Tarcza antydemokratyczna
Cieszą się politycy, cieszy się lobby militarne, cieszą się media które okazały się tubą propagandową polsko-amerykańskiego rządu. Radości tej nie może podzielić ta część obywateli, która nie zgadzała się na rozmieszczenie tego systemu militarnego i która domagała się w tej sprawie referendum.
GrzeWho z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 23
Komentarze (23)
najlepsze
Obawiam się, ze to pan nie rozumie demokracji.
Demokracja (czyli ludowładztwo) to taki system sprawowania rządów, w którym wybrana władza realizuje postulaty swoich obywateli, a nie POSTULATY OBCYCH PAŃSTW. Nie słyszałem aby ktokolwiek w tym kraju wyszedł z inicjatywą uzbrojenia nas w system obronny, którego większość nawet nie jest w stanie zrozumieć. Nikt nie wie nawet, kto nam zagraża i przed kim mamy się bronić. Tarcza antyrakietowa jest częścią
Tak, rzeczywiście, mało brakowało żeby dzięki porozumieniu USA-Stalin w 1945 r. Polska była częścią Rosji, możemy dziękować za to naszym przyjaciołom z USA.
To My Polacy zawsze sami o tą wolność walczyliśmy. Kiedy potrzebowaliśmy pomocy, USA wystawiało nam kilkukrotnie środkowy palec.
Mówisz
Gdyby nie USA ,nie było by teraz Polski, mówiłbyś po rosyjsku a za wypisywanie w necie obelg na wszechmocną władzę ludową cała twoja rodzina trafiła by do łagru...a tak możesz siedzieć sobie przed komuterem i wypisywać co ci do głowy przyjdzie i
Noam Chomsky :
ułatwi bardziej skuteczne stosowanie potęgi militarnej USA za granicą oraz zagwarantuje zdolność Stanów Zjednoczonych do kształtowania środowiska politycznego w innych częściach świata.
Według
Wydawało mi się, że rząd nie był temu zbyt chętny? Była nawet taka afera, gdzie ujawniono, że rząd nie zgodzi się na tarczę, jeśli by to miało zaszkodzić jego notowaniom (czytaj: być nie po myśli znacznej części obywateli). Ale co to to komu przeszkadza...
"Radości tej nie może podzielić ta część obywateli, która nie zgadzała się na rozmieszczenie tego
- a w sprawie wystrzelenia rakiet przez Iran w stronę Europy czy USA referendum będzie?
2) "Radości tej nie może podzielić ta część obywateli, która nie zgadzała się na rozmieszczenie tego systemu militarnego i która domagała się w tej sprawie referendum."
-
(...)Podniesie bezpieczeństwo przez sam fakt obecności sił amerykańskich(...)
Tak jak w Gruzji?