Wpis z mikrobloga

Mirki mamy piątek wieczór, każdy wie co to oznacza, i w związku z tym mam pytanie.

Znacie może jakieś np. repozytoria/projekty, których kod można uznać za bardzo wysokiej jakości/wzorowy? Chciałbym spróbować takiego studiowania, zamiast standardowego podejścia: czytanie "teorii" typu Czysty Kod + pisanie (gonione potrzebą zazwyczaj).

#programowanie #programowaniemojapasja #pytanie #hobby #kody #git #repozytoria #niewiemjakotagowac
  • 7
  • Odpowiedz
@Nadrill: Po ilości gwiazdek na githubie, dobre!

Co do bibliotek: to chyba nie jest takie oczywiste, nie? Chyba, że jakieś nowopowstałe, nie takie, których historii kodu i tak byś nie zrozumiał :)

Ale i tak, nie wierzę, że tylko dlatego, że jest dużo ludzi i każdy może submitować, to zaraz kod będzie świetny. Dużo zależy od osób decyzyjnych i osób, które zdecydowały o architekturze i konwencjach na samym starcie. Później już
  • Odpowiedz
@Poszukiwacz_: jak w C++ to naprawdę myślę, że możesz wziąć źródło jakiegoś *nixowego pakietu, który istnieje od 20lat i od 20lat jest rozwijany. Taki na przykład libc czy gcc czy gdb, panie... to istnieje od dawna, od dawna jest rozwijane, ale byle gówna się tam do kodu nie merguje.
  • Odpowiedz
@aseeon: Dzięki, o książkach już napisałem wyżej, szukam bardziej kodów teraz.

Język programowania - ja programuję w C++ i Pythonie i przymierzam się do C# bo Unity3d, ale interesuje mnie wszystko, w czym kod może być dobry :)

@egocentryk Dzięki obczaję. Obiektywna opinia czy subiektywna? W sensie, kod był np. oceniany dobrze przez kogoś albo coś?

W ogóle, są gdzieś pisemne recenzje kodów źródłowych OpenSource? To ma sens przecież :D

@
  • Odpowiedz
@Poszukiwacz_: dinozaury jak dinozaury, ale w takim na przykład ffmpeg to eksperymentują chłopaki ciągle. Co do C# to ja ostatnio przeglądam sobie kody źródłowe różnych kontrolek WPFowych i to jest całkiem pouczające doznanie. No i jeszcze idzie #!$%@?, że coś jest internal albo sealed... no dzięki cwaniaki, a tak mi się marzyło rozszerzyć klasę Thumb...
  • Odpowiedz