Mirasy, pomysł jest taki żeby zamontować głośniki w suficie i pić kompot słuchając radia.
Założenia:
- radio internetowe
- spotify
- bt mile widziane acz niekonieczne
- multiroom przyszłościowo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viruszg: zobacz DFRobot X400 Expansion Shield - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 3/2/B+
Volumio taki system, dziala w porzadku ale bez szalu. Lubi sie zawiesić. Na ten moment przewody do kazdego pomieszczenia sa podlaczone przez przekazniki nie jest to rozwiazanie idealne ale dziala
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam Mireczki. Mam taki problem i liczę na pomoc. Mam xboxa One, projektor (wyjście AUX) i wynalazłem stary zestaw kina domowego Panasonic HT845 gdzieś na strychu, jako że nie miałem do sprzętu nagłośnienia żadnego więc przygarnąłem. Problem jest taki, że z xboxa mamy tylko wyjście optyczne, z projektora wyjście aux, kino domowe jest już wiekowe i nie ma ani HDMI IN ani opticala, pozostaje tylko AUX. Tylko, że przy AUXie nie gra
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, wzmacniacz po przełączeniu na Tape/Monitor - trzeszczy w jednej kolumnie, mimo, że nie jest tam nic podłączone. Może ktoś wie co jest tego przyczyną?

#elektronika #audio #hifi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, przychodzę z kolejną sprawą, jakieś kolumny stereo ktoś mi doradzi?
Mają być mega tanie do 140 zł ? coś się znajdzie? bo będą głównie używane jako umilacze czasu w pracach w garażu lub przy piwnicznym lutowaniu kabli, ale żeby to głośno zagrało też mile widziane, chyba że za tę cene to już będzie się nadawało jako umilacz do kuchni przy gotowaniu.
Co do zasilania to mam kilka źródeł mocy do wykorzystania,
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie, poradźcie - muszę znaleźć jakiś sprzęt audio, który odtworzy kasety, płyty cd i winyle; głośniki nieistotne - ma grać na słuchawkach (duży jack). Coś w stylu klasycznej wieży #hifi może być, ew. zestaw + wzmacniacz, gramofon, cd i kasety. Przyzwoita jakość, no i warunek - musi być nowe, w cenie ok 2500. Znacie wiecie, polecacie?
#audio
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ikov dlatego będzie ciężko żeby coś wykombinować zwłaszcza jeżeli chodzi o kasety i gramofon. Dobre gramofony to teraz się od kilku tysięcy zaczynają a kaseciaków jako segment nikt już prawie nie robi.
  • Odpowiedz
Mireczki znające się trochę na muzyce mam zestaw Acoustic Energy AE100i + wzmak Arcam Alpha 8. Kable to Melodika MDC2250 Purple Rain, jako DAC robi AudioQuest DragonFly Black v1.5, a jako interconnect taki kabel: http://allegro.pl/show_item.php?item=5232479143

Mam pytanie czy można jakoś niewielkim kosztem usprawnić ten zestaw? Tj kupno odtwarzacza CD albo wymiana któregoś kabla, ew. dołożenie 2-3 stów do głośników (czyli coś do 700-800zł). Jeżeli różnica będzie minimalna przy takim wydatku to zostanę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hifi #audio #audiofile Mam kolumny aktywne microlab solo 7c. Maja tylko dwa wejscia input. Aktualnie mam podpiety komputer ale chcialbym podpiac konsole, gramofon i tuner dab+ i jakis odbiornik bluetooth. Jak to spiac razem ? Jakis mixer domowy ?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jo,
sr6012 marantz + dali zensor 7.1.v, czy cos innego? Budzet moze byc wiekszy, ma sluzyc i do muzyki i do filmow i do grania.
Sub tez jest w planie (rel t 5i). Ewentualnie cos innego? Kurde, juz mi sie miesza w glowie od czytania co dobrze z czym wspolgra :/

#hifi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, potrzebuję przywrócić do używalności kilkuletnie kino domowe, jedyne wejście jakie tam mam to chinch (brak USB, brak bluetootha). Chcę mieć możliwość parowania tego z telefonem (Spotify) więc chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie dokupienie adaptera Bluetooth wpinanego w RCA... tylko, który wybrać? Najlepiej jakby mi ktoś zarzucił linkiem do #aliexpress czy innego #gearbest / #banggood

Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł na spięcie tego ( ͡°
Tankian - Mircy, potrzebuję przywrócić do używalności kilkuletnie kino domowe, jedyne...

źródło: comment_wS6zLwrgvcgnnXaULAjWBllVPcCsiU8F.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mampytanieotak: do karty dźwiękowej [wbudowana też] jeśli takie wyjście ma, ale to już musiałaby być stara płyta, żeby takiego wyjścia nie mieć. Moja ma 3 lata i ma to wyjście, wg mnie to juz chyba jest standard - takie HDMI tylko dla dźwięku.
Wyjście SPDIF
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie, kupiłam miniwieżę i zastanawiam się, czy dla jak najlepszych wrażeń kolumny powinny stać na jakimś podwyższeniu i jeśli tak to ile cm ponad podłogą?
#muzyka #hifi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki nie wiem jak dobrze podlaczyc TV z Ampli. Chcialbym aby dzwiek puszczany z aplikacji TV np Netflix szedl przez ampli a nie z glosnikow wbudowanych w TV. Mam kabel optyczne i hdmi. TV to Lg 55UF800V a ampli to Denon AVR-X1200W. Probowalem roznych kompbinacji ale nie bangla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #hifi #kinodomowe #pomocy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach