Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko306
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
  • Wykop.pl
  • Ciekawostki

    Ciekawostki
  • Rozrywka

    Rozrywka
  • Sport

    Sport
  • Motoryzacja

    Motoryzacja
  • Technologia

    Technologia
  • Informacje

    Informacje
  • Gospodarka

    Gospodarka
  • Podróże

    Podróże

Dostosuj Wykop do siebie

Wybierz treści, które Cię interesują
i zapisz jako Własną kategorię.

Orteus
Orteus

Orteus

Dołączył 15 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4381
  • Znaleziska 2238
  • Mikroblog 2143
  • Obserwujący 17
  • Obserwowane 43

437

The Science of Interstellar - dokument nt. najnowszego filmu Nolana

The Science of Interstellar - dokument nt. najnowszego filmu Nolana

Narrację prowadzi Matthew Mcconaughey, a sam film pozwala nam lepiej poznać zjawiska zaprezentowane w kinowym hicie. Dla fanów filmu i nauki.

stepBYstep
z
youtube.com
dodany: 09.11.2014, 21:15:52
  • 158
  • #
    nauka
  • #
    interstellar
  • #
    kosmos
  • #
    dokument
  • #
    kosmosboners
  • #
    kino
Orteus
Orteus
Orteus 11.11.2014, 09:34:55
  • 0
@Msky85: Może dlatego, że trochę na siłę wrzucili tam ze trzy happy endy. Mi też się to średnio podobało, ale rozumiem po co to zrobili. Zresztą cały film tym się różni od Odysei kosmicznej, że tutaj poza walorami artystycznymi, jest też sporo scen i wątków, które mają sprawić, że film spodoba się każdemu przeciętnemu widzowi.
Nakręcić film, który zadowoli przeciętnego widza, nie zniechęci krytyków i fanów ambitnego kina, i jeszcze

2892

Wydaje mi się że postawa godna pochwały.

Wydaje mi się że postawa godna pochwały.

Pewnie mnie zjadą chłopcy wykopowcy, że z jednym zdjęciem to na mirko, ale tak chciałbym się tym podzielić z innymi.

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 29.10.2014, 20:28:24
  • 382
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Orteus
Orteus
Orteus 29.10.2014, 22:18:15
  • 43
Ciekawe czy ceny takie niskie, bo uwzględnili w biznesplanie napiwki i to, że każdy normalny człowiek tak naprawdę będzie im płacił więcej niż w cenniku. Jak tak, to genialnie, a jak nie, to się miło zaskoczą.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

360

Inwazja biedronek. Naukowcy mówią już o prawdziwej pladze z Azji.

Inwazja biedronek. Naukowcy mówią już o prawdziwej pladze z Azji.

Powtarza się sytuacja sprzed roku. Owady zjadają naszą rodzimą siedmiokropkę a ich wydzielina może być niebezpieczna dla dzieci i alergików.

Uspavanka
z
nowiny.pl
dodany: 13.10.2014, 10:52:38
  • 73
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    owady
  • #
    przyroda
Orteus
Orteus
Orteus 13.10.2014, 16:33:06
  • 0
Mam tego o tej porze roku na oknie tysiące. Do mieszkania wchodzą nawet przez zamknięte okna.
Od czasu jak kilka lat temu znajdywałem je nawet w ubraniach, co roku te które dostaną się do domu wyłapuje do butelki. W tym roku jest wyjątkowy wysyp, prawie pół 1,5l butelki biedronek.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

516

Darmowa komunikacja miejska - to się jednak opłaciło!

Darmowa komunikacja miejska - to się jednak opłaciło!

Żory stały się jednym z pierwszych miast w Polsce, które wprowadziły bezpłatną komunikację miejską. W ślad za nimi poszedł Lubin. Mniej samochodów w mieście sprawiło, że zmniejszyła się emisja spalin jest także więcej wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta. Mniej jest również liczba korków!

saint
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 13.09.2014, 14:41:55
  • 313
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    samochody
Orteus
Orteus
Orteus 13.09.2014, 22:10:41
  • 11
@bruno-hel: Przecież tam też wpływy z biletów to mała część budżetu komunikacji, wszędzie i tak największy kawałek tortu to dofinansowanie z kasy miejskiej. Jakby jeszcze odliczyć koszt infrastruktury biletowej, a w takiej Warszawie doliczyć dodatkowe wpływy z podatków, gdyby wzorem Tallina wprowadzono przejazdy za darmo tylko dla zameldowanych mieszańców, to pewnie okazałoby się, że wcale dużo drożej to nie wychodzi.
Przynajmniej jeżeli by nie brać pod uwagę znacznego wzrostu zainteresowania

226

Niemcy uciekają z kościołów z powodu podatku

Niemcy uciekają z kościołów z powodu podatku

Zmiany w rozliczaniu podatku kościelnego od zysków kapitałowych wywołały exodus wiernych z Kościoła rzymskokatolickiego i Kościołów protestanckich, podaje FaithWorld, religijny blog agencji Reuters.

tomyclik
z
pb.pl
dodany: 05.09.2014, 23:04:02
  • 145
  • #
    niemcy
  • #
    podatki
  • #
    religia
  • #
    pieniadze
  • #
    kosciol
  • #
    ciekawostki
Orteus
Orteus
Orteus 06.09.2014, 07:23:18
  • 63
@Armo11:

To nie PRL kiedy bezpieka robiła z ukrycia zdjęcia wiernym na procesjach.


