Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie chodź to może nie ten dział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałem skonfigurować TV + Laptop + Dysk dużej pojemności + Router

I nie wiem za bardzo jakich połączeń użyć. Z tego co wyczytałem to przez allshare film HD będzie przycinał więc podłączyć dysk bezpośrednio do TV ( USB ) ale każdy film, muzykę oraz obraz musiał bym przerzucać z lapka na ten dysk,

czy zmieni coś jeżeli kupię router z USB podepnę dysk pod ten router ( czy bez kabla będę jakoś w stanie udostępniać pliki na TV i nie będzie cieło czy to bez znaczenia? ) czy podpiąć kolejny kabel RJ 45 do routera a później do TV i czy to zadziała?

Może macie jakieś pomysły?

#technologia #media #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie

---------------------

tapnięte z 3310
  • 5
@Domenico: Twój TV jest "smart", potrafi odtwarzać przez sieć? Jeśli tak to router z usb by się nadał, podczepiasz tam dysk i udostępniasz, wtedy wszystkie urządzenia w domu mają dostęp. Ale wtedy też równie dobrze możesz udostępnić z laptopa.

Jak nie to możesz potrzebować dodatkowy bajer do tv, np. androidowy tv stick który to umożliwi, albo raspberry pi + xbmc
@list86: Tak TV jest smart, i wiem że mogę udostępniać z laptopa chodzi mi tylko o to czy taki udostępniony film HD nie będzie ciął. A wydaje mi się że taki film HD będzie rwał, z tego co wyczytałem w internetach dlatego pomyślałem o użyciu kabli. Zastanawiałem się już nad domową chmurą, później wpadłem na pomysł z routerem usb i dyskiem bo mam takowy.
@Domenico: Ale dlaczego ma rwać? Jeśli TV potrafi dekodować taki materiał i masz wystarczająco szybką sieć to nic nie będzie rwało. A prawdopodobnie ma sprzętowy dekoder h264 więc nie ma problemu.

Normalnie udostępniasz katalog samba (czy tam prawy->wlaściwości->udostępnij? w windows.. gdzieś tam) i później w TV szukasz tego folderu w sieci.

Jeśli nie będzie w stanie odtworzyć niektórych, lub potrafi tylko via upnp to możesz potrzebować np. plex media server. A