Wpis z mikrobloga

Paczcie mircy co znalazłem, to o mnie, wreszcie coś pasuje (jako tako) :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/ISTP

ISTP (ang. Introverted Sensing Thinking Perceiving – Introwertyk Percepcjonista Myśliciel Obserwator) – jeden z typów osobowości według wskaźnika MBTI. Osoby o tym typie łączą introwersyjne myślenie z ekstrawersyjną percepcją. Przede wszystkim są skoncentrowane na wnętrzu, gdzie zajmują się sprawami racjonalnie i logicznie. Ich drugorzędny styl życia jest skierowany na zewnątrz, gdzie rozpatrują sprawy używając pięciu zmysłów; w dosłowny, konkretny sposób.


Charakterystyka


ISTP lubią rozumieć sposób, w jaki wszystko działa. Są dobrzy w logicznych analizach i chętnie wykorzystują je w praktycznych sprawach. Lubią rozkładać rzeczy na części i sprawdzać jak działają.


ISTP mają duszę poszukiwacza przygód. Interesują ich motocykle, samoloty, skoki spadochronowe, surfing itp. Są całkowicie niezależni i potrzebują możliwości samodzielnego podejmowania decyzji. Nie podążają za zasadami; chcą robić wszystko „po swojemu”. Lubią być w ruchu, są spontaniczni, optymistyczni, szybko się przystosowują i szybko się nudzą. Zwykle mają dobre techniczne umiejętności i dobrą koordynację. Posiadają również naturalną zdolność koncentracji, która sprawia, że mogą być dobrymi sportowcami, tancerzami, czy muzykami. Zwykle nie mają problemów w szkole, ponieważ są introwertykami umiejącymi myśleć logicznie.

ISTP uważają, że ludzie powinni być traktowani sprawiedliwie. Są lojalni i wierni swoim przyjaciołom i nigdy nie robią niczego wbrew swoim zasadom.


Osoby o typie ISTP lubią i muszą czasami spędzać czas samotnie, ponieważ wtedy mogą „uporządkować” w swojej głowie wszystkie informacje, które zebrali ze świata zewnętrznego.


ISTP unikają osądzania na podstawie własnego systemu wartości, ponieważ uważają, że należy osądzać i podejmować decyzje na podstawie faktów. Nie zwracają uwagi na swoje uczucia i czasami ignorują je. Pod wpływem stresu mogą wybuchnąć złością lub czuć się przeładowani emocjami i uczuciami.


#psychologia #osobowosc #typyosobowosci #takietam
  • 21
@kessubuk: to prawda, ale zawsze typy osobowości są mocnym uogólnieniem i uproszczeniem. I ten opis, znaleziony przypadkiem, pasuje najbardziej ze wszystkich jakie dotychczas widziałem:)
@Emes91: a jednak musiałeś o tym napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kurde stary, ubodło Cię to? #!$%@? Cię, że mnie to zainteresowało? Czy zwyczajny bul dupy?
@KBR_: W #!$%@? mam ból dupy ziomek, bo wrzuciłeś prawdopodobnie najpopularniejszy test osobowości, który zna każdy, kto choć liznął tę temaykę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A to, jaki typ masz ty, nie interesuje absolutnie nikogo, daję pisemną gwarancję
@Emes91: zdaję sobie sprawę, że nikogo nie interesuje, ale też po co to pisać? Ja tematyki nie liznąłem, szukałem w necie plików ISTP, trafiłem na to i z zaciekawieniem przeczytałem, pomyślałem, że może jakiś mirek z równym zaciekawieniem przeczyta i tyle. Nie obchodzi Cię, ale musiałeś napisać jak bardzo nie obchodzi, żeby się czasem KBR za swobodnie nie poczuł na mirko;/

Komentarz "O cię sunę, niesamowite, nobody cares." można sformuować do
@Emes91: @Emes91: dwa razy napisałeś to dwa razy odpowiadam:

Emotikony są dla słabiaków którzy dopisują je na koncu żeby w razie czego się tłumaczyć żartem. Rzetelny sieciowy cham ich nie używa, bo on się, do #!$%@? nędzy z niczego jakimś ciotom nie będzie tłumaczył. Ni ma opcji, ni #!$%@?.

Gix

PS co za czasy żeby młodzież trzeba było chamstwa uczyć