Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@narowerzesamochodem: Dawaj Mirku na priv i będziemy szukać czy w innej firmie nie będzie taniej :) Jednak musisz liczyć się z tym, że podwyżki + stłuczka to nie może się skończyć zbyt wesoło dla portfela :/
  • Odpowiedz
@narowerzesamochodem: witaj w klubie! Dziś dzięki @mfind porównałem ubezpieczenia i najtaniej w link4 dostałem ~600 ale po rozmowie telefonicznej w trakcie zamawiania okazało się, że z wpodou obszurki pierwszej po 14 latach prawka moja składka to ~1200 :-/ Tu z pomocą wrócił @fromasz56 i mam ubezpieczenie za ~700! Podziękowania oczywiście i tak dla obojga stron pomocy :-)
  • Odpowiedz
Mirki, jeżeli ktoś z was potrzebuje pomocy podczas jakiejkolwiek akcji ubezpieczeniowej, to nie ma lepszego nad Mirka @mfind. Z czystym sercem polecam człowieka, który mimo, że czas naglił służył pomocą i dzięki niemu udało mi się załatwić wszystko w jeden dzień, a - przez moją nieuwagę - miałem na załatwienie tego właśnie tyle. Takich cumpli to teraz ze świecą szukać, więc pozdrawiam i zachęcam do korzystania z usług, bo naprawdę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trafiła mi się taka szkoda na samochodzie. Żona odbiera od mechanika, a tam zarysowany bok - dwie pary drzwi + błotnik, do tego zwisające lusterko - porysowane, urwane zawiasy stąd zwisało. Same zarysowania na drzwiach - niewielkie, ale widoczne jest idące z rysą wgniecenie w lakierze.

Samochodzik za 25k netto (laguna III 2007), lakierniczo bez skazy.

Dostałem propozycję odszkodowania 1700 zł O_o .

Mam
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yuio: ale szok psychiczny przeżyłem jak teraz obadałem olx i rzeczywiście te laguny po tyle stoją, nie mam pojęcia czemu, laguny to zawsze były stosunkowo tanie samochody, a tutaj przebijają nawet mazdę 6!?!
  • Odpowiedz
Mirki, planuje zakup auta i obmyślam strategię ubezpieczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°), a, że mam możliwość zarejestrować i ubezpieczyć w Niemczech na przebywającą tam legalnie, pracującą itd. osobę, a doczytać nigdzie wprost nie mogę to pytam niezawodnego mirko- jakie są korzyści, koszta, wady posiadania auta z blachami naszych zachodnich sąsiadów? Robił ktoś może podobnie?

#ubezpeczenia #oc #motoryzacja no i #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wady posiadania auta z blachami naszych zachodnich sąsiadów?


@lifeontheline: jak dobre auto to najpewniej dosyć szybko Ci je ukradną. Poza tym, z tego co pamiętam są umowy międzynarodowe że taka polisa działa normalnie w Polsce. Reszta pytań raczej do ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#odszkodowanie #oc #wyplata #wypadek #proama
Witam szanownych Mirków. 2 tygodnie temu miałem stłuczkę, facet wjechał mi w lewy bok na równorzędnym. Rzeczoznawca przyjechał, porobił zdjęcia itp. Po tygodniu dostałem informację o szkodzie całkowitej. Czy muszę podjąć jeszcze jakieś kroki czy po prostu przyślą mi te 4850zł (o ile dobrze rozumiem)? 2 tygodnie minęły, a niby mają miesiąc.
ziemniag - #odszkodowanie #oc #wyplata #wypadek #proama
Witam szanownych Mirków. 2 t...

źródło: comment_HkVlynRw93iauDClzh5MTal2XvjhzMYO.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziemniag: nie daj sie wyruchać! Szkoda całkowita jest jak wartość naprawy przekracza 100% wartości pojazdu z dnia szkody. Rób niezależną wycenę naprawy lub bierz rzeczoznawcę i niech Ci płacą tyle ile powinna naprawa wynieść.
  • Odpowiedz
Zapytaj, czy kupia od ciebie ten wrak za 90% kwoty ktora wyliczyli, przeciez tyyyle zarobia

@M4ks: Chyba nawet maja taki obowiązek, powinna być na ten temat wzmianka w piśmie.

Czy muszę podjąć jeszcze jakieś kroki czy po prostu przyślą mi te 4850zł (o ile dobrze rozumiem)?

