Eksperyment fizyków potwierdza możliwość stworzenia tz "baterii kwantowych".
Baterie kwantowe mogą zmienić sposób magazynowania energii -paradoksalnie jest że im większa taka bateria, tym szybciej się ładuje. Zespół naukowców z Australii po raz pierwszy zademonstrował w działającym prototypie zasadę superabsorpcji leżącą u podstaw baterii kwantowych. ENG
RFpNeFeFiFcL z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 54
- Odpowiedz
Komentarze (54)
najlepsze
@macgajster: my tu śmieszkujemy, a naukowcy są coraz bliżej do upragnionego przez siebie celu zawieszenia symulacji na amen
Dziwny świat fizyki kwantowej jest pełen zjawisk, które wydają się nam niemożliwe. Na przykład molekuły mogą być tak splecione, że zaczynają działać wspólnie, a to może prowadzić do szeregu efektów kwantowych. Należy do nich superabsorpcja, która zwiększa zdolność cząsteczki do pochłaniania światła.
Superabsorpcja to kwantowy efekt kolektywny, w którym przejścia między stanami cząsteczek wzajemnie się konstruktywnie interferują" - powiedział w rozmowie z "New Atlas" James Quach, autor badania. "Konstruktywna interferencja występuje we wszystkich rodzajach fal (światło, dźwięk, fale na wodzie) i występuje, gdy różne fale dodają się, aby dać większy efekt niż każda fala na własną rękę. Co istotne, pozwala to połączonym cząsteczkom absorbować światło bardziej efektywnie, niż gdyby każda z nich działała indywidualnie."
W
@BionicA:
Na razie Bialkoff nie dał mi uprawnień Admina bo bym wszystkich psiorów wyje_chałbym z tego portalu!)
Nich będą dwa tłumaczenia.
Btw. Świetny odcinek.
#pdk
Baterie kwantowe mogą pewnego dnia zrewolucjonizować magazynowanie energii poprzez coś, co wydaje się paradoksem – im większa bateria, tym szybciej się ładuje. Po raz pierwszy zespół naukowców zademonstrował teraz mechanikę kwantową superabsorpcji, która stanowi podstawę baterii kwantowych w urządzeniu do weryfikacji koncepcji.
Dziwaczny świat fizyki kwantowej jest pełen zjawisk, które wydają się nam niemożliwe. Na przykład cząsteczki mogą być tak splecione, że zaczynają działać wspólnie, a to może prowadzić do szeregu efektów kwantowych. Obejmuje to superabsorpcję, która zwiększa zdolność molekuły do pochłaniania światła.
„Superabsorpcja