Wpis z mikrobloga

#samochody #kupujozagranico #formalnosci

Miraski!

Znajomy mirek handlarz przyciągnął mi auto z Niemiec( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście niebity i licznik nie przekręcony. Będę dziś musiał się zająć wszystkimi formalnościami, ale jest mały problem.

Otóż właścicielem auta będzie osoba (nie ja) zameldowana w Warszawie, a współwłaścicielem będę zameldowany w Cebulionowie. I pytanie do Was: nie chcę ciągać warszawiaka po tych wszystkich urzędach, czy mogę wszystko załatwić sam w Warszawie, bo teraz tu przebywam bez warszawiaka? Czy on mi też jest potrzebny do wszystkich tych formalności?
  • 10
  • Odpowiedz
@m_wazowski: upoważnienie pisemne weź od współwłaściciela i powinno przejść. Tylko weź w wielu egzemplarzach aby mogli je sobie do dokumentów dołączyć.
  • Odpowiedz
@m_wazowski: jak napiszę Ci upoważnienie to nie. kumpel z pracy rejestrował tak auto znajomemu tj cła i inne. Nie wiem tylko w jakiej formule musi być to upoważnienie, ale podejrzewam ,że musi być napisane przez notariusza
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec:

@m_wazowski: U mnie w urzedzie maja gotowe druki, wpisujesz dane dowodowe (adres zamieszkania, pesel, numer dowodu), podpis osoby upowazniajacej i gotowe. Kwestia jeszcze faktury, czy umowy- musi byc na niej 2 wlascicieli. Inaczej czeka Cie wizyta w urzedzie skarbowym i przekazanie darowizny w postaci polowy auta na ta druga osobe.
  • Odpowiedz
@m_wazowski: przy opłacie akcyzy musisz mieć dodatkowe pełnomocnictwo na ich druku i kosztuje to chyba 15 zł w znaczkach skarbowych. Dodatkowo Vat24 składasz w urzędzie skarbowym do którego jesteś przypisany- więc dowiedz się na początek gdzie to jest. Ostatnio miałem przeboje z przenoszeniem mnie na 1 dzień z urzędu do urzędu aby się dało papiery złożyć.
  • Odpowiedz
@lossuperktos: tylko pytanie jest teraz, skoro warszawiak jest w urzędzie skarbowym Mokotowa, a ja rozliczam się na Bemowie, to do którego iść? Chyba na Mokotów, bo przecież warszawiak będzie właścicielem, a ja współwłaścicielem.
  • Odpowiedz