Wpis z mikrobloga

#audio #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie

Mirki mam taki zestaw kina domowego:

http://audio.com.pl/pdf/testy/glosnikowe%20systemy%20wielokanalowe/Canton%20CD1.pdf

Aktualnie go nie używam, i myślę o podłączeniu go do komputera, a jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o audio, to zastanawiają mnie pewne kwestie, a mianowicie:

- czy jest sens podłączać zestaw w 5.1 ew. 3.1 jeśli ma służyć głównie do słuchania muzyki?

- jaki wzmacniacz wybrać, tak aby był solidny i w miarę możliwości tani (również używane) ok. 100-150W
  • 21
  • Odpowiedz
@Sacron: >Efektywność - b.d.

O #!$%@?, ale poziom recenzencki...

Do muzyki raczej prawilne stereo, chyba, że lubisz kombinować. A co do wzmacniacza to chcesz te 100W na kanał czy łącznej mocy o.O
  • Odpowiedz
@Warwick: Łącznej, cały zestaw ma 95W, wydawało mi się, że taki powinien starczyć, ale tak jak pisałem, jestem laikiem i chętnie posłucham rad.
  • Odpowiedz
@Warwick: Byłem święcie przekonany, że całość ma 95W i nigdy tego jakoś nie rozkminiałem, dzięki za zwrócenie uwagi! :)

A jeśli chodzi o stereo, to jak rozwiązać kwestię głośnika centralnego? Po prostu wpinam go w jeden z kanałów?
  • Odpowiedz
@Sacron: Nie baw się w amplituner kina domowego, jeżeli zależy Ci na jak najlepszej jakości w muzyce. Wzmacniacz 2x tańszy od amplitunera zagra lepiej.

Canton to brzmienie dynamiczne, można rzec ostre.

Szukaj wzmacniacza o łagodnej barwie (np. denon/onkyo/pioneer) i będzie śmigać aż miło. Kolosalne znaczenie ma dopasowanie elektroniki i kolumn. Jakbyś do Cantona kupił np. Yamahe- wysokie tony będą pizgały po uszach niemiłosiernie.

Co do parametrów technicznych- nie ma to
  • Odpowiedz
@Sacron: Kolumny pasywne nie mają mocy. Nie mają wzmacniacza, żeby ją wytworzyć- mają co najwyżej efektywność- potrafią ileś przyjąć i oddać. To co podaje producent to sugerowana moc wzmacniacza. Podajo Ci np recommended amplifier 20-150w i tyle. Centralny i satelity sprzedaj :)

Wróć, dopiero otworzył mi się ten pdf :)

Nie masz normalnych kolumn tylko zestawa 5.1 z mini satelitkami. Kupuj amplituner
  • Odpowiedz
@mr_onion: Miałem ten zestaw kiedyś podłączony na Radmorze 5102te i nie byłem do końca zadowolony. Poszukam jakiegoś wzmacniacza z tych co zasugerowałeś.

Btw. co miałeś na myśli pisząc, żebym sprzedał satelity i centralny? :P
  • Odpowiedz
@Sacron: Myslałem, że masz prawilne wolnostojące kolumny czyt. takie duże :)

W takim mini zestawie kup jakiś amplituner kinowy, bo wzmacniacz może nie mieć wyjścia na subwoofer, a bez suba takie małe popierdułki nie zadowolą Cię.
  • Odpowiedz
@mr_onion: No właśnie nie mam, moje jedyne audio przy komputerze aktualnie to dogorywające słuchawki, więc pomyślałem, że pora podziałać coś z tym zestawem.

Miałem to podłączone na Radmorze, więc na nowszym wzmacniaczu chyba tym bardziej da sie to podłączyć :D
  • Odpowiedz
@Sacron: Jesli masz 5.1 to każda kolumna powinna być podłączona do osobnego kanału, a subwoofer (bo pewnie jest pasywny czyt. podłączasz go do prądu) do wyjścia subwoferowego. W tym konkretnym przypadku amplituner to najrozsądniejsze wyjście :) I j.w. szukaj coś z tych firm o których wspomniałem.
  • Odpowiedz
@mr_onion: Myślę o podłączeniu tego w stereo, bo to głownie do muzyki, a jeśli chodzi o subwoofer, to miałem go podłączonego bezpośrednio do zasilania i do komputera. Ogólnie wole podłączyć to na wzmacniaczu, bo wzmacniacz w przyszłości mógłbym wykorzystać też w innych celach :P
  • Odpowiedz
@Sacron: Nie osiągniesz zadowalających efektów z takich małych piździajków, w przypadku tego typu zestawów to musi grać razem (z satelitek wysokie, z suba niskie- niestety środka pasma nie osiągniesz) pytanie jak podłączyłeś suba bezpośrednio do komputera i komputer do wzmacniacza :) Jesli masz zwykłą kartę dzwiękową, to wyjście audio 1.
  • Odpowiedz
@mr_onion: To właśnie jest najlepsze, subwoofer działa po podłączeniu do obojętnie jakiego wejścia, miałem go wpiętego do wejścia mikrofonowego w przedni panelu, a wzmacniacz do słuchawkowego w przednim panelu (tylko tam działał).
  • Odpowiedz
@Sacron: bo wyjście słuchawkowe to wyjście dzwięku. Jeśli nie masz za dużego pomieszczenia (max. 22-23m2) zamknięte, to lepiej sprzedaj Cantona, i kup normalne monitory- bo to właśnie na kolumnach słychać najwięcej.
  • Odpowiedz
@mr_onion: Właśnie chodzi o to, że nie chce za dużo w to inwestować, skoro mam ten zestaw, to chce go wykorzystać miarę możliwości :) W tym momencie najważniejsza kwestia dla mnie to dobór wzmacniacza, jestem świadom tego, że nie będzie to grało oszałamiająco :P
  • Odpowiedz
@Sacron: Możesz kupić za na prawdę kilka stówek używane monitory i będzie bajka no ale decyzja należy do Ciebie :)

Denon/ Pioneer/ Onkyo - 3maj się tych marek, a z Cantonem będzie grało dobrze :)
  • Odpowiedz