#chifi #kz #knowledgezenith #audio #hifi #gearbest właśnie przyszły do mnie KZ BA10, i mam już w sumie 3 modele + moduły bluetooth, mogę zrobić reckę + porównanko, jakby ktoś był zainteresowany
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
TRicKYmAn
- 2

IamHater
- 1
@TRicKYmAn: i najważniejszego tagu nie ma - #sluchawki
TRicKYmAn
- 1
@IamHater: ZS6, ZS10 i z pchełek to tylko pistony jeszcze; ew. jeszcze akg do porównania mogę dołożyć k181dj i k518
- 0
- 0
- 3
@Myrszula: kup coś używanego z poprzedniej epoki, gra, wygląda i jest wykonane jakieś 10 razy lepiej
@Myrszula: Masz dwa wyjścia. Albo dokładasz kolejne 500 i możesz już kupić coś w lepszej jakości albo obstajesz przy używkach. Nie wiem ile masz miejsca, ale jeśli potrzebne Ci tylko CD i radio to nie powinno być problemu z zakupem czegoś dobrego za te 500 zł.
Jeśli chcesz coś raczej mniejszego, to rozglądnij się np. za serią HD Technicsa. Kolumny są w miarę solidne i drewniane a sam Technics produkował
Jeśli chcesz coś raczej mniejszego, to rozglądnij się np. za serią HD Technicsa. Kolumny są w miarę solidne i drewniane a sam Technics produkował
- 2
Mam LG OLED B7V, telewizor odtwarza wszystko co mu wrzucę po DLNA, niestety z wyjątkiem kodeka TrueHD.
Kupiłem niedawno Denona AVR, który ma obsługę TrueHD. Miałem nadzieję, że podpięcie go do TV po HDMI/ARC załatwi sprawę, ale niestety - telewizor tak jakby chciał dekodować film sam. Efekt jest taki, że dźwięku dalej nie ma.
I tu pytanie: w/w jest normalne, bo się nie da i już, czy może jest jakaś nadzieja/opcja do
Kupiłem niedawno Denona AVR, który ma obsługę TrueHD. Miałem nadzieję, że podpięcie go do TV po HDMI/ARC załatwi sprawę, ale niestety - telewizor tak jakby chciał dekodować film sam. Efekt jest taki, że dźwięku dalej nie ma.
I tu pytanie: w/w jest normalne, bo się nie da i już, czy może jest jakaś nadzieja/opcja do
- 0
@ppqa: wygląda na to, że się nie da: https://www.reddit.com/r/OLED/comments/7o9r9l/lg_b7_still_not_supporting_truehd_atmos/
konto usunięte via iOS
- 0
Co byście polecali do naprawy albo chociaż zamaskowania ubytków i wgnieceń w kolumnie głośnikowej? Woski, pasty, szpachle..
Więcej zdjeć w komentarzach
Fornir to o ile się nie mylę walnut (orzech)
#pytanie #kiciochpyta #stolarstwo #audio #hifi
Więcej zdjeć w komentarzach
Fornir to o ile się nie mylę walnut (orzech)
#pytanie #kiciochpyta #stolarstwo #audio #hifi
źródło: comment_cJG11YKc0fSsSvQvCYDTOSANF6rzvZsd.jpg
Pobierz@troszkuschudlem: Coś takiego
https://allegro.pl/kit-szpachlowy-do-drewna-dragon-wodoodporny-50g-i6139797741.html
Później papier ścierny i jedziesz na gładko, bejca, a na koniec wosk, politura lub co tam chcesz/
https://allegro.pl/kit-szpachlowy-do-drewna-dragon-wodoodporny-50g-i6139797741.html
Później papier ścierny i jedziesz na gładko, bejca, a na koniec wosk, politura lub co tam chcesz/
@troszkuschudlem: Tylko wcieraj cienkimi warstwami.
- 1
Mircy, janusz audio z tej strony. Chcę kupić dość podstawowy amplituner pod telewizor, do tego głośniki stereo (2.0).
Główny cel to poprawa dźwięku w ogóle (głośniki w TV to jak wiadomo brak szału) oraz dekodowanie TrueHD (TV nie umie).
Znalazłem coś takiego: https://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-s520d-czarny.bhtml
Do tego głośniki https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-monitor-supreme-202-czarny.bhtml
Zahacza
Główny cel to poprawa dźwięku w ogóle (głośniki w TV to jak wiadomo brak szału) oraz dekodowanie TrueHD (TV nie umie).
Znalazłem coś takiego: https://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-s520d-czarny.bhtml
Do tego głośniki https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-monitor-supreme-202-czarny.bhtml
Zahacza
Dzis pałąk moich kochanych 7 letnich CAL!'i sie rozwalil i ostatecznie dokonaly zywota. Poleccie prosze jakies nauszne sluchawki do 250-300 zl ktore beda rownie wspaniale sie sprawowaly. Najbardziej zalezy mi na mozliwie duzej scenie. Slucham roznej muzyki wiec nie zalezy mibna sluchawkach pod konkretny gatunek.
