Wpis z mikrobloga

@Linux__Shines: Dzisiaj na przykład cały dzień mnie kaszlało i myślałem, że będę chory. Trochę mi ulżyło jak zobaczyłem te pomiary bo przynajmniej wiem, że to nie od choroby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@peszmerd: Telefon pobiera dane z centr pomiarowych, które są na al. Krasińskiego, ul. Bulwarowej i gdzieś na Kurdwanowie.
@babisuk: Przecież te stacje nie są przy samych ulicach to po pierwsze. Poza tym PM10 i PM2.5 na poziomie ponad 500% (obecnie PM10 535%, PM2.5 533%) można już uznać za normalną truciznę w powietrzu.
@albert107: z ciekawości jaki masz odczyt w ppm/

@pp14sr: wow, tak samo pyły. Tylko, że w tym przypadku głównym emitentem jest motoryzacja. Temperatura w piecu jest dużo niższa od tej z silnika. Smog typu LA jest związany właśnie m.in. z ruchem samochodów.
@albert107: nie wiem gdzie dokładnie jest stacja, jednak moje coroczne odczucia od spaceru wzdłuż alei są jednoznaczne - wystarczy odejść na równoległe ulice i różnica jest spora. Popatrz na kolory kamienic w tamtym regionie ;))
@babisuk: Nie mówię że samochody nie mają wpływu- mają ogromny. W połączeniu z innymi czynnikami to jest kombo.

Trochę to smutne, że ludzie mieszkający w domach zwalają na samochody, a kierowcy na domki. A i tak największym smrodziuchem są chłodnie kominowe z EDF a osoby prywatne nie.
@pp14sr:

A i tak największym smrodziuchem są chłodnie kominowe z EDF a osoby prywatne nie.


słabo zaznaczyłeś ironię ale mam nadzieję, że to ironia ;)

To fakt, że ludzie wskazali na domki i sezon grzewczy i nagle wszystko wiadomo. Jednak czynników jest więcej. Stare diesle przelewające się tysiącami przez centrum nie pomagają.

@albert107: maski bardziej kojarzę z Chinami, ale i w Krk widziałem kilka razy.