Mircy-melomani, planuję zakup mini wieży. W Media Markcie taka bieda (przynajmniej stacjonarnie), że mi witki opadły. Fundusze mam skromne, bo do 500 zł max mogę wydać, pomożecie?
#audio #cokupic #hifi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Myrszula: Masz dwa wyjścia. Albo dokładasz kolejne 500 i możesz już kupić coś w lepszej jakości albo obstajesz przy używkach. Nie wiem ile masz miejsca, ale jeśli potrzebne Ci tylko CD i radio to nie powinno być problemu z zakupem czegoś dobrego za te 500 zł.

Jeśli chcesz coś raczej mniejszego, to rozglądnij się np. za serią HD Technicsa. Kolumny są w miarę solidne i drewniane a sam Technics produkował
  • Odpowiedz
Mam LG OLED B7V, telewizor odtwarza wszystko co mu wrzucę po DLNA, niestety z wyjątkiem kodeka TrueHD.

Kupiłem niedawno Denona AVR, który ma obsługę TrueHD. Miałem nadzieję, że podpięcie go do TV po HDMI/ARC załatwi sprawę, ale niestety - telewizor tak jakby chciał dekodować film sam. Efekt jest taki, że dźwięku dalej nie ma.

I tu pytanie: w/w jest normalne, bo się nie da i już, czy może jest jakaś nadzieja/opcja do
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, janusz audio z tej strony. Chcę kupić dość podstawowy amplituner pod telewizor, do tego głośniki stereo (2.0).
Główny cel to poprawa dźwięku w ogóle (głośniki w TV to jak wiadomo brak szału) oraz dekodowanie TrueHD (TV nie umie).

Znalazłem coś takiego: https://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-s520d-czarny.bhtml
Do tego głośniki https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-monitor-supreme-202-czarny.bhtml

Zahacza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzis pałąk moich kochanych 7 letnich CAL!'i sie rozwalil i ostatecznie dokonaly zywota. Poleccie prosze jakies nauszne sluchawki do 250-300 zl ktore beda rownie wspaniale sie sprawowaly. Najbardziej zalezy mi na mozliwie duzej scenie. Slucham roznej muzyki wiec nie zalezy mibna sluchawkach pod konkretny gatunek.

#sluchawki #audio #audiofile #muzyka #hifi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś ma kino domowe albo mini wieże Yamahy? Mam problem z podłączeniem Musicasta.
Ogólnie przy konfiguracji tego przez telefon jest wszystko ok. Po czym próbuje odpalić spotify ten w ogole nie widzi sprzętu a na niedomiar złego jak apkę wyłącze to przy odpaleniu na nowo musze przeprowadzać konfiguracje na nowo...

#yamaha #musicast #kinodomowe #audio #hifi #pytanie #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wołam speców od #audio i #hifi

1. Kupiłem #amplituner ONKYO TX-8150
2. Podpiąłem go do dekodera #upc (starszy, nie horizon) kablem optycznym
3. Telewizor podpięty pod dekoder przez hdmi
4. Dźwięk jest tylko na kanałach które nie grają w Dolby. Kanały z dolby tylko harczą jak stary żul z gruźlicą...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hifi #audio #kinodomowe #glosniki #kableboners ? Halo Mirko ! Potrzebuje pomocy kogoś obcykanego w temacie :). Mam kino domowe i podłączyłem do niego głośniki bezpośrednio kabelkiem w skręcane gniazda czy jak to tam się nazywa. (Zdjęcie) czy jest szansa jakoś przerobić podłączenie kabli w taki typ gniazda ? Wtyk bananowy ? Pokryć cyną ? Olać i zostawić skoro działa w ten sposób
tosshiro - #hifi #audio #kinodomowe #glosniki #kableboners ? Halo Mirko ! Potrzebuje ...

źródło: comment_9W10PcNZ95NFKPjF2n1Psu8uicvaQcSb.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kokos gramofon jakiś np technicsa na pasku (sl-b) albo direct drive, nowa wkładka po taniości AT95. Wzmacniacz stary np Yamahy, głośniki już napisano wyżej. Ale uważaj z allegro bo wystawiają złom z Niemiec
  • Odpowiedz
W końcu wrócił mój DAC więc pokusiłem się o recabling słuchawek, Cordial CMK209 i kątowy Neutrik NTP3RC-B. Nie czuję znacznej różnicy w dźwięku, chyba delikatnie dynamika basów poszła na plus. Może kiedyś zdecyduje się z nudów wymienić na jakiś 0,2 i odpinane złącze wtedy zobaczymy. Ten Cordial pasuje idealnie i nic nie trzeba było przerabiać. Wymieniłem głównie ze względu na to że K551 to słuchawki "mobilne" i miały bardzo krótki kabel (z
Kotimisio - W końcu wrócił mój DAC więc pokusiłem się o recabling słuchawek, Cordial ...

