Mirki,

Czy wiecie, że cmentarz na Rossie to nie jedyna nekropolia na której pochowano wielu Polaków? Niedaleko, na Zarzeczu, znajduje się cmentarz Bernardyński, jeden z piękniejszych które udało nam się odwiedzić.

Wrzuciliśmy małą fotorelację z naszej noworocznej wizyty w tym miejscu.

http://www.wykop.pl/link/2964653/wizyta-na-cmentarzu-bernardynskim-w-wilnie/
silver_spike - Mirki,

Czy wiecie, że cmentarz na Rossie to nie jedyna nekropolia n...

źródło: comment_lYjNR8vMqhW3FcHxCOQcAcWan8E6mpXK.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rostfrei: łap tekst przy okazji

Laiko nėra, tai tik mūsų dalia – skaičiuoti
(Czas nie istnieje, to tylko nasze przeznaczenie – liczyć)
Melo nėra, bet išmokome mes – meluoti
(Kłamstwa nie ma, ale my nauczyliśmy się
  • Odpowiedz
Przyczyny zwiększonego podobieństwa języków bałtyckich (litewski i łotewski) do języków słowiańskich.
Chociaż języki bałtyckie to osobna grupa językowa i są one absolutnie niezrozumiałe dla Słowian to słuchając litewskiego lub nawet łotewskiego zauważymy, że dla Polaka brzmią one znacznie bardziej słowiańsko niż np. francuski, angielski czy szwedzki, chociaż i tak znacznie mniej słowiańsko niż języki słowiańskie (jak np. czeski, rosyjski itd.).
Dlatego w podziale językowym językoznawcy stworzyli taki hipotetyczny poziom klasyfikacji jak "języki bałtosłowiańskie",
johanlaidoner - Przyczyny zwiększonego podobieństwa języków bałtyckich (litewski i ło...

źródło: comment_jYGz0ClfAspLuaO1pEOwoqIH5IU3NS2h.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Również byłem nic ciekawego tam nie ma. Polecam już lepiej zobaczyć Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim blisko mojej miejscowości i ogólnie Łagów.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@galonim: @mossad: Rosja ryzykowałaby już wojnę na pełną parę przed zajęciem Ukrainy? A po zajęciu Ukrainy już nic nie byłoby takie samo jeśli chodzi o podejście "niekórych" członków NATO do Rosji.
  • Odpowiedz
Mirki,

Wrzuciliśmy relację z zimowych (przy -15 stopniach!) odwiedzin Cmentarza na Rossie w Wilnie. Prawie zamarzliśmy, jednak spędziliśmy tam ponad godzinę i zachwyciliśmy się klimatem, a zarazem wzruszyliśmy - dziś wiele pomników niszczeje, a to jednak była ważna część naszego kraju.

http://www.wykop.pl/link/2955125/zimowa-fotorelacja-z-odwiedzin-cmentarza-na-rossie-w-wilnie/

#
silverspike - Mirki,

Wrzuciliśmy relację z zimowych (przy -15 stopniach!) odwiedzi...

źródło: comment_k8xSBXSeoKcMUDo2W7WjgJnSDq4DAjTW.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ty znasz w ogóle znasz kontekst całego zdarzenia, czy rzucasz słowa na wiatr?


@Primusek: jaki kontekst może sprawić, że "Klękaj litewski chamie przed polskim panem" nie będzie chamskie tylko patriotyczne?

no chyba, że wbrew temu co dużo wykopków twierdzi patriotyzm = nacjonalizm. wtedy nagłówek się zgadza.
  • Odpowiedz
Monument przy 9 Forcie, niedaleko Kowna. Robi niesamowite wrażenie. W samym forcie znajduje się ekspozycja i muzeum związane z działalnością nazistów i komunistów na Litwie, bardzo smutne miejsce skłaniające do refleksji nad tym, jak ludzie mogą być zezwierzęceni, a minęło mniej niż 100 lat od tamtych wydarzeń.

#podrozujzwykopem #litwa #podrozepoeuropie #podroze #turystyka #fotografia
silver_spike - Monument przy 9 Forcie, niedaleko Kowna. Robi niesamowite wrażenie. W ...

źródło: comment_E9YYsheb6nTsETQW0ZVA0nGOjBkegkDC.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach