Wpis z mikrobloga

@krytykujacy_zrzeda: Utrzymanie serwisu nie jest za darmo, musi się ono bilansować z wpływami z reklam. Przez braki wyświetlania u takich cwaniaków jak Ty, więcej reklam musi się wyświetlać normalnym użytkownikom. I nie, nie każdy może zainstalować ad-blocka, bo wtedy wszystkie strony byłyby płatne.

Czasem, żeby zrozumieć jak coś działa, trzeba spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.
@vlodar: ależ ja doskonale rozumiem jak to działa.

Spróbowałem bez adblocka trochę posiedzieć na wykopie i wiesz co? Kliknąłem niechcący na reklamę na tle kilka razy, co było irytujące, bo przeszkadza mi w korzystaniu z serwisu. Co ciekawe nawet nie pamiętam czego to była reklama.

W ogóle inną sprawą jest efektywność takich reklam. Nie mam statystyk, nie wiem. Ale jest coś takiego jak ślepota bannerowa. Ogólnie mamy taki natłok reklam na
@krytykujacy_zrzeda: Jeżeli nie działają na Ciebie reklamy i ich nie widzisz, to tym bardziej nie rozumiem po co je "wyłączasz". Żeby utrudnić życie zarządzającym stroną i użytkownikom? Bo dwukrotne wejście przez przypadek w coś, to jakaś kpina :D

A poza tym nikt Ci się nie każe martwić skutecznością tych reklam. Nie o tym też mowa.

Dwie rady. Dla Ciebie - jeżeli nie podoba Ci się strona, to na nią nie wchodź.
Jeżeli nie działają na Ciebie reklamy i ich nie widzisz, to tym bardziej nie rozumiem po co je "wyłączasz".


@vlodar: po to, żeby mi nie przeszkadzały. A w blokowaniu reklam nie ma nic pirackiego - regulamin serwisu tego nie zabrania, prawo polskie też nie.

@SOLGAZ: jeśli można wiedzieć, płacisz coś za konto na wykopie?