Zniewolony Tybet
Wszystko dzieje się w kraju, który staje się co raz bliższym partnerem biznesowym państw europejskich, w tym Polski. W kraju, któremu 11 lat temu powierzono organizację Igrzysk Olimpijskich, w końcu w kraju, ktory paradoksalnie dla niektorych jest oazą wolności (gospodarczej).
Daleki_Jones z- #
- #
- #
- #
- 1
- Odpowiedz
Komentarze (1)
najlepsze
To byl rok 1951. W 1959 bylo powstanie antychinskie/antykomunistyczne. Nie wiem czy traktowac na powaznie artykul, ktory ma problemy z takimi podstawami juz w drugim zdaniu.
Oczywistym faktem jest, ze istnieja obozy w Tybecie oraz tamtejsza spolecznosc jest pod ogromna presja ze strony Chiny, ale czemu artykul nie wspomina co bylo wczesniej przed rokiem 1951 kiedy komunistyczne Chiny zajely silowo Tybet? Czemu nie wspomina sie o ogromnej biedzie, niewolnictwie i kascie mnichow, ktorzy to trzymali wiekszosc pieniedzy Tybetu i nawet nie myslac o wspomaganiu Tybetu jako panstwa w jakiejkolwiek formie? Dlaczego artykul nie wspomina nic na temat tego, ze prawie nikt nie uznawal Tybetu pomiedzy upadkiem dynastii Qing, a 1951 jako osobny, niepodlegly kraju? Dlaczego nie wspomina sie, ze jednym z powodow antykomunistycznego powstania w roku 1959 bylo wlasnie oslabianie pomiedzy latami 1951 a 1959 tego feudalnego podzialu w Tybecie (i m.in. zniesienie niewolnictwa)?
Tak,