Wpis z mikrobloga

Drogi pamiętniczku. To był wyjątkowo pracowity tydzień.

Udało mi się złożyć do urzędu imigracyjnego wszystkie papiery wymagane do zielonej karty i pozwolenia na pracę.

Zdałem egzamin teoretyczny na amerykańskie #prawojazdy i mogę jeździć z opiekunem (Chłop po 30 nie może pojechać nigdzie samochodem bez żony :D Nawet mi siebie nie żal).

Jutro częśc 3 (przedostatnia) porównania wyposażenia domów w Polsce i #usa

W związku z tym pytanie do obserwujących tag #podrugiejstroniebajora co wolicie po zakończeniu serii o mieszkaniach?

#emigrujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@vargemp: Mieszkam w Massachusetts gdzie kult broni raczej nie występuje bliżej im raczej do Europy... Ale często bywam w Teksasie. Będę na święta w TX to postaram się machnacpare fotel i wpis.
  • Odpowiedz
@zuyMelon: Akceptują przez jakiś czas (bodajże do roku od przekroczenia granicy) jeżeli chodzi o kierowanie samochodem ale może być problem z niektórymi wypożyczalniami samochodów albo z ubezpieczycielem który może podnieść stawkę albo odmówić wypłacenia odszkodowania jeżeli kierował ktoś bez amerykańskiego prawka.

Poza tym amerykańskie prawko ma kilka zalet których nie ma polskie. Dowód tożsamości, dowód na bycie mieszkańcem danego stanu i de facto dowód na legalny pobyt (ciężko jest mieć ważne
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Elektryki to sie troche boje ruszac po wczorajszym :D Bede pisal w tygodniu ale na spokojnie musze lepiej rozne rzeczy posprawdzac zeby nie walnac jakiegos babola :)

O sklepach z elektronika to srednio jest co pisac. Do BestBuy itp. chodze tylko po to zeby obejrzec na zywo rzeczy ktore zamowie z netu :D Ale postaram sie cos krotkiego ulepic.
  • Odpowiedz