@qwerss: po ogladaniu filmow "polskie drogi" to najlatwiej znalezc dwupasmowa droge, na ktorej jest przejscie dla pieszych bez swiatel. jechac lewym pasem i w ostatniej chwili zdecydowac sie na przepuszczenie pieszych, gosc z tylu sie tego nie spodziewa :P.
  • Odpowiedz
OC to jest p--------a kpina. 2200 na rok za 1.3 benz/gaz xD
Jeżeli mój ojciec (właściciel) ma 60% zniżki, a ja (współwłaściciel) 21lat here 0%, to zniżki będą działać czy dlatego, że jestem współwłaścicielem nie będą doliczone? #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Neneszo to w jaki sposób ją dostałem zniżki po zmarłym tacie? agent mnie w bambuko zrobił i po swojej prowizji pojechał?
  • Odpowiedz
Chcę kupić OC do mojego świeżego nabytku: Opel Vectra C, 2004, 2.0, 175 kuców.
Mam zniżki ojca (60%). Najtańsze, sensowne ubezpieczenie wyszło mi w Link4 - 660 zł. Podobne parametry ubezpieczenia dostaję w PZU, jednak oferują oni ochronę zniżek - 900 zł.

Czy warto dopłacić te 240 zł za taką usługę? #kiciochpyta

Słyszałem, że ochrona zniżek po prostu niweluje dopłaty w samym PZU (mimo wszystko dopłata będzie), ale np. w sytuacji gdy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wake_me_up: Trochę drogo jak za ochronę zniżek ;) Ale jest tak jak podejrzewasz, ochrona zniżek będzie działała tylko w PZU, w innych firmach normalnie zostanie policzona szkoda. Podejrzewam, że nawet w razie szkody OC dla tego auto nie podskoczyłoby za nią o te 240 zł w górę.
Swoją drogą może chcesz skonfrontować ceny z naszym porównaniem? ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Szanuje PZU od dziś, kupiłem auto z wykupionym oc na 11 miesiecy, kwota jakoś 450zł. Spodziewałem się srogiej rekalkulacji, a tu niespodzianka, gratulacje z zakupu nowego auta xd.

#pzu #oc #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejran: Tylko pamiętaj, że OC po poprzednim właścicielu nie przedłuży się automatycznie na następne 12 miesięcy. Jeżeli więc za te 11 miesięcy będziesz chciał zostać w PZU, to sam musisz się upomnieć.
  • Odpowiedz
@mirkamalina albo trzeba wyrównać cenę ubezpieczenia tak jakby był tamten kierowca jeśli nie miał zniżek/mial zwyzki. Zależy od ubezpieczalni(bo pewnie o to ci chodzi )
  • Odpowiedz
Prawdę mówiąc z premedytacją unikam ślubów. Zaproszono mnie już na dwa i na żadnym nie byłem. Jest taki typ ludzi którzy jakoś na śluby nie chodzą nie? Tak samo na pogrzeby. I nie świętują imienin, urodzin. W ogóle nic nie świętują, są tacy ludzie. #proza #oc #satacyludzie #tworczoscwlasna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PioPioPio: powiem tak, i przy okazji wołam @syrena_elektro bo chciał wiedzieć kiedyś
OC na moto mam za 87zł, PZU, ale pewnie do 200-300 da się dobić (zależy od agenta na pewno)
AC(+NNW), mam firmę która mi sprzedaje za 2700 (po stłuczce w tym roku) w jednej racie (oferta z zeszłego tygodnia)..

Wszystkie pakiety OC/AC (NNW ofc) to ~4000 zł; nie opłaca się.
Mam porównanie tylko Allianz i PZU, innych
  • Odpowiedz
Mirki szybkie pytanie. Przymierzam się do ubezpieczenia swojego pierwszego auta. No i tak wyszło mi zdecydowanie najtaniej w AXA. Wypełniłem przez neta wszystkie dane, wszystko zostało potwierdzone i dostałem na maila dokumenty wraz z danymi do wpłaty. No i tam jest taka rubryka "przebieg łączny: 0". Problem w tym że w ich formularzach o to nie pytają. Będzie mina czy brać tak jak jest? #ubezpieczenia #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@M4ks: no chodzi o to że przy wpisywaniu wszystkich danych nie pytają w ogóle o AKTUALNY przebieg auta. Tylko o planowany jaki mam przejechać. No i w dokumentach które mi przyszły na maila jest napisane "Przebieg łączny: 0" i teraz nie wiem co o tym myśleć.
  • Odpowiedz
@arcz: jak samo OC, to bym się nie przejmował, jak OC+AC, to przebieg jest bardzo istotny
przed zakupem sprawdź składki u multiagenta (np. u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czasami może wyjść taniej niż axa z kodami rabatowymi
  • Odpowiedz
Jak ustalić jakie miałem zniżki na ostatniej polisie? Próbuję sobie policzyć wysokość składki na @mfind i cuk, ale chcą informacje o tym jakie mam zniżki, a ja nie wiem, bo ostatnio przedłużałem polisę i nigdzie nie było informacji z jaką zniżką to liczą. #allianz dzisiaj zaproponowało mi kontynuację - ostatnio miałem składkę niecałe 700, a teraz mi zaproponowali 3,5k, czyli 5x więcej, a w ostatnim roku nie miałem żadnej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trocha: Sprawa wygląda tak że od początku roku podajże ceny ubezpieczeń OC ppm poszły mooocno w górę ale nie o tyle ile piszesz. Allianz jest jednym z droższych TU, sprawdź w innych towarzystwach myślę że znajdziesz coś w okolicach 1k bo to już raczej nie będzie 700 zł. Chyba że przycięli Cię w ubiegłym roku.
jak masz na siebie polisę OC dłużej niż 3 lata, +25 lat, prawko 5 lat,
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #pzu

Mirki mam pytanko. W firmie, w której pracuje jest ubezpieczonych 5 samochodów na właściciela, 3 z nich do celów prywatnych ale nie wiem czy to ma znaczenie jednym z aut jeżdżę ja jako służbówka. Teraz mam pytanie - w przypadku, odpukać spowodowania kolizji z mojej winy poszkodowany gdy zwróci się o zwrot za szkody z oc właściciela firmy to czy wówczas traci on
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pomocprawna #ubezpieczenia #oc #prawo
Mirki, potrzebuję pomocy z ubezpieczycielem Proama. Tydzień temu nie z mojej winy o czym pisałem tutaj stuknął mnie kierowca. Okazało się, że serwis wycenił robotę na niecałe 12k (wymiana progu, drzwi, malowanie błotnika, robocizna). Jest to 1,5k mniej niż wartość pojazdu według polisy AC u mojego obecnego ubezpieczyciela.

Do rzeczy:
Kwestia taka, że Proama nie w pełni respektuje wycenę serwisu.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@insystem nie żeby coś ale po to się człowiek uczy zawodu, żeby potem na takich poradach zarabiać... Nikt Ci za darmo pisma nie napisze.

Co najwyżej możesz iść do jakiejś darmowej poradni prawnej, są w prawie każdej gminie.
  • Odpowiedz