Wpis z mikrobloga

W najbliższy wtorek (22.01) zapraszamy na AMA z Krzysztofem Zanussim - reżyserem, scenarzystą, producentem, jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich twórców filmowych. Jest to człowiek, który bez wątpienia odegrał bardzo istotną rolę w kształtowaniu kultury polskiej i europejskiej, dlatego mamy nadzieję, że bez problemu uda Wam się przygotować ciekawe pytania do pana Krzysztofa.

AMA rozpocznie się o godzinie 15.00 i trwać będzie do godziny 18.00 Serdecznie zapraszamy :-)

#ama #wykop
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykop: Odpowiedź od @aurevoir już padła, ale powiedzcie mi dlaczego postawiliście na taką formę AMA? Wg mnie i wielu innych AMA pisane jest dużo lepsze...można sobie odtworzyć je w każdej chwili w interesującym nas fragmencie (w wideo póki co nie poznałem opcji ctrl+f). Nie trzeba czekać na wrzucenie całości materiału w postaci filmiku. Nie każdy w danym momencie ma możliwość czynnego uczestnictwa w takiego typu AMA. Dużo łatwiej zrobić
  • Odpowiedz
@Elfik32: dla mnie ok, gratuluję Ama, naprawdę świetny pomysł! Po raz pierwszy jestem skłonny przyznać, że administracja to nie tylko leniwe lewaki migający się od usprawnienia wyszukiwarki:P
  • Odpowiedz
@pandinozaur: dokładnie 21 wiek a w tym wieku wszędzie wywiady są przeprowadzane w formie rozmowy, albo odpowiedzi na pytania rejestrowanej poprzez kamery. Nikt nie bawi się już w odpisywanie mój drogi.
  • Odpowiedz
Władca Pierś Ceni, czyli edycja specjalna alternatywnych ekranizacji

Krzysztof Zanussi:

Fredek (Zbigniew Zapasiewicz) przeżywa moralne dylematy związane z wyprawą i przemocą skierowaną pod adresem Sarumana. Podejrzewa, że z Sarumanem wystarczy po prostu rozsądnie porozmawiać, cytując Miłosza. Zadania przekonania go do podjęcia wyprawy podejmuje się Galadrycha (Maja Komorowska), z którą Fredka połączy namiętny intelektualny romans. W związku z brakiem łatwo rozpoznawalnych i szybko odnajdywalnych organów płciowych u hobbitów, bezowocne wysiłki podjęcia międzygatunkowego życia płciowego stają się dla Fredka nie do zniesienia. W dramatycznej końcówce bohater popełnia samobójstwo przez wystawienie się na sześciodniowy maraton kina moralnego niepokoju. Już drugiego dnia skisłą i rozedrganą od moralnego niepokoju cielesną powłokę hobbita odnajduje jego przyjaciel z innej bajki, Prosiaczek.

Szczegóły
  • Odpowiedz