Wpis z mikrobloga

hej hej mircy.

Dostałem takiego maila. Na początek chciałbym powiedzieć że nigdy nie rejestrowałem się na takich stronach bo wiem czym to grozi, tym bardziej nie podawałbym takich danych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pozostaje do ustalenia skąd mają mój adres email.

Date: Thu, 23 Oct 2014 08:55:04 +0200

Subject: Informacja

From: no-reply@plikostrada.pl

To: silentdigger@outlook.com

Sygnatura sprawy: PWP-20130823-00448408 Data: 23.10.2014

Dane dłużnika z formularza zamówienia:

Smart Tech Connect Ltd

Goraca 34

11-111 Dubai

silentdigger@outlook.com

INFORMACJA O ZAMIARZE ZAWIADOMIENIA PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PODAWANIA FAŁSZYWYCH DANYCH OSOBOWYCH W CELU WYŁUDZENIA ODPŁATNEJ USŁUGI ELEKTRONICZNEJ

Szanowny Panie,

Niniejszym informujemy, iż w wyniku wewnętrznego postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez Biuro Windykacji ustalono, iż zamawiając odpłatną usługę elektroniczną w serwisie Plikostrada.pl, podał Pan nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe, co uniemożliwiło wierzycielowi doprowadzenie do skutecznej egzekucji zadłużenia na drodze postępowania cywilnego.

Przypominamy, iż dnia 23.08.2013 o godzinie 16:17:38 korzystając z adresu IP: 78.8.159.200 zawarł Pan umowę o świadczenie odpłatnej usługi premium, rejestrując formularz zamówienia w serwisie Plikostrada.pl. Pomimo wielokrotnych wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan zaległej należności abonamentowej.

Zamawiając usługę złożył Pan oświadczenie woli o przeczytaniu i zaakceptowaniu treści regulaminu, zgodnie z którym w zamian za otrzymanie darmowego świadczenie w okresie pierwszych 14 dni trwania umowy, zobowiązał się Pan do przekazania swoich prawdziwych danych osobowych potrzebnych do realizacji umowy.

Tym samym istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż mógł się Pan dopuścić przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat i polegającego na podaniu fałszywych danych osobowych w celu wyłudzenia usługi premium.

W przypadku skierowania sprawy na drogę karną, Pańska prawdziwa tożsamość zostanie ustalona na podstawie utrwalonych danych teleinformatycznych, identyfikujących Pana jako abonenta usługi poczty elektronicznej oraz usługi dostępu do sieci Internet. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów. Stosowne czynności śledcze zostaną w takim wypadku przeprowadzone w przez funkcjonariuszy właściwego w sprawie Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji ustanowionego zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.).

W chwili obecnej jedynym sposobem polubownego załatwienia sprawy, jest uiszczenie zastrzeżonej kary umownej wynikającej z §5 ust. 5 regulaminu, w wysokości 200 PLN. W przypadku braku uregulowania należności w nieprzekraczalnym terminie wynoszącym 5 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości, sprawa zostanie procedowana w trybie pilnym, celem przekazania organom ścigania.

Wpłaty należy dokonać na następujący rachunek bankowy:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.

Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 39 1750 1312 6860 1000 0044 8408

Tytuł płatności: PWP-20130823-00448408

Kwota: 200 PLN

Dowód wpłaty oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres pocztowy:

egzekucja@biurowindykacji.pl.

Z poważaniem,

Lidia Nowak

Biuro Windykacji

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Niech się w dupę pocałują, odpisałem im tak:

Witam,

Nigdy nie rejestrowałem się na tej wyłudzającej pieniądze stronie. Z poniższym adresem IP nie mam nic wspólnego.

W związku z tym zamierzam wystąpić na drogę sądową przeciwko państwa firmie z Art. 234 - Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

#oszukujo #pobieraczek #oszustwo #oszusci #plikostrada #muzinzallegro - bo podobnie xD

Jeszcze tylko powiem że IP wskazuje na bielsko gdzie nigdy nie byłem xD
  • 3