Chorować w Ameryce (cz.1/6), czyli...
Socjalistyczna wizja opieki zdrowotnej Michela Moore'a skonfrontowana z liberalną, wolnorynkową wizją Johna Stossel'a. Warto obejrzeć, by wiedzieć, jak służba zdrowia wygląda w USA teraz, jak chcą ją zniszczyć populiści oraz jak chcą ją uratować prawdziwi liberałowie. Gorąco polecam!
Fakkir z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 81
Komentarze (81)
najlepsze
kim są nieubezpieczeni w usa?
http://www.youtube.com/watch?v=uKCWbq18bNk&playnext_from=TL&videos=QK8tqSK3Q_k
Przy okazji warto zerknąć na inne filmy zamieszczone przez tego użytkownika:
http://www.youtube.com/user/odDymarkow#g/u
Rzecz w tym, zeby to jednostki decydowaly kiedy i na co wydac swoje pieniadze. A dokument imho stworzono po to, by spopularyzowac przedstawiony tam system.
Czyli prywatne firmy sprzedaja polisy. Z tych polis mozna korzystac tylko, w przypadku bardzo drogiego leczenia. Np. jak sie okaze, ze ktos ma raka - ubezpieczyciel bedzie pokrywal koszty jego leczenia.
@koszernyrozum: Wcale nie jest wykształcony wolno rynkowo. Po pierwsze rząd stosuje bardzo duże zachęty dla pracodawców do ubezpieczania pracowników - np poprzez brak opodatkowania. Jednocześnie, jeśli ktoś chce na własną rękę kupić ubezpieczenie jest obciążony pełnym opodatkowaniem. Ogólnie rząd bardzo dużo miesza w USA w służbie zdrowia od dziesięcioleci, objął
Każdy obywatel oddawał kilka procent swoich dochodów na ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie obowiązkowe jest niegłupim pomysłem, ponieważ nie można doprowadzić do sytuacji, w której odmawia się komuś ubezpieczenia tylko dlatego, że kiedyś chorował. Zawsze pozostawał państwowy ubezpieczyciel, który musiał ubezpieczyć i niestety ma związane ręce i
http://www.przeklej.pl/folder/chorowac-w-ameryce-32375676