Jak wymusić odszkodowanie z OC? #oc #motoryzacja #prawojazdy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

qwerss
via Android- 2
konto usunięte
- 26
@qwerss: jebnąć się patelnią w głupi ryj.

pasczakk
- 1
@qwerss: po ogladaniu filmow "polskie drogi" to najlatwiej znalezc dwupasmowa droge, na ktorej jest przejscie dla pieszych bez swiatel. jechac lewym pasem i w ostatniej chwili zdecydowac sie na przepuszczenie pieszych, gosc z tylu sie tego nie spodziewa :P.
- 2
OC to jest p--------a kpina. 2200 na rok za 1.3 benz/gaz xD
Jeżeli mój ojciec (właściciel) ma 60% zniżki, a ja (współwłaściciel) 21lat here 0%, to zniżki będą działać czy dlatego, że jestem współwłaścicielem nie będą doliczone? #oc
Jeżeli mój ojciec (właściciel) ma 60% zniżki, a ja (współwłaściciel) 21lat here 0%, to zniżki będą działać czy dlatego, że jestem współwłaścicielem nie będą doliczone? #oc
- 4
Czy ktoś kto nie miał prawo jazdy ma zniżki w #oc , czy liczy się tylko dla tych co mają prawo jazdy? #motoryzacja #ubezpieczenia #samochody #pytanie
Chcę kupić OC do mojego świeżego nabytku: Opel Vectra C, 2004, 2.0, 175 kuców.
Mam zniżki ojca (60%). Najtańsze, sensowne ubezpieczenie wyszło mi w Link4 - 660 zł. Podobne parametry ubezpieczenia dostaję w PZU, jednak oferują oni ochronę zniżek - 900 zł.
Czy warto dopłacić te 240 zł za taką usługę? #kiciochpyta
Słyszałem, że ochrona zniżek po prostu niweluje dopłaty w samym PZU (mimo wszystko dopłata będzie), ale np. w sytuacji gdy
Mam zniżki ojca (60%). Najtańsze, sensowne ubezpieczenie wyszło mi w Link4 - 660 zł. Podobne parametry ubezpieczenia dostaję w PZU, jednak oferują oni ochronę zniżek - 900 zł.
Czy warto dopłacić te 240 zł za taką usługę? #kiciochpyta
Słyszałem, że ochrona zniżek po prostu niweluje dopłaty w samym PZU (mimo wszystko dopłata będzie), ale np. w sytuacji gdy
- 1
@wake_me_up: Trochę drogo jak za ochronę zniżek ;) Ale jest tak jak podejrzewasz, ochrona zniżek będzie działała tylko w PZU, w innych firmach normalnie zostanie policzona szkoda. Podejrzewam, że nawet w razie szkody OC dla tego auto nie podskoczyłoby za nią o te 240 zł w górę.
Swoją drogą może chcesz skonfrontować ceny z naszym porównaniem? ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
Swoją drogą może chcesz skonfrontować ceny z naszym porównaniem? ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
@estkt: Średnio Mirku :(
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Orientuje się ktoś, czy można wpisać do ubezpieczenia OC osobę niespokrewnioną, niebędącą współwłaścicielem samochodu?