źródło: comment_ZdzvodXQjDzfg4M95OJAr7NYl3XtR5GI.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Duncan58: Kupiłem wszystko na miejscu w Poznaniu:

www.speckable.pl

Teraz wziąłbym coś w okolicach 0,2 niż te 0,088 ale przy tym neutriku trzeba uważać na grubość kabla bo o ile Klotz MY206 fajnie się komponował i wchodził w gumową końcówkę, to w zakrętkę już nie i 2m kabla do
  • Odpowiedz
Witam,
Posiadam smart TV Sony KDL W809c 50". Chciałbym mieć nieco głębszy i lepszy dźwięk za niewiele pieniędzy. Czy warto dokupić głośniki 2na1 za ok 300zł? Jak sprawdzają się takie głośniki komputerowe w TV? W sensie - czy karta dźwiękowa TV to ogarnie?

Rozważam też soundbar, ale jakoś nie mogę się przekonać i uważam, że za 300zł lepiej wziąć głośniki.

Głównie muzyka i filmy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rivgen: Dzięki bardzo. Myślę też nad takimi głośnikami Edifier C2XD . Czy przy takich głośnikach będzie zauważalna różnica przy połączeniu za pomocą kabla optycznego a jacka? W sensie - czy szukać głośników z takim wejściem czy nie ma to większego sensu?
  • Odpowiedz
Panowie koledzy. Rozglądam się za jakimś audio do salonu. Zastosowanie do tv (kablówka i filmy z pendrive), ps4. Zależy mi aby miał tuner fm bo słucham w ciągu dnia dużo radia.
Jaki budżet muszę mieć, aby złożyć jakis w miarę sensowny zestaw amplituner i dwie kolumny?
Melomanem nie jestem, ale też słoń mi na ucho nie nadepnął. #hifi #audio #soundbar #amplituner #kinodomowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yamaha R-N803D- ktoś coś? Warte uwagi? Z jakimi kolumnami ew. zestawić tego ampla? Jakiej słucham muzyki? Folk, klasyczna, alternatywa, muzyka elektroniczna!
#hifi #muzyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ver20: Amplituner ma więcej funkcji niż wzmacniacz, posiada conajmniej radio, czasem jakieś funkcje bezprzewodowe. Ale w każdym sklepie i na froum, każdy Ci powie, że wzmacniacz stereo lepiej brzmi, więc jeśli nie słuchasz radia, to polecam wzmacniacz stereo + DAC, wtedy możesz puszczać co chesz z komputera nawet radio, ewentualnie mniejszym kosztem chromecast audio i sterujesz wszystkim telefonem jeszcze wygodniejsza opcja z której sam korzystam.
  • Odpowiedz
Wkręciłem się w #produkcjamuzyki. To niesamowite uczucie jak coś Cię pochłania do reszty a myślałeś że po 30'stce czeka cię jedynie marazm. Trochę #chwalesie choć nie ma tu hi-endu, klawisze używane, AKG też, Microlaby nowe jedynie. Padł mi DAC to sobie ze złości zrobiłem przemeblowanie.

#audio #audioboners #hifi #muzyka #pcmasterrace

Zarzucę polską nutę:

https://www.youtube.com/watch?v=Qn82br3GrTQ
Kotimisio - Wkręciłem się w #produkcjamuzyki. To niesamowite uczucie jak coś Cię poch...

źródło: comment_yf82dmmZrytOxrEK8cwBzLKDQxj871ZE.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojezu: wylewkę można na setki sposobów pokryć żywicą.
Stabilizacja na drewnianej klepce to utopia. Jak za darmo to ok, ale wolałbym to zrobić na 3 podporach; bardziej stabilnie i mniej kołysań.
  • Odpowiedz
@Ojezu: no mam je od 20 lat, ostatnio oddawałem je na konserwacje, grają czysto, wiec szkoda mi je wymienić na coś za 1000 zł co wcale nie będzie grało lepiej.
  • Odpowiedz