Wpis z mikrobloga

Cristiano Ronaldo ma 29 lat, Messi ma 27 lat. Prawdopodobnie więc za 10 lat już nie będą grali w profesjonalną piłkę i mocno prawdopodobne jest że ich forma już raczej nie będzie wzrastać, może jeszcze wyśrubują kilka rekordów, ale za 3-4 lata maksymalnie ich wyniki będą przez nich samych już nie do poprawienia.

I teraz pojawia się pytanie o następców. Jak dla mnie nie ma obecnie nikogo takiego, kto za 3-4 lata będzie chociażby w połowie takim piłkarzem jak ta dwójka. A przecież jeśli rozbłysk mega formy taki piłkarz osiągnąłby w takim wieku, w jakim osiągali odpowiednio panowie Ronaldo i Messi, to obecnie taki talent miałby już 18-19 lat. W profesjonalnym futbolu moim zdaniem nie widać na horyzoncie takich 18-19 latków, którzy mogą zastąpić tych dwóch supergwiazdorów. Trochę przygnębiające, co nie?

A wy co o tym myślicie mireczki?

#pilkanozna #cr7 #messi
D.....r - Cristiano Ronaldo ma 29 lat, Messi ma 27 lat. Prawdopodobnie więc za 10 lat...

źródło: comment_zDI0y3ax7zkh15GilksTfklS2TxoIRRw.jpg

Pobierz
  • 27
@Donk_von_Fisher: Nie widać, bo Ronaldo w wieku 19 lat też nie zapowiadał się AŻ TAK. Wg mnie Sterling ma wszelkie zadatki na supergwiazdę, a w dodatku jest Angolem, a ci mają tendencję do wyolbrzymiania wszystkiego, co "ichnie".
@Donk_von_Fisher: Owszem, ze beda inni, mozliwe, ze znajda sie lepsi. Ale nie szybko pojawi sie DWOCH takich naraz. Ten pojedynek co teraz ogladamy Messi vs CR7, to jak oni sie napedzaja, bija kolejne rekordy. Mysle, ze pojedyncza gwiazde zobaczymy niedlugo, ale taki duet, na bank nie szybko.
@Szaft: Pamiętam ;)

Słuchajcie, inni będą na pewno. Ale chodzi o to, że nie widać na horyzoncie graczy, którzy mogą być graczami TEGO formatu. Zdajecie sobie sprawę, że jesteśmy świadkami pierwszej tego typu rywalizacji w historii piłki nożnej? Piłkarze genialni dawnych czasów, Pele, Platini, Maradona, Van Basten, Beckenbauer czy Di Stefano nie mieli tego typu przeciwników - to jest fakt. I moim zdaniem Messi i Ronaldo przewyższają ich umiejętnościami - to
@maurocantoro: Tak. Podaj mi innego tak dobrze zapowiadającego się grajka w przedziale 19-20 lat.

Oczywiście z stricte ofensywnych, bo Januzaj ani Pogba raczej rekordów strzeleckich nigdy nić nie będą. Mówimy o ew. następcach Messiego i CR7.
@Hahazard: szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że ma dopiero 19 lat. to na pewno osiągnięcie że w takim wieku gra już na tak wysokim poziomie. Jednak w jego grze nic specjalnie nie udarza po oczach. Pamiętam że patrząc na grę młodego Messiego i Ronaldo można było przewidywać że będą z nich wybitni zawodnicy. To widać po sposobie poruszania się po boisku (Messi) czy przebojowości (Ronaldo). Nie odnoszę się może zupełnie do
@Donk_von_Fisher: Messi i Ronaldo nie powtórzą się przez długi czas. Messi odpalił dużo wcześniej od Ronaldo, także ich ewentualni następcy nie muszą mieć teraz 17-18 lat, ale np 20-21.

Neymar, Hazard, Pogba - to dla mnie czołówka. Jest Januzaj, jest Lukaku, są Muniain i Jese. Z młodszych mamy np. El Haddadi, Timo Werner, Sterling. Młodsi piłkarze, to znaki zapytania. Kariera może pójść w różnym kierunku, czego przykładem jest Krkic, czy parę
@maurocantoro: Masz rację, bo w sumie z braku laku podałem Sterlinga. Przedstawiasz kontrargumenty, ale mogę podać parę faktów na jego korzyść: Debiut w PL w wieku 17 lat, 9 goli+7 asyst w pierwszym pełnym sezonie, najlepszy z Anglików na MŚ 2014.

Jasne, że może skończyć jak Michael Johnson z Manchesteru City, ale jeśli ktoś z Angoli ma zostać megakozakiem za 4-5 lat to chyba właśnie on.

I ponawiam pytanie: realnie patrząc
@jestem_legenda: Błędne myślenie. Współczesna piłka jest dużo bardziej wymagająca od tej kiedyś, także jeśli przenieść by Messiego czy Ronaldo powiedzmy do lat 80tych, to strzelali by na sezon ze 150 bramek.

Ale z drugiej strony, gdyby Garrincha, czy Cruyff urodzili się teraz, mieli by aktualne warunki do rozwoju, czyli dieta, sprzęt, taktyka, wszelakie analizy, to również byliby w czołówce.
To uczucie gdy jesteśmy świadkami historii. I oglądamy mecze najwybitniejszych dwóch piłkarzy w dotychczasowej historii piłki nożnej na sopcastach, zamiast uzbierać mecz i wybrać się na El Clasico. xD

To uczucie gdy nazywamy dwóch najwybitniejszych piłkarzy Pedaldo, Żeluś, Karzeł, Sterydziarz xD

To uczucie gdy uważamy że są od nich lepsi piłkarze i że ta dwójka nie zasługuje na fifa balon xD

Nawet mi nas nie żal, śmiecie.