Wpis z mikrobloga

#piwo #pijzwykopem #ocenpiwo #rant

Siema Mirki. Chcialbym sie z wami podzielic wrazeniami po ponownej degustacji piwa Bojan Strazackie. Piwo to mialo calkiem niezly start gdy weszlo na rynek. Milosnicy piwa w calej Polsce cenili sobie to piwo, jako lekkiego i pijalnego lagera na amerykanskim chmielu. Tak tez faktycznie bylo - chmiel amarillo robil robote, nadajac temu piwo przyjemny zapach i smak grejpfruta. Sam bedac w sierpniu na urlopie w Ciechanowie, z mila checia latalem do pobliskiego marketu by kupic na kazdy dzien pare butelek Strazackiego, ktore w te upalne dni swietnie sie sprawdzalo, a na dodatek nie siekalo po kieszeni.

Bylem jaknajbardziej na tak dla tego piwa, z uwagi na to ze lager na amerykanskim chmielu ma w sobie "to cos", w przeciwienstwie do kolejnych nudnych i nierownych jasnych pelnych na polskim chmielu.

Wlasnie wrocilem z zakupow, w rece wpadlo mi Strazackie. Jako, ze od czasu urlopu minelo blisko 3 miesiace postanowilem "odswiezyc wspomnienia" pijac Strazackie.

Niedoczekanie moje! Po pierwsze, z kontretykiety zniknal chmiel amarillo :/ Mysle sobie OK, zobaczymy jak w smaku. Po nalaniu od razu czuc niezly DMS czyli zapach gotowanych brokul (co jest duza wada), aromatu grejpfruta absolutnie brak. Mysle sobie, co u licha - nastawiajac sie na najgorsze...

Tak tez bylo. Piwo jest FATALNE i zupelnie nie przypomina tego czym bylo wczesniejsze Strazackie. W smaku sa warzywa i drozdze, a goryczka... niczym jak lisc mleczu :/ To piwo smakowalo jak warzywne piwo Raciborskie Niefiltrowane tylko z bardziej trawiasta goryczka. Jesli ktos szuka w Strazackim chmielu amerykanskiego to jest on absolutnie nieobecny, wylecial, wyszedl z budynku...Dlaczego? Why, o why?!

Panie Jakubiak, Bojanowo czy Ciechan - Szanuje was, ale coście #!$%@? zrobili temu piwu?! To bylo naprawde dobre piwo zwazywaszy na to co oferowalo wczesniej i segement cenowy w ktorym sie znajowalo. Trudno bylo o rywala w tej cenie.

Dlaczego postanowiliscie to zmienic? Nie cierpie lewactwa i wylewania piwa, ale sam musialem wylac polowe tego piwa bo mi nie smakowalo.

Nie jest to wina pracownikow browaru bo sa to ludzie, ktorzy dobrze robia swoja robote, ale wina stoi po stronie jakiegos cepa na gorze co podejmuje tak durne decyzje by wywalic jakis skladnik z receptury by ludzie dostali #!$%@? piwo! :/

Niedawno pisalem to co spotkalo Lwowek Porter http://www.wykop.pl/wpis/9909092/piwo-pijzwykopem-rant-nie-wiem-czy-piliscie-nowe-w/ i jest mi po prostu przykro, ze w grupie BRJ piwo idzie w zlym kierunku.

Specjalnie na dniach przetestuje Toporka (nie chem ale muszem), by sprawdzic - czy ze skladu juz wylecial chmiel Cascade.

Serio Ciechan ogarnijcie piwo, bo niedlugo ludzie nie tylko z powodow swiatopogladowych beda was lac w kanal.
dr_gorasul - #piwo #pijzwykopem #ocenpiwo #rant 



Siema Mirki. Chcialbym sie z wami...

źródło: comment_pzFNyFBmY6iiGF0xvw9bQV45kxlB2ADa.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Też niestety mi to piwo ostatnio kompletnie nie podeszło i nawet pijąc w 3 nie daliśmy rady całemu, no po prostu teraz gniot ale w sumie ciechan powoli i nieubłaganie staje się konecerniakiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Dziś właśnie będę pił, jak się okaże lipa to odpuszczam całkiem piwa od BRJ. Jeszcze Jankes daje radę, ale znając życie też za jakiś czas będzie nie pijalne. A Grand Prix kiedyś był genialny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@integra: Może nie trafiłeś na dobry egzemplarz..

@dr_gorasul: Strażackie i Toporek to były najlepsze piwa do 4 zł.. Były.. Poczekam na jakąś nową warkę i spróbuję znowu, może to jakaś słabsza partia. Choć np. z Lwówkiem Jankesem podobnie, ostatnie które piłem było równiez bardzo słabe, z resztą Grand Prix tak samo. BRJ w złą stronę pcha te browary.
  • Odpowiedz
@stjimmy: Ida ostro na dno. Nie wiem co tam sie dzieje, ale jakosc piw idzie ostro w dol. Jankesa tez juz sobie odpuscilem, bo obecnie to piwo mocno zbladlo w smaku i stalo sie dosc wodniste... Juz lepiej bedzie sie oplacalo pic APA z Zywca, ktore jest rownie blade a do tego w polowe tansze.

Tak czy siak wczoraj wypilem z ciekawosci Bojan Black IPA (pierwsze od maja) i tez rozczarownie.
  • Odpowiedz