zainteresują
Probował ktoś rpi2 podkręcać mocniej? Za każdym razem jak przekroczę 1000MHz na rdzeń to mam kernel panic
#rpi #raspberrypi
#rpi #raspberrypi
@Kryspin013: do 1050 daje rade. zasilacz 5/2 i jak najkrótszy kabel. I radiatory wymagane ;)
- 0
@cziterus: Spróbuję do 1100 podkręcić. Nie wiem jaki mam zasilacz teraz bo jestem w domu i dopiero jutro będę bo być może mam nawet 3A. A kabel mam samsungowy 0,5m. Jutro będę się bawić bo wydaje mi się, że na 1050 się sypało.
konto usunięte via Android
- 1
Czy jest jakiś dodatek, który pokazuje ilość klatek /fps w wideo strumieniowanych z np Exodus, Genesis
#pytanie #rpi #raspberrypi #genesisdodatek
wyszukiwanie niektórych napisów to jest gehenna
Ps tak mam AutoSubs
#pytanie #rpi #raspberrypi #genesisdodatek
wyszukiwanie niektórych napisów to jest gehenna
Ps tak mam AutoSubs
- 0
@klonpvv: Włączyłem któryś odcinek Dare Devila przez Exodusa, źródło GVideo. W każdym pliku jest, jeśli nie masz tego, to wejdź do ustawień i włącz sobie poziom ustawień największy może wtedy się pojawi.
- 0
@xcccx: masz rację, jest
dzięki
dzięki
źródło: comment_8JjlJyFMMeykZZOjX6isnAmHZ0jL7tAr.jpg
Pobierz




















Mam Quasara, przez jakiś czas odtwarzał mi dobrze filmy prosto z zapodanych torrentów, ale to będzie parę miesięcy jak najczęściej wyrzuca mi błąd przy próbie wczytania linków, a nie miałem czasu się tym zająć
Polecicie strinę z instrukcją do naprawy (łącznie z #plexus)