Wpis z mikrobloga

Oglądałem ostatni odcinek #rolnikszukazony i zaciekawiło mnie gospodarstwo tego młodego Pawła. Tyle nowego sprzętu itp...

Szybka akcja ( #stalkujo ) i już wszystko wiadomo. Kredyty, kredyty...

Tak przy okazji niech zobaczą ci co twierdzą że rolnicy bujają się w nowych ciągnikach i ciągle mówią ze bieda. Ale pod każdą maszynę jest kilkunastoletni kredycik :/

#rolnictwo troche #traktorboners
  • 21
@Xaarkes2: szczególnie gdy kalkulacje się robi w roku kiedy ceny są wysokie. Zapomina się wówczas że trafiają się lata gdzie wychodzi sie na zero - np. w tym - żyto 450zł/t, pszenżyto 480zł/t :/
@Xaarkes2: sama ziemia to nie wszystko. Maszyny, budynki, wiedza, doświadczenie. Zaczynanie od zera w tej branży zupełnie nie ma sensu. A sama praca często sprawia wiele przyjemności ale często tez jest męcząca psychicznie.
nic nie można zaplanować, jak w hazardzie


@rozrzutnik_obornika: zarówno przy sprzedaży towarów (huśtawki cenowe, zmowy firm skupujących) jak i produkcji (pogoda) Ale to wszystko sie nie liczy gdy mogę rano wsiąść w ciągnik i na cały dzień jechać w pole ;)
@tomy86: Kurcze nikt mu nie kazał kupować ciągnika Steyra który jest prawie 2x droższy od New Hollanda. No ale trza się we wsi pokazać prawda? Druga sprawa że kredyty na 5% to sie opłaca brać bo poniżej inflacji praktycznie wychodzą.

Swoja drogą ma nowoczesne podejście do rynku zbytu skoro nakupił mlekomatów.
@RolnikSamWdolinie: ja tam wchodze często ale nie zaglądam do tematów gdzie piszą zafascynowani rolnictwem kilkunastoletni wnukowie których dziadkowie mają po kilka ha. W tematach uprawy wypowiada się kilka osób które maja pojęcie i nie raz dyskutowałem nt zabiegów chemicznych czy nawożenia. Nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)