Szukam jakiegoś routera. Wydaje mi się, że mam "wymagania" ze średniej półki, raczej powyżej zwykłego zjadacza chleba. Obecnie mam w mieszkaniu jedynie Internet LTE z Huawei b525s i tak raczej na razie niestety zostanie. Pomimo mieszkania w #warszawa jest u mnie tylko to dostępne obecnie.
Wiem o sieciach niewiele (ponownie więcej niż zjadacz chleba, ale nie jestem administratorem sieci). Wyobrażam sobie taki schemat sieci:
- modem LTE wpięty w router
-
Wiem o sieciach niewiele (ponownie więcej niż zjadacz chleba, ale nie jestem administratorem sieci). Wyobrażam sobie taki schemat sieci:
- modem LTE wpięty w router
-



TL;DR - czy lepiej "zaufać" routerowi od T-Mobile, czy walczyć o to, by własny powolny router z OpenWRT nie poszedł w kąt?
Drogie Mirki, zmieniłem dostawcę sieci. Teraz mam światłowód od T-Mobile 900 Mb/s. Dostałem ONT i podłączony do niego kablem Ethernet jakiś router Sagemcom. Dość ubogie są możliwości konfiguracji tego routera, ale wymagający mocno tez nie jestem (potrzebuję
Na OpenWRT też często są problemy z akceleracja sprzętową NATowania. Zobacz czy masz możliwość włączenia HW flow offload. Ewentualnie wrzuć oficjalny soft, bo tam mogą być lepsze sterowniki.
Jak chcesz się bawić w OpenWRT to chyba lepiej sobie kupić mocniejsze płytki w stylu BPI-R3 albo R4, ale to nie są
@SuperStefan: w dzuisiejszych czasach - jak chcesz takie transfery, i openwrt - to coś z procesorem współczesnym sensowym routerowym - np Filogic 820 - czyli MediaTek MT7981BA. Z włączonym hardware wspomaganiem ciśnie ładne transfery na openwrt...
Ja np używam z powodzeniem:
- Cudy WR3000 (tanie, ale ma ograniczenie - mały flash! 16MB a brak portu USB)