#webdev #programowanie #it Mirki którzy robicie strony internetowe -jak ogarniacie kwestę grafiki na stronach, zdjęć itp- zlecanie to komuś kto wam przesyła pociętą grafikę czy sami się tym zajmujecie?
@JudeMason: W zależności od wielkości projektu. Przy małych stronach zlecanie dodatkowej roboty innym będzie powodować, iż będzie to mało opłacalne. W przypadku większych projektów różnie bywa. Co o cięcia grafiki to już raczej nie te czasy :)
Co ten #chatgpt to nie mogę. Praktycznie bez żadnej wiedzy na temat #programowanie przy użyciu "AI" zrobiłem do #python skrypt do web scrapingu. Skrypt, który napisał się sam przy moich uwagach w stylu "wyświetliło błąd XXX" zajduje na podanych stronach internetowych nazwę interesującej mnie usługi oraz jej cenę, a następnie wynik zapisuje w tabelce w pliku excel. W dodatku czat podpowiadał mi jakie biblioteki i jak
Mój kolega zaczyna przygodę z Frontendem (HTML, css i JS). No i poprosił mnie żebym zapytał skąd sie bierze design strony jak sie jest takim freelancerem. Np, klient mojemu koledze mówi: słuchaj ja chce żeby ta strona miała kolor pomarańczowy, niech guziki będą w formie prostokątów ozdobionych w kwiatki a górna belka to niech będzie gradient. To wtedy tako frontendowiec sam to wszystko projektuje czy jak to wygoda? Bo zakrawa to o
@Ommadawn: "Co raz więcej amatorów...". Tak, prowadząc działania freelancerskie wypada umiejętnie ogarniać różne tematy około frontendowe, nie tylko grafikę.
jakie macie technologie wpisane w cv jako #frontend dev? ja mam wpisane react, typescript, html/css - czy powinienem sie bardziej rozdrabniac i wypisywac te wszystkie libki z ktorych korzystalem jak jakies rhf, formiki, 5 roznych libek do komponentow, styled components, react-intl, react-query i cala reszte frontowego p---------a? z jednej strony troche pusto w cv, a z drugiej to przeciez nie ma znaczenia, czy znam libke X, tylko czy jestem w
@roomcayz: Dodałbym też, że w przypadku pierwszego rozwiązania przynajmniej istnieje szansa, że będzie to zrobione dobrze. W przypadku drugiego taka nie istnieje.
@aczutuse: Wiadomo, że AI nie rozwiąże każdego problemu świata, ale przy prostych problemach daje sobie radę. Kwestia tego, że jego poziom zależy od osoby korzystającej z jej możliwości. Czym dokładniej opiszesz to co potrzebujesz uzyskać, tym większa szansa, że zakończy się to powodzeniem.
Chłop co prawda nie pracuje w zawodzie, ale w technikum informatycznym bez śmieszkowania był najlepszy w klasie. Gdyby w czasach chłopa było już #openai to by na hydraulika szedł, zawsze potrzebny i 9:35, 10:25 na autobus, zamiast dzień w dzień 14:00, 14:50(po 7-8 lekcji) XD. #chatgpt #programowanie #naukaprogramowania
Siema, jestem programista 11 k ( mid ), robię w javie backend. Chciałbym się nauczyć frontu (react najlepiej). Teraz pytania 1. Jak? Kursy jakieś na udemy (jakie?), Z YouTuba (link), czy książka może (jaka?) Chodzi mi o konkretne źródło, wiem że najłatwiej będzie mi nauczyć się realizując jakiś projekt, ale też chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia. 2. Jest sens uczyć się po osiągnięciu jakiegoś sensownego poziomu w Reactcie takich rzeczy jak vue
@facebookzprzygody: Każdej technologii na świecie uczysz się w ten sam sposób. 1. Znajdujesz problem, który chcesz rozwiązać. 2. Znajdujesz narzędzia, które Ci w tym pomogą. 3. Rozwiązujesz problem. 4. Dopracowujesz stworzone rozwiązanie. Tylko tyle i aż tyle.
Strony internetowe to teraz temat, który rządzi każdym przedsiębiorstwem. Ludzie uważają, iż poważna firma powinna mieć taką witrynę, świetnie zaprojektowaną, o rewelacyjnej szacie, a także taką, po której gość będzie mógł przemieszczać się intuicyjnie. Strona internetowa powinna zachęcać użytkownika do skorzystania z niej, sprawdzenia informacji. Dlatego ważny jest jej wygląd, ale także opcja menu, dzięki której przemieszczanie się po witrynie będzie jeszcze prostsze. Kto projektuje wyjątkowe strony internetowe
@gunsiarz: No z tym to się kompletnie nie zgodzę. Fanpage nigdy nie był i nigdy nie będzie dobry zamiennikiem dla strony. Te rzeczy mogą iść ze sobą w parze, ale jedno nie zastępuje drugiego.
@kimikini: Czy ja wiem czy się kończą. Po prostu narobiła się tam duża konkurencja między ludźmi o niezbyt wysokim poziomie umiejętności w tym zakresie.
@kimikini: Co kto lubi, nie badam rynku w tym kierunku. Ja osobiście jak wchodzę na stronę, na której pierwsze co widzę to reklama kreatora, to jest to moja ostatnia wizyta na owej witrynie.
@kimikini: Może tak było, może tak nie było. Natomiast jak chcesz mnie przekonać, że strona z kreatora pokroju wix jest dobrą alternatywą dla zwykłej strony, to mnie do tego nie przekonasz.
Mirki którzy robicie strony internetowe -jak ogarniacie kwestę grafiki na stronach, zdjęć itp- zlecanie to komuś kto wam przesyła pociętą grafikę czy sami się tym zajmujecie?