Wpis z mikrobloga

Czy podczas badania lekarskiego potrzebnego do prawka lekarz może dopuścić np. do zdawania kategorii B, a nie dopuścić do kategorii A? Gdzie to jest widoczne, dostaje się jakiś papierek? Czy może zakwalifikowanie się na kategorię B automatycznie kwalifikuje też do zdawania kategorii A?

#motocykle #prawojazdy #lekarz
  • 9
  • Odpowiedz
@Mave: a to nie wiem... na logikę powinno być automatycznie :) ALE jako że żyjemy we wspaniałym kraju to nie zdziwił bym się gdyby trzeba było jeszcze raz sprawdzić czy literki (nadal) rozróżniasz :)
  • Odpowiedz
@Mave: Wiem, że na C może nie dopuścić jak masz B i A. Mam problem z rozróżnianiem kolorów a na zawodowego na ciężarówkę wymagają tego. Na też chyba różni się badanie trochę niż na B. Może chodzi o kąt widzenia i ogólną sprawność ruchową? Mi lekarz oprócz wzroku kazał jakieś proste ćwiczenia robić - przysiady, ręką dotknąć nosa itd. Na 100% nie wiem, ale badanie na B od A raczej
  • Odpowiedz
@Mave: Ja jak robiłem badania, skończyła "mnie obserwować", powiedziałem jej, że chcę też na A, to mi powiedziała "A to będą jeszcze dwa testy". I dała jakieś dwa dodatkowe obrazki do rozkminienia. Dostajesz papierek, na którym masz zaznaczone, na które kategorie masz ważne badania.
  • Odpowiedz
@Mave: na B możesz na przykład nie mieć jednego oka. W wymaganiach na A jest większy nacisk na równowagę i wzrok. Ostrość wzroku i widzenie przestrzenne. Teoretycznie bez oka nie masz szans na A, ale wiadomo jak to jest... Zasadniczo przy badaniach to i tak liczy się pieczątka, bo przecież szybkości reakcji, czy podatności na oślepienie itp to i tak nie sprawdzają.

(czyli tak jak @Ineptus napisał ;) )
  • Odpowiedz
@Ineptus: @eloar: O widzicie i to mnie nie urządza, bo ja chyba widzenia stereoskopowego nie mam :< Ale może trafię na jakiegoś łaskawego lekarza, bo na jakość wzroku generalnie nie narzekam, tylko jedno oko mam mniej sprawne, a drugie normalne.
  • Odpowiedz