Mircy mam na stanie jeszcze jednego magicznego pionieera XDP-300R w cenie deklesaujacej polskie sklepy. Żal mi go oddawać do dystrybutora, bo odtwarzacz wykonany cudownie. Ofc faktura, gwarancja itp.

Btw. Ktoś wie gdzie dostanę do niego lub bliźniaczego modelu Onkyo etui i folie na ekran?

#audio #hifi #muzyka #mp3 ?!
smutny_przerebel - Mircy mam na stanie jeszcze jednego magicznego pionieera XDP-300R ...

źródło: comment_BgtnMmoOyMtVy3BSZ9imV8x52bvo5Ls1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym w końcu kupić sobie jakieś głośniki do komputera, ale mam mocno ograniczony budżet. Będę używał ich głównie do słuchania muzyki z Apple music, Soundcloud i czasami youtube. Zależy mi na czystym dźwięku, bo bawię się trochę w fl studio. Nie muszą być mocne, bo w tym samym pokoju mam dość przyzwoity zestaw stereo z kolumnami podłogowymi. Rozważam trzy opcje:
1) Jakaś stara Yamaha pianocraft + tani DAC
2) Tanie monitory studyjne
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartekbx10: Mam Alesisy i dają radę (do słuchania muzyki, ale nie jako odsłuch). Wcześniej miałem ESI nEar 05 , ale mi soprany poszły. Też były spoko, mniej basu, ale bardziej klarowne i płaskie. Jako odsłuch już można było ich używać. Jako odsłuch mam teraz słuchawki Audiotechniki M50x i są mega.
  • Odpowiedz
@ItsMarioo: Diogenes, z własnego wyboru, mieszkał w beczce, chodził obdarty, pożywiał się na śmietnikach, załatwiał się na ulicy. W ten sposób dożył 90 lat. I jest zaliczany do najwybitniejszych starożytnych filozofów. Prekursor ruchu hippisowskiego.
  • Odpowiedz
#audio #hifi #sprzetaudio #pomocy

Mirki, mam pytanie.
Otóż planuje zakup sprzętu do grania i wymyśliłem sobie (po dwóch dniach czytania internetu) taki zestaw
Pioneer XC-HM86D-K + głośniki Dynaudio Emit M20.
I teraz moje pytanie, czy w tej cenie (najtaniej znalazłem całość za 4437PLN) to dobry wybór ?
Zależy mi, żeby sprzęt był nowy i dobrze dawał radę w pomieszczeniu ~20m2.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki, pytanko, chciałem kupić przenośny głośnik wodoodporny, zdecydowałem się na jbl extreme - teraz pytanie, nie chce kupować starego modelu, w styczniu 2018 była premiera extreme 2. Nigdzie nie mogę znaleźć na necie kiedy to będzie dostępne, amerykance piszą tylko spring 2018 #hifi #audio #muzyka #glosniki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz mam #xbmc na #raspberrypi 3 podłączone przez HDMI bezpośrednio do TV (obraz+dźwięk w HDMI).
Czy jeśli kupię amplituner z HDMI i wstawię go pomiędzy, to będzie bez problemu działać?
Da się przepuścić całość do TV, czy dźwięk zostaje po stronie amplitunera? Chodzi mi o możliwość wyboru.
#hifi #kinodomowe #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kilka lat temu wszedłem do Media Marktu. Chodziłem między półkami słuchając muzyki, która dobiegała z drugiego końca sklepu. Byłem przekonany, że stoi tam zespół i gra muzykę na żywo. Wychodząc rzuciłem okiem, a tam nic. Muzyka była odgrywana na jakimś amplitunerze.

Ostatnio byłem u kolegi, który wydał ponad 20 tys. zł na sprzęt i... Nawet w połowie dźwięk nie był tak dobry, jak się tego spodziewałem. Nie było mowy, żeby poczuć tę
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VanGogh: Same pieniądze nie grają, to raz. Dwa, ludzie mają różne preferencje i różna prezentacja dźwięku bardziej lub mniej im podchodzi. Trzy, synergia pomiędzy elementami sprzętu. I wreszcie cztery - nieobiektywna ocena dokonywana przez mózg i właściwa specyfika wspomnień - z powodu wrażenia, jakie na tobie wywarła muzyka na owej wystawie, zapamiętałeś ją jako niesamowitą. Pamięć to zbiór wrażeń i skojarzeń, nie fotografii i plików audio. Możliwe, że gdybyś usłyszał
  • Odpowiedz
ja pierydole mirki.

