Naukowcy donosza: wysiłek NIE JEST najlepszą metodą do straty na wadze
Niestety jednak wysiłek nie odpowiada za tak znaczny spadek wagi jak mu się przypisuje. Bez spoilowania, zalecam obejrzeć i uważnie słuchać.
v.....l z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 375
- Odpowiedz
Niestety jednak wysiłek nie odpowiada za tak znaczny spadek wagi jak mu się przypisuje. Bez spoilowania, zalecam obejrzeć i uważnie słuchać.
v.....l z
Komentarze (375)
najlepsze
A tak serio to strata na wadze, i tu mówię o zgubieniu tkanki tłuszczowej, to czysta matematyka bilansu energetycznego. Jeśli żresz więcej kalorii niż zużywasz - przytyjesz, proste! Z tego wynika że wysiłek to właśnie idealny sposób na zrzuceniu na wadze (wciąż mówię o tkance tłuszczowej), plus, kontrolowanie bilansu spożywanych kalorii. Zaś żeby mięśnie mogły się regenerować, potrzeba zdrowego
Co w poniekąd ma sens... gdyby nie fakt, o którym wspomniał trustME.
Ćwicząc budujemy mięśnie, a utrzymanie dużych mięśni zwiększa podstawowe spalanie kalorii.
Innymi słowy, im bardziej człowiek umięśniony tym więcej pali kalorii.
Więc ćwicząc można dojść do etapu gdzie jemy co chcemy i ile chcemy.
Koronny przykład to trenerzy futbolu amerykańskiego z USA. Są to byli zawodnicy, którzy dziennie sporzywają 5000 kcal jeżeli nie więcej i w wielu przypadkach na treningach udaje im się to spalić.
Po zakończeniu aktywnej kariery sportowej nie zmieniają przyzwyczajeń żywieniowych i dlatego w samolocie kupuja po dwa bilety.
Osoba, która nie ćwiczy i tylko stosuje dietę (najgorzej bardzo nisko kaloryczną)
>-700 kcal
@Monique84: :P
Pokażę na przykładzie. Ktoś ma całkowitą przemianę energetyczną równą 2000. Jeśli doda ćwiczenia spalające 500 kcal CPM wyniesie już 2500. Żeby utrzymać deficyt na poziomie 200 kcal, będzie musiał jeść tak naprawdę więcej niż wcześniej dla utrzymania wagi