#pytanie #kiciochpyta #oc #samochody #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc
#pytanie #kiciochpyta #oc #samochody #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc
@mirkamalina: nie można. jak sobie to wyobrażasz? oc jest "na samochód"
@mirkamalina albo trzeba wyrównać cenę ubezpieczenia tak jakby był tamten kierowca jeśli nie miał zniżek/mial zwyzki. Zależy od ubezpieczalni(bo pewnie o to ci chodzi )
Prawdę mówiąc z premedytacją unikam ślubów. Zaproszono mnie już na dwa i na żadnym nie byłem. Jest taki typ ludzi którzy jakoś na śluby nie chodzą nie? Tak samo na pogrzeby. I nie świętują imienin, urodzin. W ogóle nic nie świętują, są tacy ludzie. #proza #oc #satacyludzie #tworczoscwlasna
17
Czeka nas droższe życie. Trzy rzeczy, za które zapłacisz więcej

Wiele wskazuje na to, że powinniśmy przygotowywać się na serię podwyżek. Te najprawdopodobniej odczujemy już w styczniu. Wyższe kwoty zobaczymy na rachunkach za wodę i prąd. Drożej zapłacimy również za polisę OC.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 32
Komentarz usunięty przez autora
- 2
#oc #ubezpieczenie #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
hej szukam najtańszego ubezpieczenia oc dla znajomej, aktualnie wyszło 2500zł za Punto II w AXA. Jakieś propozycje? Może macie jakieś kody rabatowe ? :|
hej szukam najtańszego ubezpieczenia oc dla znajomej, aktualnie wyszło 2500zł za Punto II w AXA. Jakieś propozycje? Może macie jakieś kody rabatowe ? :|
- 1
@raz-dwa-trzyy: Jakich konkretnie przepisów? :P Ale ogólnie z drożejącym OC to prawda, niedawno na mirko wrzucaliśmy info ile OC podrożało od początku roku
@dridex
@mfind tutaj ładnie opisane różne czynniki:
https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/6-powodow-wzrostu-cen-oc-w-2016/
Niebieski z 60% zniżka wybulił 1200 zł za OC (z ubezpieczeniem NNW i assistance)
@mfind tutaj ładnie opisane różne czynniki:
https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/6-powodow-wzrostu-cen-oc-w-2016/
Niebieski z 60% zniżka wybulił 1200 zł za OC (z ubezpieczeniem NNW i assistance)
- 2
@PioPioPio: powiem tak, i przy okazji wołam @syrena_elektro bo chciał wiedzieć kiedyś
OC na moto mam za 87zł, PZU, ale pewnie do 200-300 da się dobić (zależy od agenta na pewno)
AC(+NNW), mam firmę która mi sprzedaje za 2700 (po stłuczce w tym roku) w jednej racie (oferta z zeszłego tygodnia)..
Wszystkie pakiety OC/AC (NNW ofc) to ~4000 zł; nie opłaca się.
Mam porównanie tylko Allianz i PZU, innych
OC na moto mam za 87zł, PZU, ale pewnie do 200-300 da się dobić (zależy od agenta na pewno)
AC(+NNW), mam firmę która mi sprzedaje za 2700 (po stłuczce w tym roku) w jednej racie (oferta z zeszłego tygodnia)..
Wszystkie pakiety OC/AC (NNW ofc) to ~4000 zł; nie opłaca się.
Mam porównanie tylko Allianz i PZU, innych
Mirki szybkie pytanie. Przymierzam się do ubezpieczenia swojego pierwszego auta. No i tak wyszło mi zdecydowanie najtaniej w AXA. Wypełniłem przez neta wszystkie dane, wszystko zostało potwierdzone i dostałem na maila dokumenty wraz z danymi do wpłaty. No i tam jest taka rubryka "przebieg łączny: 0". Problem w tym że w ich formularzach o to nie pytają. Będzie mina czy brać tak jak jest? #ubezpieczenia #oc
- 0
@M4ks: no chodzi o to że przy wpisywaniu wszystkich danych nie pytają w ogóle o AKTUALNY przebieg auta. Tylko o planowany jaki mam przejechać. No i w dokumentach które mi przyszły na maila jest napisane "Przebieg łączny: 0" i teraz nie wiem co o tym myśleć.
