Wpis z mikrobloga

Obsada akwarium już zadecydowana:

1. Neon czerwony x15

2. Kirys pstry x5

3. Pielęgnica Ramireza x3

4. Molinezja Black Molly x3

5. Molinezja pomarańczowa x3

6. Zbrojnik niebieski x1

Jak narazie w akwarium 3 molinezje, w roli testerów :) Jeśli wszystko będzie w porządku, za tydzień reszta ekipy zamieszka w akwa. Muszę kupić nowy filtr. Zastanawiam się nad jakąś kaskadą albo kubełkiem. Planuję wydać na to do 100 zł, więc chyba raczej dobrego filtra kubełkowego nie kupię.

#zakladamakwarium #akwarystyka
ZglaszamToDoProkuratury - Obsada akwarium już zadecydowana:

1. Neon czerwony x15

2....

źródło: comment_azdemjBJF5isLV39B33ieospGNRvLkHr.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jofiel: ja się nie znam, ale w moim akwarium największymi skurczysynami były właśnie te niepozorne, najmniejsze neonki i każdej rybie obgryzły ogon :/ niektórym w całości praktycznie.
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: wiem, ilość może być trochę za duża, ale też nie będę się kurczowo trzymał tego co piszą na wszystkich forach. Gdybym odjął molinezje ilość była by w sam raz (z tego co piszą w większości przypadków)

@Stach93: pewnie zależy od temperamentu poszczególnych ryb, no i niektórym odwala jeśli ławica nie ma odpowiedniej liczby ryb

@TadeuszSynZygmunta: planowałem wpuścić takiego małego, ale teraz już nie wiem.. Jakieś
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: W międzyczasie doczytałem o ramirezach i jednak będzie harem kakadu, a co do molinezji to mimo wszystko zostaną (ulubione rybki #rozowegopaska - co zrobisz nic nie zrobisz). Narazie czują się dobrze, są ruchliwe, mają ogromny apetyt i podchodzą do tarła. No ale jak to się mówi "ryby głosu nie mają" więc w sumie nie wiem, czy im to odpowiada, czy nie..
  • Odpowiedz