Wpis z mikrobloga

#php #encoder #ioncube

Zostałem poproszony o dopisanie do istniejącego php paru funkcji, jednak okazało się, że poprzednia firma całą stronę www zakodowała ioncubem, nigdy nie miałem okazji zapoznać się jak to dokładnie działa, no ale widzę, że z plikami za dużo nie zrobię, czy w takim wypadku dopiszę coś do kodu tak by to współpracowało? czy muszę mieć czysty kod źródłowy? A może ktoś zna sposób na odkodowanie tego? Parę narzędzi znalazłem w google, ale nie mam chwili testować, może ktoś już był w podobnej sytuacji i ma patent na ten problem?
  • 9
  • Odpowiedz
@crosfire: Ja miałem taka sytuację. Masa plików nazwę to modułowych było zakodowane. Natomiast pliki widoków i plik gdzie było

$app->run();
nie. To dopisałem wszystkie potrzebne funkcje w tych miejscach.
  • Odpowiedz
@progreso: też mi przyszedł do głowy taki pomysł, ale działa to w przypadku tych nowych funkcji, a gdy mam coś poprawić w działaniu istniejących to już jest kłopot.. nie wiem czy firma ma obowiązek udostępnienia tego kodu, bo w sumie zakończyli prace w połowie produktu i dalej go nie chcą rozwijać, a kasa zapłacona ;)
  • Odpowiedz
@msq: Masz rację, przekazałem dalej informację o tym by sprawdzili dokładnie co zawiera umowa, bo wszystko wskazuję na to, że firma zabezpieczyła się i ma wyłączność na rozwijanie projektu, ale pewnie teraz życzy sobie kolosalne ceny za nowe opcje i ten klient szuka tańszych opcji. No ale niestety ;)
  • Odpowiedz
@fotexxx: odkodowałem pare plików i jest tragedia, zakodowane zostało chyba tylko po to by nie spalić się ze wstydu.. php wykorzystane jedynie w celu wyświetlania tekstów, obrazów itp pobieranych z bazy danych, zero klas, zero pętli nic... równie dobrze mógł to napisać w html,

  • Odpowiedz