@arcz: jak samo OC, to bym się nie przejmował, jak OC+AC, to przebieg jest bardzo istotny
przed zakupem sprawdź składki u multiagenta (np. u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czasami może wyjść taniej niż axa z kodami rabatowymi
przed zakupem sprawdź składki u multiagenta (np. u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czasami może wyjść taniej niż axa z kodami rabatowymi
Drodzy Mircy, czy jak miałem umowę #oc do czerwca i z ostatnim dniem kupiłem oc u innego ubezpieczyciela to w świetle obecnych przepisów muszę tę poprzednią wypowiadać, czy po prostu jak zwykła umowa wygasła i mogę to olać że wysyłają jakieś pisma żeby płacić? #pytanie #motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #prawo
- 0
@Jestem_Tutaj: no i poszczekają i nic nie zrobią :D
@czerw: twoja sprawa, najpierw sie sprawdz na ufg.pl
- 2
Jak ustalić jakie miałem zniżki na ostatniej polisie? Próbuję sobie policzyć wysokość składki na @mfind i cuk, ale chcą informacje o tym jakie mam zniżki, a ja nie wiem, bo ostatnio przedłużałem polisę i nigdzie nie było informacji z jaką zniżką to liczą. #allianz dzisiaj zaproponowało mi kontynuację - ostatnio miałem składkę niecałe 700, a teraz mi zaproponowali 3,5k, czyli 5x więcej, a w ostatnim roku nie miałem żadnej
- 0
@trocha: Sprawa wygląda tak że od początku roku podajże ceny ubezpieczeń OC ppm poszły mooocno w górę ale nie o tyle ile piszesz. Allianz jest jednym z droższych TU, sprawdź w innych towarzystwach myślę że znajdziesz coś w okolicach 1k bo to już raczej nie będzie 700 zł. Chyba że przycięli Cię w ubiegłym roku.
jak masz na siebie polisę OC dłużej niż 3 lata, +25 lat, prawko 5 lat,
jak masz na siebie polisę OC dłużej niż 3 lata, +25 lat, prawko 5 lat,
- 0
@trocha: Mireczku dawaj na priv i pomożemy przebrnąć przez ten etap :)
- 2
#ubezpieczenia #oc #pzu
Mirki mam pytanko. W firmie, w której pracuje jest ubezpieczonych 5 samochodów na właściciela, 3 z nich do celów prywatnych ale nie wiem czy to ma znaczenie jednym z aut jeżdżę ja jako służbówka. Teraz mam pytanie - w przypadku, odpukać spowodowania kolizji z mojej winy poszkodowany gdy zwróci się o zwrot za szkody z oc właściciela firmy to czy wówczas traci on
Mirki mam pytanko. W firmie, w której pracuje jest ubezpieczonych 5 samochodów na właściciela, 3 z nich do celów prywatnych ale nie wiem czy to ma znaczenie jednym z aut jeżdżę ja jako służbówka. Teraz mam pytanie - w przypadku, odpukać spowodowania kolizji z mojej winy poszkodowany gdy zwróci się o zwrot za szkody z oc właściciela firmy to czy wówczas traci on
- 2
#pomocprawna #ubezpieczenia #oc #prawo
Mirki, potrzebuję pomocy z ubezpieczycielem Proama. Tydzień temu nie z mojej winy o czym pisałem tutaj stuknął mnie kierowca. Okazało się, że serwis wycenił robotę na niecałe 12k (wymiana progu, drzwi, malowanie błotnika, robocizna). Jest to 1,5k mniej niż wartość pojazdu według polisy AC u mojego obecnego ubezpieczyciela.
Do rzeczy:
Kwestia taka, że Proama nie w pełni respektuje wycenę serwisu.
Mirki, potrzebuję pomocy z ubezpieczycielem Proama. Tydzień temu nie z mojej winy o czym pisałem tutaj stuknął mnie kierowca. Okazało się, że serwis wycenił robotę na niecałe 12k (wymiana progu, drzwi, malowanie błotnika, robocizna). Jest to 1,5k mniej niż wartość pojazdu według polisy AC u mojego obecnego ubezpieczyciela.
Do rzeczy:
Kwestia taka, że Proama nie w pełni respektuje wycenę serwisu.
@insystem nie żeby coś ale po to się człowiek uczy zawodu, żeby potem na takich poradach zarabiać... Nikt Ci za darmo pisma nie napisze.
Co najwyżej możesz iść do jakiejś darmowej poradni prawnej, są w prawie każdej gminie.
Co najwyżej możesz iść do jakiejś darmowej poradni prawnej, są w prawie każdej gminie.
@insystem sprawa prosta. Zapytaj na jakiej podstawie prawnej stosują amortyzację z OC sprawcy :)

