zachciało mi się czyścić wzmacniacz z kurzu, bo się grzał. rozebrałem, przedmuchałem, złożyłem do kupy, wsuwam na półkę pod tv a ten jeb. wysunął się i spadł. ciężki sku...iel, spadł przodem na potencjometry. efekt moich zabiegów: wyszczerbiona krawędź półki pod tv, nie działają potencjometry (trzeszczą), wzmak stracił z 90% mocy (jak się da na full to lekko słychać, że coś gra) a do tego ułamał się kabel do komputera
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pablo397: Ja jak zabrałem się za czyszczenie wzmacniacza to go otwarlem ale nie odłączyłem z sieci i jak mnie prąd trzepnął to poskrecalem go jeszcze szybciej i odlozylem na miejsce.
  • Odpowiedz
Szukam interfejsu audio albo opcja 2 dobrej karty dzwiekowej (low profile). Z racji że mam już podpięte monitory oraz kable to wymagam aby były w tej dzwiekowce wyjscia symetryczne. chcialem kupic scarlett 2i2 lecz nie wiem czy za prawie 600zl sie oplaca gdyz poniewaz sprzet ma sluzyc tylko i wylacznie do odsluchu, nic kompletnie nie nagrywam tylko muza oraz filmy z htpc. Najprzezajebistrza opcja byłaby karta dzwiekowa ale patrzac na xonary niskoprofilowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan7796: w tej cenie to wszystko jest kompromisem. Chcesz dobry interfejs? Rme, droższe Focusrite. C’mon to jest sprzęt za 100 euro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poddałem ci idee, nikt nie poda ci rozwiązania na tacy. Poszukaj i pewnie na coś się zdecydujesz. Zoom ma fajny interfejs, tez można sprawdzić.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was słuchał Indiana Line Diva 262 i może coś powiedzieć na jej temat? Bądź ogólnie miał doświadczenia z tą marką?
#audioboners #hifi #audio
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam wieżę hifi z interaktywnym cedekiem. Chciałabym ją podłączyć do komputera. Na wieży mam gniazdo: "digital in", zaś na komputerze: "s/pdif out". Wyczytałam, że będę potrzebowała kabla optycznego, ale z tego, co sprawdzałam na allegro te kable mają różne końcówki. Czy ktoś mógłby mi napisać, bądź jeszcze lepiej wkleić zdjęcie z końcówkami kabla, który będzie mi potrzebny? Much obliged!
#audio #komputery #hifi #dzwiek
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki, jak że wykopowa społeczność nigdy mnie nie zawiodła to mam pytanie do was o sprzet audio. Obecnie jestem na etapie kupywania swojego pierwszego powaznego sprzętu audio. Obecnie upatrzyłem sobie takie głośniki https://www.x-kom.pl/p/310127-glosniki-komputerowe-edifier-20-r1600tiii.html . Jednakże nie ufam swojej kartcie dźwiękowej która znajduje sie w laptopie i szukam czegoś na USB do okolic 200-250 zł. i tutaj czy bardziej opłaca się dac czy np karta dźwiękowa. Poza głlośnikami mam jeszcze słuchawki CAL!.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Highvolltage: Korzystałem kiedyś z Maya U5 wraz z zintegrowaną dźwiękówką laptopową i nie było kompletnie żadnej różnicy w dźwięku czy to na głośnikach czy słuchawkach.
  • Odpowiedz
Pewnie było miliony razy.
Szukam jakiegoś sprzętu grającego do mieszkania do 700-800 zł. Głównie z płyt cd i radio. Nie musi mieć nie wiadomo jakiej mocy,fajnie jak by się cechował dobrą jakością dźwięku. Myślałem nad jakąś mini wieżą,czy coś.
#audio #hifi #audioboners
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jadę do wynajętego domku, w którym chciałbym podłączyć laptopa przez minijacka do sprzętu grającego. Niestety jedyne co wiem o tym sprzęcie to, że istnieje, bo widzę go na zdjęciach. Od właściciela nie mam jak dowiedzieć się czegoś więcej. Sprzęt raczej leciwy. Możecie doradzić jakie kable/przejściówki zabrać, żeby się to udało?

Zdjęcia https://imgur.com/a/g2Itw

#hifi #audio #sprzetaudio #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach