Krótki filmik prezentujący metodę spalania węgla tradycyjnie i od góry
"Prezentujemy krótki filmik który stworzyliśmy wraz z chłopakami z czysteogrzewanie.pl w temacie metod spalania węgla w naszych piecach. Mamy nadzieję że ten krótki pokaz uświadomi Wam że można w piecu palić bez kopcenia i do tego jeszcze zaoszczędzić opału."
WuDwaKa z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 165
- Odpowiedz
Komentarze (165)
najlepsze
@RedBulik: jest zupełnie odwrotnie.
ale ten test powyżej, czego dowodzi? aby tego, że paląc od góry pali się dłużej, ale ile energii z tego uzyskali?, czy to wystarczy by w mieszkaniu było ciepło?
Ja się robi test to powinien być rzetelny uwzględniać plusy i minusy, a nie kurde propaganda na całego z tego co wiem paląc drewnem nie powinno się palić np. od
Co do tego, ile energii z tego uzyskał, to na pewno dużo więcej, niż przy tradycyjnym paleniu. Przy paleniu od dołu węgiel ulega zgazowywaniu, co jest równoznaczne z utratą bardzo dużej ilości energii (+ nieprzyjemny efekt w postaci kopcenia, ponieważ, węgiel nie spala się całkowicie)
A co jest u nas?
Dzisiaj aż specjalnie pojechałem zobaczyć jak z bliska wygląda taki generator dymu. Widać go było już z ok. 2 kilometrów. Codziennie przejezdzam obok miejskiej elektrociepłowni i powiem Wam, że mniej
(przy bardzo grubym węglu większym niż pięść) kiepskie ułożenie węgla w piecu może spowodować, że żar palącego się u góry węgla wpadnie za szybko między węgiel na dole i zapali się wszystko naraz - można tego uniknąć grzebiąc lekko pogrzebaczem po górnej warstwie węgla, aby trochę ściślej się ułożył.
Drugie zagrożenie to przy braku prądu zatrzymuje się pompa,
A przykładowa dyskusja o paleniu w komuniku jest np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209807-Palenie-na-jeden-za%C5%82adunek-rozpalanie-od-g%C3%B3ry/page3
I są to treści z przed wielu lat, a więc