Wpis z mikrobloga

Ostatnio coś mi się o uszy obiło, że Wipler jako jedyny zagłosował za karaniem za obrazę uczuć religijnych. Oczywiście stało się to pożywką dla lewactwa (OOO JEDNAK NIE TAKI WOLNOŚCIOWIEC, CO KUCE XDDD) i wywołało niemałe zamieszanie. Dla mnie również jest to rozczarowanie, ale nie oczekiwałem, że poglądy członków KNP będą się całkowicie pokrywać z moimi. Jednak ta reakcja lewactwa jest dla mnie niesamowicie interesująca, ponieważ pokazuje to, jak bardzo ci ludzie nie ogarniają. Przedstawię poniżej dwie sytuacje i reakcję lewaków na nie.

W kraju doszła do władzy partia, która mocno ogranicza wolność gospodarczą, okrada obywateli na każdym kroku, ma w nosie wolność słowa, można obrażać tylko papieża i kościół ( ͡° ͜ʖ ͡°), reszta (pedały, gendery, weganie) są nietykalni pod groźbą więzienia. Lewactwo zadowolone, hurraotakikrajwalczyłem.jpg

Do władzy w kraju doszła partia, która ogranicza państwo do minimum, każdemu obywatelowi nagle przestaje znikać 1/3 wypłaty, możesz kupić co ci się podoba, dopóki nie krzywdzisz tym innych. Nie masz problemu z założeniem biznesu, możesz wysłać dziecko do jakiej szkoły chcesz, możesz założyć bar dla lewaków, gdzie wiszą sierpy i młoty i nikt ci za to nic nie zrobi (ofc lewactwo nie prowadzi biznesu, więc nie widzą korzyści z takiej możliwości) ALEALEALE za obrazę kościoła dostaniesz karę. OLABOGA GDZIE MOJA WOLNOŚĆ, PROLETARIAT TAKI UCISKANY.

Trochę nie rozumiem tej sytuacji. Cenicie sobie swobodę w obrażaniu kościoła ponad nietykalność waszego portfela? Na to wskazuje wasza reakcja, ponieważ nikt z was nie sprzeciwiał się, kiedy podczas głosowań w sejmie lewica głosowała za ograbianiem obywateli z pieniędzy i ograniczania ich wolności w różnoraki sposób. Dopiero głos Wiplera was poruszył. Dlaczego tak jest?

Jeśli w którymś momencie wykazałem się niezrozumieniem sytuacji, proszę o skorygowanie. Może to wynikać z mojego braku zainteresowania takimi pierdołami.

#neuropa #bekazlewactwa #wipler #4konserwy #ocochodzi #kiciochpyta
  • 26
  • Odpowiedz
Nie masz problemu z założeniem biznesu, możesz wysłać dziecko do jakiej szkoły chcesz,


@milordzie: trzeba być chyba upośledzonym w stopniu znacznym, żeby nie potrafić otworzyć własnej działalności. Reszty tego bełkotu nawet nie chce mi się komentować
  • Odpowiedz
Cenicie sobie swobodę w obrażaniu kościoła


@milordzie:

Wipler głosował za karaniem za znieważanie "przedmiotów i miejsc kultu", a nie za obrażanie Kościoła.

Doczytaj o czym jest ta ustawa, bo nie chodzi tam o żadne uczucia i obrażanie dowolnych rzeczy.
  • Odpowiedz
trzeba być chyba upośledzonym w stopniu znacznym


@Internet_the_explorer: Tak, trzeba być, żeby chcieć otwierać w Polsce działalność i płacić od nowego roku 1042zł ZUSu nie mając nic w zamian i bez względu na to czy miałeś dochody czy nie. Poza tym bagno przepisów, w którym bez ogarniętej księgowej nie będziesz mógł spać po nocach zastanawiając się czy dopilnowałeś wszystkich papierków na czas, jeśli zdecydujesz się samemu w tym babrać.

A
  • Odpowiedz
Tak trzeba być upośledzonym masochistą, żeby szarpać się za biznes w PL.


@bnds: To nie otwieraj. Mniejsza konkurencja dla tych co potrafią poradzić sobie na rynku. Przy czym przypominam, że od samego początku mówiliśmy o założeniu działalności, a nie jej prowadzeniu

  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Wszystko zależy od rodzaju działalności czy potrzebujesz pełnej księgowości czy nie, tak jak mówisz.

Boli mnie po prostu to, że Polacy muszą, z nie wiadomych powodów, zderzać się z takimi przeciwnościami aparatu państwowego w przeciwieństwie do takich brytyjczyków, czy nawet polskich emigrantów.

Przecież to są rozwiązania dobre dla wszystkich, przedsiębiorców, klientów, gospodarki jak i samego budżetu państwa a jednak ktoś to blokuje u nas.

Rozumiem opór tych którzy teraz
  • Odpowiedz
Przecież to są rozwiązania dobre dla wszystkich, przedsiębiorców, klientów, gospodarki jak i samego budżetu państwa a jednak ktoś to blokuje u nas.


@bnds: podobno mamy to zmieniać. Chociaż ja osobiście nie wierzę, że nastąpi jakiś przełom

http://prawo.rp.pl/artykul/1056940,1080670-Marianski--Mityczny-kodeks-podatnika.html?referer=redpol

http://prawo.rp.pl/artykul/757643,1152221-Polska-zwalcza-transfer-zyskow-do-rajow-podatkowych.html
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Od wprowadzenia w 1989 roku ustawy Wilczka (w orginalnej formie) przez kolejne 25 lat mamy tendencję stopniowo ograniczającą wolność gospodarczą, gdzie dzisiaj moim zdaniem osiągneliśmy już poziom absurdu. Co z tego, że raz sld i raz pis zrobili malutki kroczek w przód jak oni i cała reszta zrobili 100 kroków w tył.

Ja nie wierzę, że ktoś poza KNP może cokolwiek chcieć z tym zrobić. Na pewno są pojedynczy
  • Odpowiedz
@bnds: Raczej nie nazwałbym tego ograniczeniem wolności, bo w końcu uwolniono parę zawodów, ograniczono możliwości kontroli itp. Od 20 lat mamy postępujący fiskalizm i utrudnianie życia podatnikom. To jest największa bolączka.
  • Odpowiedz
@biczplis: Przedstawiałem dwie hipotetyczne sytuacje, kiedy mówiłem o biznesie. Teraz ciężko jest prowadzić biznes, a mówiłem o świecie, w którym byłoby to prostsze o państwowe interwencje.

Co do szkół, to chodzi mi o wolność wyboru szkoły, nawet jeśli nie chcesz wysyłać dziecka do szkoły. W Polsce jest obowiązek uczęszczania do szkoły do 18 roku życia.

@KREM_Z_BROKUL: Wolę posłuchać co mają na ten temat do powiedzenia przedsiębiorcy. O ile
  • Odpowiedz
@biczplis: Chodziło mi o przymus wysyłania dzieci do szkoły. To też jest ograniczenie wyboru metody edukacji swoich dzieci.

@Quester: Tym bardziej nie rozumiem lewicowców, którym ten przepis przeszkadza bardziej niż te, które oczywiście są dla przeciętnego obywatela szkodliwe. Wciąż uważam, że to posunięcie Wiplera jest trochę głupie.
  • Odpowiedz
@milordzie: A czy wolność słowa nie mówi o tym, że możesz mówić co chcesz, dopóki w sposób mniej lub bardziej bezpośredni nie obrażasz/krzywdzisz tym innych?

Wtedy zabranianie obrażania uczuć religijnych nie jest sprzeczne z wolnością słowa...
  • Odpowiedz