Druga część akcji mam to we krwi, daje Nam możliwość ratowania życia a przy okazji wygrania fajne nagrody. Nie przedłużając, oficjalne info [ na końcu link]:
MAM TO WE KRWI ETAP II
W drugiej edycji przed Wami trudniejsze zadanie. Tym razem oddanie krwi to dopiero początek.
SYTUACJA: Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. Osoby te można uratować dzięki komórkom macierzystym. Tylko jedna trzecia chorych znajduje zgodnego dawcę w rodzinie. Pozostałym szansę na życie mogą dać tylko dawcy niespokrewnieni. Im ich więcej, tym więcej szans na uratowanie życia chorych osób.
ZADANIE: Oddaj krew i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.
REALIZACJA: W terminie od 15 do 31 sierpnia 2014 roku, zgłoś się do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa (RCK) właściwej terytorialnie i poinformuj, że chcesz oddać krew oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku. Wypełnij odpowiednie dokumenty, oddaj 450 ml krwi oraz próbkę potrzebną do rejestracji.
LOGISTYKA: Udając się do RCK zabierz ze sobą dokument ze zdjęciem. Przed zgłoszeniem możesz zjeść lekkostrawne śniadanie (najpóźniej 2 godziny przed zgłoszeniem się do RCK) i wypić co najmniej jedną szklankę płynu (herbata, kawa, woda lub sok). Po zarejestrowaniu i wypełnieniu kwestionariusza i deklaracji woli - (kwestionariusz powinien być wypełniony w dniu, w którym się zgłosisz) zostaniesz skierowany j na badanie lekarskie, aby upewnić się, że możesz zostać dawcą szpiku. Następnie pobrane zostają dwie próbki (12 ml) krwi żylnej. Z jednej probówki wykonane zostanie w specjalistycznym laboratorium badanie antygenów zgodności tkankowej, druga probówka zostaje zamrożona i będzie przechowywana jako próbka archiwizacyjna.
DOWODZENIE I ŁĄCZNOŚĆ: Prześlij kopię (skan, zdjecie) zgłoszenia do rejestru dawców i zaświadczenia o oddaniu krwi bądź wpisu do książeczki honorowego dawcy krwi na adres: mamtowekrwi@cisiiskuteczni.pl.
Tylko wiadomości przesłane tą drogą będą brane pod uwagę. Wśród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy 10 plecaków Wira – identycznych jak ten, który ratownicy JWK używają na co dzień między innymi w Afganistanie.
Wszystkie osoby, które prześlą kopie zaświadczeń o zgłoszeniu do rejestru dawców otrzymają pamiątkowy certyfikat.
Pierwsze 5 osób, które w wyniku akcji Mam To we krwi, uratuje czyjeś zdrowie i życie faktycznie oddając szpik na potrzeby osoby chorej dostanie specjalne zaproszenie do jednostki gdzie otrzyma pamiątkowy sztylet sił specjalnych wręczony przez ratowników pola walki JWK.
Link to facebooka
Komentarze (3)
najlepsze
Oddaję krew regularnie od wielu lat. Jestem też zarejestrowany jak potencjalny dawca szpiku, jednak uważam, że ta akcja to wielkie nieporozumienie - ludzie dla plecaka (nie wiem kto zasobnik apteczki tak szumnie nazwał plecakiem) będą się rejestrować.
A potem będzie płacz jak znowu ktoś odmówi biorcy szpiku "bo się rozmyślił".
Podpisanie
Przynajmniej dobrze że robią to w wakacje.