jest wieczór wiec czas na mój spam w #linux #januszelinuxa moze ktos mi polecic jakis program tekstowy ktory jest w 100% kompatybilny z windowsem? to znaczy moge zapisac w docx albo bede miał pewnosc ze Office odczyta mój plik i nic sie nie rozjedzie w tekscie. (Abiword zapisany w docx rozjechał sie w mailu jak nie powiem co) #pytaniedoeksperta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Obserwator_z_ramienia_ONZ
- 4
konto usunięte
- 3
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: LibreOffice

Obserwator_z_ramienia_ONZ
- 1
No właśnie pobrałem libre mi zależy na przenoszeniu dokumentow z linux na office tak żebym coś zapisał wysłał komuś i on to sobie elegancko na office otworzy i tu jest obawa zawsze że nie otworzy tak jak powinno być. zapisałem parę na próbę w formacie .docx i o dziwo w officie było ok to były bardzo małe pliki no nic chyba nic lepszego nie wymysle będę używał libre.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@Assailant: xubuntu mam na pc i jestem zadowolony i chyba jutro bedzie format netbooka i zainstaluje xubuntu
- 1
to znowu ja w #januszelinuxa instalowałem CheckGmail i po zainstalowaniu wyskakuje mi error200 Ok i aplikacja nie działa mam xubuntu, spotkał sie ktos z tym? zawołam moze tez #linux moze to czestszy problem #xubuntu
chce miec jak na zdjęciu przypiete na dole ikony i robie to ale jak odpalam przeglądarke to one sa na wierzchu a chce ich nie widziec chce zeby tylko na stałe były przypiete do pulpitu próbowałem roznych sposóbow i nie działa #januszelinuxa
źródło: comment_2Y2hJyuGNlExV7iMeGT1DB2qdSJ03tk5.jpg
Pobierz- 1
@tpablo: ok sprawdzę ale najwczesniej dopiero w niedzielę. Dzieki za pomoc :)
- 2
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Przyszedł mi do głowy możliwy efekt uboczny, ale może nie będzie Ci akurat przeszkadzał... w każdym razie w tym temacie raczej da się zrobić co trzeba, więc jak coś to wołaj w niedzielę czy kiedyśtam.
16 23 * * * /home/piotr/Pulpit/dd.mp3
Co zrobiłem źle, że się nie włącza?
#linux #mint #cron #januszelinuxa
Co zrobiłem źle, że się nie włącza?
#linux #mint #cron #januszelinuxa
- 5
@FortisFerox: Próbujesz odpalić MP3 jako program, zrób tak:
16 23 * * * mplayer /home/piotr/Pulpit/dd.mp3Wiecie jak zrobić, żeby miesiąc i dzień były po angielsku ? albo czcionke zmienić, żeby polskie znaki były ? i jak usunąć te kwadraty po "a" i uploadzie ?
#linux #januszelinuxa #conky
#linux #januszelinuxa #conky
źródło: comment_lvGBovJlkONDBLjOVSC72JOYaggvzg2s.jpg
Pobierz@lajzamenelli: Nie wiem co to za czcionka droid sans fallback. Użyj samego Droid Sans, lub jakiejkolwiek innej czcionki obsługującej utf-8 (Liberation Sans, Ubuntu na pewno będzie działać).
@lajzamenelli:
jak widać u mnie bez niespodzianek
coś mi się zdaje, że to kwestia wyświetlania up-/download speed sieciówek
jak widać u mnie bez niespodzianek
coś mi się zdaje, że to kwestia wyświetlania up-/download speed sieciówek
źródło: comment_8W1C1I88JVhtl8ZTmXDfHKMGBH9H6zXE.jpg
PobierzWitam,
Da się zrobić tak, żeby uzyskać dostęp do wszystkich podkatalogów i plików w danym katalogu na raz ? Tak, żeby działało to na wiele poziomów tzn. podkatalog->podkatalog; podkatalog; plik->podkatalog... itp. ? Kurde nie umiem tłumaczyć ;/
#linux #januszelinuxa #xubuntu
Da się zrobić tak, żeby uzyskać dostęp do wszystkich podkatalogów i plików w danym katalogu na raz ? Tak, żeby działało to na wiele poziomów tzn. podkatalog->podkatalog; podkatalog; plik->podkatalog... itp. ? Kurde nie umiem tłumaczyć ;/
#linux #januszelinuxa #xubuntu
- 1
@lajzamenelli: chown -r ?
chciałem sobie ściągnąć napisy z baz napiprojektu i napisy ściągają się spakowane w zipie a s------l 7z nie chce rozpakować, nei wiecie moze co może być przyczyną ?
#januszelinuxa #linux
#januszelinuxa #linux
źródło: comment_ArjTvTiCQwehMKN7Ix8r7PMTi71Swe3k.jpg
Pobierz- 4
@lajzamenelli: a jaki masz zasilacz?
- 0
@lajzamenelli: W bashu sobie napisz co tam potrzebujesz
- 1
@lajzamenelli: tak, z tym ze wywoluj pozniej skrypt z terminala. Jak chcesz graficzne skrypty robic, to zainteresuj sie pakietami zenity lub yad, ale najpierw ogarnij terminal:)
- 3
@shido: a koty.?
- 2
@Solitary_Man: A koty są wspaniałe.
jakis dobry odtwarzacz multimedialny na xubuntu? #januszelinuxa #pytaniedoeksperta
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: VLC pobieraj, p-----l całą resztę.
- 1
@cycjusz157: ok dzieki :D
- 1
Ok, zaraz przystępuję do instalacji Ubuntu 14.04.1 na drugim lapku. #ubuntu Ciekawe czy teraz się uda :D #januszelinuxa
- 1
@MajkiFajki: @bart606: Filmy na kino.pecetowiec.pl działają z delikatnym klatkowaniem, najwidoczniej procek nie wyrabia, możliwe, że filmy offline lepiej będą działały. Przy oglądaniu filmu zużywa się ok 500-580 MB RAM, z trochę większym (ale nieznacznym) klatkowaniem wideo działają filmy na 512 MB RAM. Obecnie jest 1024 MB w tym 128 MB dla karty graficznej... Widać, że wszystko działa całkiem dobrze.
źródło: comment_8XqKehRRtpOedvbwo7RXVh0bJpnAbXx2.jpg
Pobierz- 0
@MajkiFajki: wątpię aby rodzice potrafili go wykorzystać :P
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#linux #ubuntu #januszelinuxa probuję zainstalować pakiet przez lubuntu software center i dostaje komunikat: "Wymaga instalacji niezaufanych pakietów
Ta czynność wymaga zainstalowania pakietów pochodzących z nieuwierzytelnionych zasobów."
jak to wyłączyć? Akurat wiem co to za soft i nie boje sie że to śmieci, jak to zołwerrajdować?
Ta czynność wymaga zainstalowania pakietów pochodzących z nieuwierzytelnionych zasobów."
jak to wyłączyć? Akurat wiem co to za soft i nie boje sie że to śmieci, jak to zołwerrajdować?
- 0
@w_szafa: Spróbuj zaktualizować klucze: http://www.ubuntu-pomoc.org/sposob-na-brakujace-klucze-gpg/
(nie wiem, czy te polecenia wciąż działają).
(nie wiem, czy te polecenia wciąż działają).
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
ŁADNE CZY BRZYDKIE?
Jako #superjanusz zrobiłem sobie skrypt do pobierania foteczek z http://apod.nasa.gov/apod/ i używając magicznej aplikacji do kustomzacji CSS zrobiłem sobie guwienko które będzie mi pobierało nową foteczkę każdego dnia xD
Niech tylko ktoś mi powie jak zamaskować powtórzenia (w sensie przejście między tym samym obrazem, bo powtarza się w pionie) i będę kontent.
#januszelinuxa #januszeinternetu #zlybash #slaberzeczy #galaktyka
Jako #superjanusz zrobiłem sobie skrypt do pobierania foteczek z http://apod.nasa.gov/apod/ i używając magicznej aplikacji do kustomzacji CSS zrobiłem sobie guwienko które będzie mi pobierało nową foteczkę każdego dnia xD
Niech tylko ktoś mi powie jak zamaskować powtórzenia (w sensie przejście między tym samym obrazem, bo powtarza się w pionie) i będę kontent.
#januszelinuxa #januszeinternetu #zlybash #slaberzeczy #galaktyka
źródło: comment_Ow9TXGhOLi3iKsm9WFzFsquGFFlXEGiJ.jpg
Pobierz
