#sluchawki #audio #audiofile #muzyka #hifi
#sluchawki #audio #audiofile #muzyka #hifi
- 0
@TurboDynamo: hmmmm kolejny egzemplarz CAL! ?
- 3
Czy ktoś ma kino domowe albo mini wieże Yamahy? Mam problem z podłączeniem Musicasta.
Ogólnie przy konfiguracji tego przez telefon jest wszystko ok. Po czym próbuje odpalić spotify ten w ogole nie widzi sprzętu a na niedomiar złego jak apkę wyłącze to przy odpaleniu na nowo musze przeprowadzać konfiguracje na nowo...
#yamaha #musicast #kinodomowe #audio #hifi #pytanie #kiciochpyta
Ogólnie przy konfiguracji tego przez telefon jest wszystko ok. Po czym próbuje odpalić spotify ten w ogole nie widzi sprzętu a na niedomiar złego jak apkę wyłącze to przy odpaleniu na nowo musze przeprowadzać konfiguracje na nowo...
#yamaha #musicast #kinodomowe #audio #hifi #pytanie #kiciochpyta
- 0
@oba-manigger: Jak Cię mają za menela to tak jest.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wołam speców od #audio i #hifi
1. Kupiłem #amplituner ONKYO TX-8150
2. Podpiąłem go do dekodera #upc (starszy, nie horizon) kablem optycznym
3. Telewizor podpięty pod dekoder przez hdmi
4. Dźwięk jest tylko na kanałach które nie grają w Dolby. Kanały z dolby tylko harczą jak stary żul z gruźlicą...
1. Kupiłem #amplituner ONKYO TX-8150
2. Podpiąłem go do dekodera #upc (starszy, nie horizon) kablem optycznym
3. Telewizor podpięty pod dekoder przez hdmi
4. Dźwięk jest tylko na kanałach które nie grają w Dolby. Kanały z dolby tylko harczą jak stary żul z gruźlicą...
- 2
@pieknykrulewicz: amplituner nie dekoduje dolby bo nie ma dekodera dolby wbudowanego, wiec może być tylko stereo, jak mam to jeszcze inaczej napisac?!
- 2
@pieknykrulewicz: dekoder -> tv -> w tv downmix do stereo -> stereo do onkyo i będzie działać, inaczej nie.
#hifi #audio #kinodomowe #glosniki #kableboners ? Halo Mirko ! Potrzebuje pomocy kogoś obcykanego w temacie :). Mam kino domowe i podłączyłem do niego głośniki bezpośrednio kabelkiem w skręcane gniazda czy jak to tam się nazywa. (Zdjęcie) czy jest szansa jakoś przerobić podłączenie kabli w taki typ gniazda ? Wtyk bananowy ? Pokryć cyną ? Olać i zostawić skoro działa w ten sposób
źródło: comment_9W10PcNZ95NFKPjF2n1Psu8uicvaQcSb.jpg
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kokos gramofon jakiś np technicsa na pasku (sl-b) albo direct drive, nowa wkładka po taniości AT95. Wzmacniacz stary np Yamahy, głośniki już napisano wyżej. Ale uważaj z allegro bo wystawiają złom z Niemiec
@Kokos: za gramofonem rozejrzyj się na grupkach fejzbukowych, na pewno nie na allegro. Polecam duale: 601, 604, 621, 704, 503-x; do tego stare technicsy i soniacze są fajne
W końcu wrócił mój DAC więc pokusiłem się o recabling słuchawek, Cordial CMK209 i kątowy Neutrik NTP3RC-B. Nie czuję znacznej różnicy w dźwięku, chyba delikatnie dynamika basów poszła na plus. Może kiedyś zdecyduje się z nudów wymienić na jakiś 0,2 i odpinane złącze wtedy zobaczymy. Ten Cordial pasuje idealnie i nic nie trzeba było przerabiać. Wymieniłem głównie ze względu na to że K551 to słuchawki "mobilne" i miały bardzo krótki kabel (z
źródło: comment_ZdzvodXQjDzfg4M95OJAr7NYl3XtR5GI.jpg
Pobierz@Kotimisio: gdzie zamawiałeś kabel?
Neutrik jest jeszcze sensowny, bo np ceny Furutecha to jakiż żart, ponad 100zł za sam wtyk.
Neutrik jest jeszcze sensowny, bo np ceny Furutecha to jakiż żart, ponad 100zł za sam wtyk.
