Coś mi chropocze nad łóżkiem, jakaś ważka albo inne patatajstwo latające, ale nie chce mi sie wstawać, żeby to zab... pardon, wyrzucić przez okno. Panie premierze mirko, jak żyć (,)

#nocnazmiana #owady
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to za takie malutkie zielone, skoczne owady mnie denerwują na #nocnazmiana Coś jak pasikonik, ale 1-2mm długości.

Są bezszelestne, ale cholera swędzą i kłują i jak taki się uprze to co chwile mi wskakuje na ciało/twarz

#owady #robaczki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pomocy! Mieszkam w okolicy świniarni i nie mam pojęcia jak mam sobie poradzić z plagą much w moim mieszkaniu. Moskitiery na oknach i lepy zawieszone, lecz nie daje to 100% skuteczności? Może jakieś pomysły?

#problem #owady #preczzmuchami
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, z firmy bros np. Dokladnie taka nazwa. 2 saszetki sie miesza ze soba i wychodzi takie cos do smarowania. Nie wiem jak z kwestia zostawiania sladow pozniej tylko.
  • Odpowiedz
Cholera Mireczki... który to pisał, że mu wleciało do pokoju coś dużego i zielonego? Nawet mi zdjęcie gdzieś mignęło. Przed chwilą miałem u siebie to samo, z tym że nie dało się złapać, latało od ściany do ściany jak p------e xD Mogło to mieć dobre 8 cm długości, naprawdę kawał konkretnego owada ;) Udało mi się go w końcu wyprosić tą samą drogą, którą przybył, czyli oknem. Jakoś nie zostaliśmy przyjaciółmi... Wołałem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rss: od dołu masz taką klapkę przez którą opróżniasz to co spadło na dół. Tak to ja czyszczę pędzelkiem (na koniec sezonu), ale głównie nie czyszczę.
  • Odpowiedz
@Anytsuj01: Chyba to jednak nie pasikoniki. Nie pamiętam jak na Animal Planet mówi, może to uśpione szarańcze jak się ocierają to robią się głodne i zaczynają szarżować?
TheMan - @Anytsuj01: Chyba to jednak nie pasikoniki. Nie pamiętam jak na Animal Plane...
  • Odpowiedz
Mirasy, czym zwabić szerszenia? Bo wpadł mi s------l do pokoju, odbił się od laptopa i ściany i znikł. Teraz nie mam pojęcia gdzie się czai ()

#owady #zwierzeta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bart606: tylko boję się, że poza szerszeniem to mnie w----e xD

@JanuszKarierowicz: już zrobiłem taką prowizoryczną pułapkę. Tylko, że mam tam wodę z cukrem, jakąś słodką herbatę i takie tam. Może zaraz zrobię drugą i zobaczymy które prędzej szkodnika złapie :d
  • Odpowiedz