Chyba nie słyszałeś co skarbówka robi ostatnio na parkingach przed marketami.
Orteus
Orteus
Orteus 06.09.2014, 08:22:07
  • 50
@Sancho_Pansa:

Kontrola urzędu skarbowego polega na opieczętowaniu drzwi samochodu np. na parkingu przy hipermarkecie. Następnie kontroler czeka na właściciela lub kierowcę samochodu, aby sprawdzić czy nie przyjechał na prywatne zakupy z dziećmi lub rodziną.


http://biznes.nf.pl/skarbowka-kontroluje-firmowe-auta-na-parkingu-przed-hipermarketem,,48164,115

559

WIELKA DEKLARACJA ZAROBÓW 2014 | bez ściemy, podajemy i dyskutujemy.

WIELKA DEKLARACJA ZAROBÓW 2014 | bez ściemy, podajemy i dyskutujemy.

Dzisiaj przeczytałem artykuł na temat gościa, który zarabiał 8 tys. jako typowy informatyk, ale był z tego niezadowolony i zmienił prace na gorzej płatną i bardziej angażującą. Korzystając z soboty mam propozycję. Co powiecie na anonimowe combo-self-ama, w którym zdeklarujemy, ile zarabiamy?

s-e-x-pert
z
wykop.pl
dodany: 23.08.2014, 17:23:37
  • 1552
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    cebulaki
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pracbaza
  • #
    praca
Orteus
Orteus
Orteus 24.08.2014, 13:33:24
  • 2
@JanKremovski: Którzy to już tyle płacą na praktyce? Zazwyczaj w audycie praktykanci harowali za max 20zł na godzinę, żeby się wykazać i dostać już normalną stawkę na umowie. Aż tak brakuje im już kandydatów, że tak drastycznie podnieśli stawki?
No chyba, że z expensami liczysz, które w audycie są niemałe. No i jak audyt, to wypada jeszcze napisać za ile godzin.

200

Putin: u nas obowiązuje wolność słowa

Putin: u nas obowiązuje wolność słowa

"Wszystko, co powiedział Władimir Wolfowicz, to jego osobiste opinie, które nie zawsze są zbieżne z oficjalnym stanowiskiem Rosji. Jednak jest porywającym mówcą. Przy czym ma prawo mówić wszystko, co uzna za stosowne, gdyż obowiązuje u nas wolność słowa" - powiedział Putin

darosoldier
z
bankier.pl
dodany: 15.08.2014, 07:47:55
  • 52
  • #
    europa
  • #
    rosja
  • #
    putin
  • #
    wydarzenia
Orteus
Orteus
Orteus 15.08.2014, 09:07:40
  • 64
@jrs2: Jak pussy riot mają być przykładem na brak wolności słowa, to co dopiero powiedzieć o takim wykładzie Baumanna u nas. Myślę, że znajdą się w Rosji mniej kontrowersyjne i bardziej polityczne przykłady łamania wolności słowa niż robienie ofiar ze stada kretynek niszczących cerkiew.

289

Wojska Ukrainy odcięły Donieck i tereny wokół od reszty terytorium...

Wojska Ukrainy odcięły Donieck i tereny wokół od reszty terytorium...

Wojska ukraińskie otoczyły Donieck i odcięły miasto wraz z otaczającym terenem od reszty terytoriów kontrolowanych przez rebeliantów. Tak wynika z mapy przedstawionej na stronie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

konto usunięte
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 02.08.2014, 20:16:43
  • 62
  • #
    swiat
  • #
    europa
  • #
    ukraina
  • #
    donieck
Orteus
Orteus
Orteus 03.08.2014, 17:50:51
  • -2
@tehmos:

nikt im nie kazał tam zostawać, tak jak polacy w Lwowie zamiast przenieść się do Szczecina/Wrocławia


No właśnie. Co za idioci. Wystarczyło tylko zostawić dobytek całego życia, spakować się w tobołek i iść przed siebie, bo ojczyzna przeniosła granicę.

187

750 tys. osób na Woodstocku jadło jabłka - na złość Putinowi :)

750 tys. osób na Woodstocku jadło jabłka - na złość Putinowi :)

Organizatorzy na Woodstocku: Pamiętajcie, żeby jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie, w tym co najmniej jedno jabłko. Nie dość, że będziecie zdrowi, to jeszcze pokażecie Putinowi, jak mało Was obchodzi jego embargo na polskie jabłka

Slaskie_NaszeMiasto
z
katowice.naszemiasto.pl
dodany: 02.08.2014, 20:44:41
  • 85
  • #
    polska
  • #
    woodstock2014
  • #
    koncert
  • #
    putin
  • #
    rosja
Orteus
Orteus
Orteus 02.08.2014, 21:41:11
  • 47
Ja w tym miesiącu, na złość Putinowi, nie ogrzewam domu gazem.
#stoprosyjskiejagresji
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Strona 19 z 19
  • >
  • All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sureMark Twain
  • http://www.youtube.com/watch?v=oE7JncsZMXQ

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 29.07.2013

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 11.11.2013

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.12.2024

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.09.2011

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.09.2012

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2024

  • Nowy Wykop
  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Wykop.pl