@ziemniag: Jak Ci pasuje, to nie musisz nic robić. Zawsze możesz ich poinformować, że zamierzasz naprawić auto w warsztacie na rozliczeniu bezgotówkowym
  • Odpowiedz
Mireczki, tata kupił auto i poprzedni właściciel płacił za #oc 200zł rocznie, teraz weszliśmy na kalkulator oc i najtańsze oc wynosi 1000zł. Tata ma prawko 13 lat. O co chodzi? :(
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@baniol Mirku sprawdzałeś u nas na porównywarce? :) Jeśli tak to rzuć na priv linka i sprawdzimy co da się zrobić :) Co do ceny to możecie znacznie więcej zapłacić jeśli jesteś młodym kierowcą i wspołwłaścicielem
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc
Mireczki, jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem OC podzielonym na dwie raty? Kończy mi się OC w najbliższym miesiącu, a i tak będę się w przeciągu 2-3 miesięcy tego auta pozbywał więc nie widzę sensu w opłacaniu ubezpieczenia na kolejny rok. Tutaj pytanie - czy jak wezmę OC podzielone na te dwie raty to czy zobowiązuję się do opłacenia CAŁEJ składki za 12 miesięcy, tylko że w
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mintay:
Ubezpieczasz na rok, nie ma innej opcji (chyba, żeś Mirek-handlarz-furami).
Płacisz pierwszą ratę, mija 6 miesięcy, płacisz drugą ratę.
Mijają 2 miesiące, sprzedajesz furę.
Zgłaszasz, że sprzedałeś, jeśli nabywca wypowie umowę ubezpieczenia (ale nie musi tego robić) -- dostajesz zwrot za 4 miesiące.
No chyba, że "pozbywał" oznacza złomowanie -- to wysyłasz protokół zezłomowania albo wyrejestrowania pojazdu i dostajesz zwrot składki za niewykorzystany okres (i to od dnia zezłomowania a
  • Odpowiedz
Ja teraz musisz przedłużyć, to najlepiej weź na 12 rat -- to stracisz najwyżej miesięczną składkę.


@Polinik: najgorsza z opcji, poza tym nieliczne towarzystwa umożliwiają podział na tyle rat, w dodatku wiąże się to z ogromną zwyżką
najlepiej przy sprzedaży auta "doliczyć" składkę za te 4 miesiące do ceny lub dogadać się z nabywcą, aby podpisał wypowiedzenie
@mintay
  • Odpowiedz
@irastaman: pdf wystarczy. Masz potwierdzenie. Nie musi być papierowe.
ALE - zależy jak upierdliwy niebieski się trafi. Lepiej wydać złotówkę za druk w punkcie ksero niż się użerać z nadgorliwcem.
  • Odpowiedz
@gameold: Odezwij się na priv i poszukamy Ci taniego OC :) Na Twoje pytanie nie da się odpowiedzieć bez dokładnych danych, bo każdemu wychodzi co innego po przeliczeniu :)
  • Odpowiedz
Witam :D

Jechałem wczoraj sobie siekierkowską i jakiś napaleniec wyprzedzał mając bardzo mało miejsca pomiędzy mną i samochodem na pasie obok. Obtarł mnie, odbił się i pojechał dalej - s--------a. Jechałem z dziewczyną, zapamiętałem tablice, telefon na 997 i powiedzieli, że go poszukają. Dzisiaj byłem złożyć zeznania ale kolejka na 2h a wieczorem wyjazd na wakacje więc nie dam rady.

Mam tablice gościa, na ufg zgadza się z marką auta. Zeznania mogę dopiero złożyć
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lepiej się pospiesz ze zgłoszeniem, jeśli ktoś zdąży naprawić auto możesz mieć kłopot z udowodnieniem swojej racji. Jeśli jednak go znajdą to koniec końców pokryje to z własnej kieszeni.
  • Odpowiedz
czesc, mam pytanko.

Jakiś czas temu miałem stłuczkę, gość we mnie uderzył, jego wina, przyjechała policja dostał mandat
Szkodę od razu zgłosiłem do pzu, rzeczoznawca itp wszystko ogarnąłem. Po miesiącu przyszła odmowa z powodu braku OC sprawcy, gość jeździł bez oc

W takim wypadku co mogę zrobić? sprawe zgłosić na policję czy gdzieś indziej? w Pzu doradzili mi że mogę to ze swojego ac pociągnąć ʕ
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Która ubezpieczalnia jest najtańsza? Chodzi mi o OC samochodu - Dodge Caliber 2.0. Wczoraj mi się skończyło w allianzu i zauważyłem że ceny podskoczyły im o 100% w rok, więc szukam czegoś innego.
#samochody #ubezpieczenia #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

Mam pytanie dotyczące #ubezpieczenia AC.

Mój brat ma ciągnik rolniczy i ostatnio podczas zahaczania przyczepy uszkodzil tył. Mechanik jest teraz turaj i rozbiera, wyliczył na szybko koszt na 20k, ale mowi, ze w sumie to z ubezpieczenia powinni wypłacić.

Czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wloczykij2: Jeśli 20k to zdecydowanie warto likwidować z AC, ale musisz się liczyć z tym, że składka za AC pójdzie w górę (odpadnie jakieś 10-20% zniżek w zależności od ubezpieczyciela)
  • Odpowiedz