Chiny potwierdzają budowę drugiego lotniskowca

Chiny, które obecnie posiadają tylko jeden lotniskowiec, budują kolejny - ogłosiło w czwartek chińskie ministerstwo obrony. Pekin rozwija potencjał swej marynarki wojennej na tle sporów z sąsiadami dotyczących obszarów na Morzu Południowochińskim.

- #
- #
- #
- #
- #
- 93
Komentarze (93)
najlepsze
Ps.
Swoją wypowiedź zamknąłem w kontekście militarnym celowo, bo za dużo było by do pisania. Wielu rzeczy nawet idol gimbazy Bartosiak nie opisuje w swoich
Chinom wystarczy zabezpieczenie komunikacji w obrębie "łańcucha wysp" i zrobienie kilku wyłomów w blokadzie morskiej - np. przez kanał w Tajlandii czy przejście do Drogi Północnej (jeśli zneutralizują Japonię).
A ten, to co: ( ͡º ͜ʖ͡º)
#aliexpress #banggood
teraz będa mieć tylko 5x więcej
nie widzisz różnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Heninger: Ale nie porównuj amerykańskich lotniskowców z napędem atomowym o wyporności ponad 100 tys. ton do chińskich które mają ok. 60 bliżej im do uniwersalnych okrętów desantowych US których mają... drugie tyle :P
Komentarz usunięty przez moderatora
Obecnie jedynie ludzkości zagraża jedynie fanatyzm religijny i imperialne resentymenty.
Po za tym, zająć i kontrolować Chiny, to tak, jak zająć i kontrolować całą Europę, z tą drobną różnicą, że tam w większości kraj jest górzysty niczym w Afganistanie. No i ludności znacznie więcej.
akurat w czasach Napoleona, to Chiny były (i to - na zmianę z Indiami - od tysięcy lat) największą gospodarką świata - a chwilowe zacofanie (na skutek rewolucji przemysłowej w Europie) to zaledwie ostatnie 200 lat.
Poniżej przykładowy obrazek (warto zwrócić uwagę na nieliniową skalę czasu) ʕ•ᴥ•ʔ
Siłę chin, a raczej jej brak w tamtym okresie pokazały wojny opiumowe.