Wpis z mikrobloga

Jak to jest z korzystaniem z polskiej karty debetowej #zagranico ? Mam konto PKO Bez Granic (Alior Sync też mam), wypłaty z bankomatów na całym świecie są ponoć darmowe ale nie za bardzo rozumiem po jakich kursach (mojego banku ?/ banku za granica ?) odbywa się przewalutowanie i czy bardzo mnie na tym orżną ?

Za kilka dni #emigracja i trzeba się trochę przygotować ;)

#kiciochpyta #aliorsync #pkobp
  • 12
  • Odpowiedz
@matde: To zależy. Z tego co mi wiadomo, i co zaobserwowałem, zazwyczaj przewalutowanie wykonuje bank obsługujący ROR, ale niektóre bankomaty oferują własne przewalutowanie jako opcję (w Polsce np. euronet i PKO).
  • Odpowiedz
@matde: Z mojego doświadczenia - zapłacisz za przewalutowanie, ale wyjdzie taniej niż kantor "nieinternetowy". Co więcej - to nie jest kurs banku (zwykle jest absurdalnie niekorzystny), a prawdopodobnie firmy obsługującej płatność (Visa / MasterCard etc.). Nie jestem pewien jak to działa, ale kurs z całą pewnością jest niższy, niż gdybyś przelał kasę po kursie banku na konto walutowe.

A ja sam przed wyjazdem założyłem konto walutowe i kartę do niego
  • Odpowiedz
@bderleta: @gulamin: @Regis86: @bbackbone: @TheMan: Dzięki za odpowiedź !

Wygląda na to, że wypłat raczej nie mam się co obawiać tym bardziej ,że oba konta wypłaty mają mieć darmowe więc ewentualne straty pewnie tylko na kursie. Kwoty raczej małe więc pewnie to przeżyje. A jakieś doświadczenia przy płatnościach kartą ? Tu już chyba tak "kolorowo" nie jest i dochodzą jakieś prowizje poza
  • Odpowiedz
@matde: to spokojnie nie powinienes mieć problemów specjalnych. kasa zostanie przewalutowana przez bank na euro i potem na złotówki. nie płacisz dodatkowej prowizji żadnej ani niczego. ja mam w PKO kartę, dużo jezdze i nigdy nie mialam klopotow.
  • Odpowiedz
@matde: masz na stronie banku podane kursy. Wiec wszystko masz jak na tacy - musza ci przeciez jakos pobrac zlotowki, jak wybierasz euro. Proste i logiczne. Tez mam w pkobp wyplaty zagrancia za darmo. :)
  • Odpowiedz
@JanekZeg: Niby "proste i logiczne" a jak dzisiaj osobiście pytałem w PKO to pani w okienku nie potrafiła udzielić jednoznacznej odpowiedzi ;) Wspominała coś o kursach dewizowych.
  • Odpowiedz