Kolegę na poczatku wykopaliska który rozprawia się naukowo z wiarą w Świetego Mikołaja latające renifery i magiczny worek bez dna z prezentami nie dziwi, ale to że potrafi w ciągu jednego dnia obdarować tyle dzieci to już tak ( ͡°͜ʖ͡°)( ͡°͜ʖ͡°)( ͡°͜ʖ͡°)¯_(ツ)_/¯
Czy można naukowo dowieść istnienie lub nieistnienie świętego mikołaja? Można. Co niniejszym teraz uczynię.
1. Na świecie żyje 2 miliardy dzieci (osoby poniżej 18 roku życia). Od tej liczby możemy odjąć młodych muzułmanów, hindusów, żydów oraz buddystów (których Święty Mikołaj nie odwiedza). Daje nam to w rezultacie (powołując się na Population Reference Bureau) 378 milionów dzieci. Biorąc pod uwagę, że na domostwo przypada średnio 3.5 dziecka daje nam to 91.8 miliona domostw. Załóżmy, że w każdym z nich jest przynajmniej jedno grzeczne dziecko.
2. Święty Mikołaj ma 31 godzin na rozwiezienie wszystkich prezentów (to zasługa stref czasowych oraz obrotu ziemi wokół własnej osi), zakładamy przy tym, że Mikołaj podróżuje ze wschodu na zachód (co wydaje się bardzo rozsądnym założeniem). Musi zatem obsłużyć 822.6 domów na sekundę. Oznacza to, że jeden dom musi obsłużyć w około 0.001 sekundy (1 milisekunda). Musi w tym czasie zaparkować sanie, przejść przez komin, podłożyć prezenty pod choinkę, zjeść poczęstunek, wdrapać się z powrotem przez komin i dojechać do następnego domu. Załóżmy, że domy są równo rozlokowane po całym świecie (co oczywiście nie jest prawdą, ale możemy tak założyć na potrzeby naszych obliczeń) daje nam to odległość 1.25 kilometra między kolejnymi domostwami. Święty musi w ciągu 1 dnia odbyć podróż o długości około 114 milionów kilometrów (300 razy więcej niż odległość Ziemi od księżyca). Nie licząc czasu potrzebnego na postój, Mikuś musi pędzić z prędkością 3 677 419 km/h. Jest to 3 000 razy więcej niż prędkość dźwięku. Dla porównania, najszybsza maszyna stworzona przez człowieka (Helios) osiągnęła prędkość 252 792 km/h (ale w przestrzeni kosmicznej - nasz Mikuś musi po drodze jeszcze pokonać opór powietrza). Przeciętny renifer osiąga prędkość 25 km/h. POSTY ZAPYTAJ MNIE O COKOLWIEK. PODAJ KONTAKT DO SIEBIE BO NIE NA WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ODPOWIADAM PUBLICZNIE. O MNIE I O BLOGU ANEGDOTY ARTYKUŁY LISTY ROZRYWKOWE PIĄTKI WYCIECZKI ZAGADKI ASTRONOMIA BIOLOGIA CHEMIA FIZYKA HISTORIA INFORMATYKA MATEMATYKA PSYCHOLOGIA ARCHIWUM
@marek_oswiecim88: ale to też wymaga wielkich energii. A przy przetwarzaniu energii zawsze wydziela się cieplo. Nawet jakby straty były 0,0001% to by w setnym domu był jako pieczeń. Kiedyś z nudów liczyłem sobie energię Gwiazdy Śmierci. Wyszlo dość ciekawie ( ͡°͜ʖ͡°) Po pierwszym strzale Gwiazda Śmierci zamieniłaby sie sama w kulkę stopionego metalu.
Komentarze (8)
najlepsze
1. Na świecie żyje 2 miliardy dzieci (osoby poniżej 18 roku życia). Od tej liczby możemy odjąć młodych muzułmanów, hindusów, żydów oraz buddystów (których Święty Mikołaj nie odwiedza). Daje nam to w rezultacie (powołując się na Population Reference Bureau) 378 milionów dzieci. Biorąc pod uwagę, że na domostwo przypada średnio 3.5 dziecka daje nam to 91.8 miliona domostw. Załóżmy, że w każdym z nich jest przynajmniej jedno grzeczne dziecko.
2. Święty Mikołaj ma 31 godzin na rozwiezienie wszystkich prezentów (to zasługa stref czasowych oraz obrotu ziemi wokół własnej osi), zakładamy przy tym, że Mikołaj podróżuje ze wschodu na zachód (co wydaje się bardzo rozsądnym założeniem). Musi zatem obsłużyć 822.6 domów na sekundę. Oznacza to, że jeden dom musi obsłużyć w około 0.001 sekundy (1 milisekunda). Musi w tym czasie zaparkować sanie, przejść przez komin, podłożyć prezenty pod choinkę, zjeść poczęstunek, wdrapać się z powrotem przez komin i dojechać do następnego domu. Załóżmy, że domy są równo rozlokowane po całym świecie (co oczywiście nie jest prawdą, ale możemy tak założyć na potrzeby naszych obliczeń) daje nam to odległość 1.25 kilometra między kolejnymi domostwami. Święty musi w ciągu 1 dnia odbyć podróż o długości około 114 milionów kilometrów (300 razy więcej niż odległość Ziemi od księżyca). Nie licząc czasu potrzebnego na postój, Mikuś musi pędzić z prędkością 3 677 419 km/h. Jest to 3 000 razy więcej niż prędkość dźwięku. Dla porównania, najszybsza maszyna stworzona przez człowieka (Helios) osiągnęła prędkość 252 792 km/h (ale w przestrzeni kosmicznej - nasz Mikuś musi po drodze jeszcze pokonać opór powietrza). Przeciętny renifer osiąga prędkość 25 km/h.
POSTY ZAPYTAJ MNIE O COKOLWIEK. PODAJ KONTAKT DO SIEBIE BO NIE NA WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ODPOWIADAM PUBLICZNIE. O MNIE I O BLOGU ANEGDOTY ARTYKUŁY LISTY ROZRYWKOWE PIĄTKI WYCIECZKI ZAGADKI ASTRONOMIA BIOLOGIA CHEMIA FIZYKA HISTORIA INFORMATYKA MATEMATYKA PSYCHOLOGIA ARCHIWUM
Kiedyś z nudów liczyłem sobie energię Gwiazdy Śmierci. Wyszlo dość ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po pierwszym strzale Gwiazda Śmierci zamieniłaby sie sama w kulkę stopionego metalu.