Wpis z mikrobloga

Mam pytanie testujace hipokryzję krytyków niektorych symbolu uzywanych na Ukrianie (batalion Azow itp). Jak odnosicie sie do symbolu jaki ma na sobie jeden z wazniejszych uczestnikow protestu pod ukriańska ambasada?

Protest skądinąd nawet uzasadniony ale przez to że został zawlaszczony przez tego typu osobników został osmieszony.

Na protescie były okrzyki Mlodzież Wszechpolska oraz flagi Ruchu Narodowego nie da sie wiec zwalic wszystkiego na Falange albo jakichs niszowych narodowcow od ktorych glówy nurt sie odcina.

Pytam zwłaszcza wypokowych przeciwnikow nazizmu/faszyzmu. Niektorzy z Was sa narodowcami. Prosze o odnoszenie sie do tego zdarzenia i pisanie jakie kroki podejmiecie aby wyplenic swastyke ze struktur polskich ruchów narodowych ewantualnie czy Wam to nie przeszkada bo Wy mozecie uzywac symboli kojarzących sie z nazizmem ale krytkujecie tylko gdy uzywaja ich Ukriancy.

PS. Obstawiam że linia obrony bedzie taka że to jest inna swastyka itp.

#ukraina #rosja #narodowcy #ruchnarodowy #mlodziezwszechpolska #faszyzm #swastyka
szurszur - Mam pytanie testujace hipokryzję krytyków niektorych symbolu uzywanych na ...

źródło: comment_e8hmgAYiQBQa1Vt7oqKMd6ztJFsC9T8i.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@szurszur: Pytanie skierowane nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć - tutaj chodzi oczywiście o kontekst, co innego swastyka hitlerowska i odwoływanie się do tej tradycji, a co innego rodzimowierstwo i słowiańska symbolika.
  • Odpowiedz
@szurszur: W Polskim Ruchu Narodowym nie ma swastyk. Nie dopisuj sobie chorej teorii. Dla mnie osobiście gość powinien wylecieć z manifestacji ale nie ja byłem organizatorem :) Swoją drogą śmieszne porównywać jakiegoś gościa z szalikiem do batalionu mordującego ludzi. Znaj skale.
  • Odpowiedz
@fanat: Czyli to jakias staroslowianska symbolika? Niewiele to to zmienia. Swastyka jako symbol w Europie została zdewaluowana. Poza tym jak pamietam z przegladania tych proslowianskich profili to nie wzbudzaja zaufania. Poza tym niektore profile z jakimis starymi symbolami slonca slawiace odrodzenie słowiaństwa sa mocno antychrzescijanskie i cos mi to nei pasuje do RN.

W Polskim Ruchu Narodowym nie ma swastyk. Nie dopisuj sobie chorej teorii.


@PatologiiZew: Nie dopsiuje. Na tym
  • Odpowiedz
@szurszur: Wiesz, swastyka swastyce nierówna. Każdą trzeba rozpatrywać oddzielnie zadając pytania:

- czy jest to dokładnie ta swastyka którą zawłaszczyli hitlerowcy? - W mojej ocenie każde jej użycie jest złe.

- jakie dzisiejsze poglądy kryją się za tym konkretnym symbolem?

- jakie były motywy jego wyboru?

- czy ta konkretna swastyka została "zawłaszczona" przez jakąś organizację w swoich działaniach i ich skutkach podobną do hitlerowskich Niemiec?

Generalnie nie popadałbym w paranoję.
  • Odpowiedz
@szurszur: Formuła tych protestów była otwarta. Dlatego pojawiło się wiele środowisk. W Krakowie nawet gość ze środowisko pisowskiego przemawiał. Uznawaj sobie co chcesz. Świadczy to tylko o tobie ;)
  • Odpowiedz
@Hiera: @maniac777: Ale ja doskonale wiem że swastyki sa rózne ale jednak historia jest taka a nie inna i nawet dla switego spokoju powinno sie poszukac innych symboli. Przykaldowo swastyki były używane przed 1939 takze w polskim wojsku i jakos z nich zrezgygnowano. Finowie tez już swastyk nie maluja na swoich samolotach.
  • Odpowiedz
Wy mozecie uzywac symboli kojarzących sie z nazizmem ale krytkujecie tylko gdy uzywaja ich Ukriancy


@szurszur: Zapewne się tak kojarzą, ale jeszcze raz - chodzi o to dlaczego ktoś tego używa. Ukraińcy z Azowa bez wątpienia nawiązują do III Rzeszy (razem ze swastyką występują symbole SS, itd). Mnie swastyka na białoruskiej drewnianej chacie nie rusza, ta hitlerowska budzi we mnie strach. Każdy ocenia sam.
  • Odpowiedz
@fanat: A we mnie jako Polakowi niepokoj budzi ta swastyka na tym facecie. Nie wiem z jakiej jest organzacji ale niektorzy polscy narodowcy dawali już sobie zdjecia podczas hailowania albo w uniformach ktore jednoznacznie kojaża sie z nazistami. Poglady zreszta takze czasem zbieżne. Dlatego dziwi mnie brak reakcji ze trony RN obecnego na marszu bo myslalem że oni prezentuja wyższy poziom.
  • Odpowiedz
@szurszur: Z drugiej strony po wojnie naturalne było to, że słowo swastyka stało się synonimem tej hitlerowskiej. Tak samo zresztą jak słowo "wojna" synonimem konfliktu o nazwie "II Wojna Światowa". Im dalej od tamtych czasów, tym bardziej szerokie znaczenie tych słów będzie/jest zawężane. Tak jak "wojna" poprzez kolejne konflikty jest wypierana przez "II Wojnę Światową", tak i pewnie "swastyka" pod wpływem masy innych swastyk w miarę upływu czasu będzie odczarowywana i
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Ale czy te wszystkie organziacje używalby zmienionych swastyk gdyby nie Hitler i nazizm? Bo cos mi sie zdaje że nie bardzo. ONR mundurki tez dizwnie przypadkiem ma podobne.

To troche tak jak z hailowaniem i gadka ze to przeciez tylko salut rzymski. Na fotce polscy narodowcy.

Przedwojenne nurty były wzorowane na meidyznarodowym faszyzmie a nawet nazizmie. Skoro te sie skompromitowaly to wypadaloby sobie znaleźć inne symbole i image w innym
szurszur - @PatologiiZew: Ale czy te wszystkie organziacje używalby zmienionych swast...

źródło: comment_yPkSXxILcvNqmVYSFqazrv5mMByGBkqE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie odpowiedziałeś na pytanie. Mundury ONRu to właśnie nawiązanie do przedwojennego ubioru, tak samo jak salut. Gdzie jest więc granica? Odpowiedz na MOJE pytanie bez lania wody.

Jan Mosdorf: Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie
  • Odpowiedz