Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 10: 13.10-19.10.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W tym tygodniu większość pozycji na liście to remixy/rebooty.

10. Kill FM - Bodybang (Original Mix) || #bigroom lub komercyjny #electrohouse

Track wydany bodajże za darmo. Nie jest to typowy bigroom, ale jak na electro-house też zbyt komercyjnie brzmi. Ogólnie Kill FM przyzwyczaił mnie do produkcji podpadających bardziej pod czyste electro, ale ten utwór nie jet czymś, za co musiałby się wstydzić.

9. Rune RK - Calabria (Firebeatz Remix) || #bigroom

Reboot produkcji Alexa Gaudino. Firebeatz oraz Rune RK nadali utworowi nowoczesne (czytaj bigroomowe) brzmienie. Oryginału nie przebija, aczkolwiek do klubu/na festiwal jako potężna bomba się nadaje.

8. Timmy Trumpet - Nightmare (Original Mix) || #melbourne #bounce

Nigdy wcześniej tak bardzo nie polubiłem żadnego utworu z gatunku Melbourne/Bounce jak tego. Bardzo fajny, trochę bekowy klimat, ale produkcji słucha się na prawdę z uśmiechem na ustach i z przyjemnością.

7. Paris & Simo – Zombie (3LAU TomorrowWorld Edit) || #electrohouse

Kolejny Reboot na liście. Tym razem odświeżona wersja legendarnego utworu Kernkraft 400 - Zombie Nation.

6. Cygnus X - Superstring (Nicky Romero 2014 Remix) || #bigroomprogressivehouse

Produkcja przypomina mi stare remixy od Nicky Romero. Takich utworów już się dzisiaj nie tworzy. Trance'owy break pochodzący z wersji oryginalnej, do tego ten House'owy drop przypominający mi osobiście Man With The Red Face i mamy na prawdę porządny utwór.

5. Stan Kolev, Yuji Ono - Try (Original Mix) || #deephouse

Bardzo miły, chilloutowy deep house. Wszystko ładnie gra, linia wokalna pasuje jak ulał, produkcja godna polecenia.

4. Martin Garrix & MOTi - Virus (How About Now) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Mammoth v2. Jeden z lepszych utworów od Marcina. Co prawda wolałem wersję bez wokalu, ale ta także daje rade.

3. Bassanova - Urban Legends (Pjanoo)(ft. Freek Lohuis) || #electrohouse

Kolejny Rework na liście. Odświeżenie kultowej nuty od Prydza Pjanoo . Bassanova dodał trochę mocy, wokal (nie wiem jak wam, ale mi pasuję) i zaserwował nam produkcje, obok której nie da się przejść obojętnie. Track oddany za darmo.

2. Tiesto - Light Years Away feat. DBX (Oliver Heldens Remix) || #house

Utwór chyba jeszcze nie wyszedł, ale co tam. Wersja z linka powyżej to RIP, nie wiem jak ta z paczki ;p. Heldens mnie osobiście zaskoczył, nie słyszę tutaj typowego dla niego Future House'u, tylko wersję tą bardziej klasyczną. Ja to kupuje i o ile jego poprzednie produkcje w tym roku mnie niczym nie zaskakiwały to tą mnie kupił na nowo.

1. Charli Xcx – Boom Clap (Marcus Schossow Remix) || #progressivehouse może trochę #bigroomprogressivehouse

Kto zna mój gust ten nie będzie zaskoczony z pozycji numer jeden w tym tygodniu. Schossow jest dla mnie mistrzem i po jego remixie do Just Another Night serwuje mi kolejną produkcję, za którą go uwielbiam jeszcze bardziej. Troszkę nie wyszła mu linia wokalna na dropie, ale i tak się rozpływam nad tym utworkiem.

To tyle, klasycznie zapraszam do komentowania i plusowania ;d.

A tutaj link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna #tomorrowland #tomorrowland2014 #umf
  • 5