- 0
@Duncan58: Kupiłem wszystko na miejscu w Poznaniu:
www.speckable.pl
Teraz wziąłbym coś w okolicach 0,2 niż te 0,088 ale przy tym neutriku trzeba uważać na grubość kabla bo o ile Klotz MY206 fajnie się komponował i wchodził w gumową końcówkę, to w zakrętkę już nie i 2m kabla do
www.speckable.pl
Teraz wziąłbym coś w okolicach 0,2 niż te 0,088 ale przy tym neutriku trzeba uważać na grubość kabla bo o ile Klotz MY206 fajnie się komponował i wchodził w gumową końcówkę, to w zakrętkę już nie i 2m kabla do
- 2
Witam,
Posiadam smart TV Sony KDL W809c 50". Chciałbym mieć nieco głębszy i lepszy dźwięk za niewiele pieniędzy. Czy warto dokupić głośniki 2na1 za ok 300zł? Jak sprawdzają się takie głośniki komputerowe w TV? W sensie - czy karta dźwiękowa TV to ogarnie?
Rozważam też soundbar, ale jakoś nie mogę się przekonać i uważam, że za 300zł lepiej wziąć głośniki.
Głównie muzyka i filmy.
Posiadam smart TV Sony KDL W809c 50". Chciałbym mieć nieco głębszy i lepszy dźwięk za niewiele pieniędzy. Czy warto dokupić głośniki 2na1 za ok 300zł? Jak sprawdzają się takie głośniki komputerowe w TV? W sensie - czy karta dźwiękowa TV to ogarnie?
Rozważam też soundbar, ale jakoś nie mogę się przekonać i uważam, że za 300zł lepiej wziąć głośniki.
Głównie muzyka i filmy.
@1Lupa: jakosci mega nie bedzie ale da rade. Jak na jack podlaczysz i ustawisz stala glosnosc to normalnie z pilota powinno ogarnac :)
- 0
@Rivgen: Dzięki bardzo. Myślę też nad takimi głośnikami Edifier C2XD . Czy przy takich głośnikach będzie zauważalna różnica przy połączeniu za pomocą kabla optycznego a jacka? W sensie - czy szukać głośników z takim wejściem czy nie ma to większego sensu?
Panowie koledzy. Rozglądam się za jakimś audio do salonu. Zastosowanie do tv (kablówka i filmy z pendrive), ps4. Zależy mi aby miał tuner fm bo słucham w ciągu dnia dużo radia.
Jaki budżet muszę mieć, aby złożyć jakis w miarę sensowny zestaw amplituner i dwie kolumny?
Melomanem nie jestem, ale też słoń mi na ucho nie nadepnął. #hifi #audio #soundbar #amplituner #kinodomowe
Jaki budżet muszę mieć, aby złożyć jakis w miarę sensowny zestaw amplituner i dwie kolumny?
Melomanem nie jestem, ale też słoń mi na ucho nie nadepnął. #hifi #audio #soundbar #amplituner #kinodomowe
konto usunięte via Android
- 0
@zbulbersowany jaki wymiar pokoju? Jak daleko będą głośniki od ciebie?
konto usunięte via Android
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@VanGogh: całkiem dobry, ale zarzuca na zakrętach.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
- 3
@ver20: Amplituner ma więcej funkcji niż wzmacniacz, posiada conajmniej radio, czasem jakieś funkcje bezprzewodowe. Ale w każdym sklepie i na froum, każdy Ci powie, że wzmacniacz stereo lepiej brzmi, więc jeśli nie słuchasz radia, to polecam wzmacniacz stereo + DAC, wtedy możesz puszczać co chesz z komputera nawet radio, ewentualnie mniejszym kosztem chromecast audio i sterujesz wszystkim telefonem jeszcze wygodniejsza opcja z której sam korzystam.
- 40
Wkręciłem się w #produkcjamuzyki. To niesamowite uczucie jak coś Cię pochłania do reszty a myślałeś że po 30'stce czeka cię jedynie marazm. Trochę #chwalesie choć nie ma tu hi-endu, klawisze używane, AKG też, Microlaby nowe jedynie. Padł mi DAC to sobie ze złości zrobiłem przemeblowanie.
#audio #audioboners #hifi #muzyka #pcmasterrace
Zarzucę polską nutę:
https://www.youtube.com/watch?v=Qn82br3GrTQ
#audio #audioboners #hifi #muzyka #pcmasterrace
Zarzucę polską nutę:
https://www.youtube.com/watch?v=Qn82br3GrTQ
źródło: comment_yf82dmmZrytOxrEK8cwBzLKDQxj871ZE.jpg
Pobierz- 4
@Ojezu: wylewkę można na setki sposobów pokryć żywicą.
Stabilizacja na drewnianej klepce to utopia. Jak za darmo to ok, ale wolałbym to zrobić na 3 podporach; bardziej stabilnie i mniej kołysań.
Stabilizacja na drewnianej klepce to utopia. Jak za darmo to ok, ale wolałbym to zrobić na 3 podporach; bardziej stabilnie i mniej kołysań.
- 2
Onkyo NR575 + Tannoy M1 jako fronty (20 letnie ale na testach grają czysto na wszystkich częstotliwościach) + center, sub i tył z Tannoy SFX 5.1
Zagra to poprawnie?
#audio #audioboners #hifi #kinodomowe
Zagra to poprawnie?
#audio #audioboners #hifi #kinodomowe





























