jest wieczór wiec czas na mój spam w #linux #januszelinuxa moze ktos mi polecic jakis program tekstowy ktory jest w 100% kompatybilny z windowsem? to znaczy moge zapisac w docx albo bede miał pewnosc ze Office odczyta mój plik i nic sie nie rozjedzie w tekscie. (Abiword zapisany w docx rozjechał sie w mailu jak nie powiem co) #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No właśnie pobrałem libre mi zależy na przenoszeniu dokumentow z linux na office tak żebym coś zapisał wysłał komuś i on to sobie elegancko na office otworzy i tu jest obawa zawsze że nie otworzy tak jak powinno być. zapisałem parę na próbę w formacie .docx i o dziwo w officie było ok to były bardzo małe pliki no nic chyba nic lepszego nie wymysle będę używał libre.
  • Odpowiedz
Witam,

Da się zrobić tak, żeby uzyskać dostęp do wszystkich podkatalogów i plików w danym katalogu na raz ? Tak, żeby działało to na wiele poziomów tzn. podkatalog->podkatalog; podkatalog; plik->podkatalog... itp. ? Kurde nie umiem tłumaczyć ;/

#linux #januszelinuxa #xubuntu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MajkiFajki: @bart606: Filmy na kino.pecetowiec.pl działają z delikatnym klatkowaniem, najwidoczniej procek nie wyrabia, możliwe, że filmy offline lepiej będą działały. Przy oglądaniu filmu zużywa się ok 500-580 MB RAM, z trochę większym (ale nieznacznym) klatkowaniem wideo działają filmy na 512 MB RAM. Obecnie jest 1024 MB w tym 128 MB dla karty graficznej... Widać, że wszystko działa całkiem dobrze.
HCLB - @MajkiFajki: @bart606: Filmy na kino.pecetowiec.pl działają z delikatnym klatk...

źródło: comment_8XqKehRRtpOedvbwo7RXVh0bJpnAbXx2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Leinnan: a co chcesz przygotowywać? Instalacja Javy(JRE/JDK), adb i pobranie ADT? Tyle wystarczy programiście Androida. W ostateczności jeszcze Chrome i Sublime. Jeden skrypt bash ułoży się i gotowe.

  • Odpowiedz
#linux #ubuntu #januszelinuxa probuję zainstalować pakiet przez lubuntu software center i dostaje komunikat: "Wymaga instalacji niezaufanych pakietów

Ta czynność wymaga zainstalowania pakietów pochodzących z nieuwierzytelnionych zasobów."

jak to wyłączyć? Akurat wiem co to za soft i nie boje sie że to śmieci, jak to zołwerrajdować?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w_szafa: Odinstaluj zbędne kernele. Polecenie

dpkg -l | grep linux-image | grep ^ii

pokaże Ci ich listę. Potem wklep sudo apt-get uninstall linux-image-blabla i voila. Zostaw sobie tylko ten na którym siedzisz (jego numerek zobaczysz po wpisaniu uname -r).
  • Odpowiedz
ŁADNE CZY BRZYDKIE?

Jako #superjanusz zrobiłem sobie skrypt do pobierania foteczek z http://apod.nasa.gov/apod/ i używając magicznej aplikacji do kustomzacji CSS zrobiłem sobie guwienko które będzie mi pobierało nową foteczkę każdego dnia xD

Niech tylko ktoś mi powie jak zamaskować powtórzenia (w sensie przejście między tym samym obrazem, bo powtarza się w pionie) i będę kontent.

#januszelinuxa #januszeinternetu #zlybash #slaberzeczy #galaktyka
filas312 - ŁADNE CZY BRZYDKIE?



Jako #superjanusz zrobiłem sobie skrypt do pobieran...

źródło: comment_Ow9TXGhOLi3iKsm9WFzFsquGFFlXEGiJ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach