Wpis z mikrobloga

#karkonosze #gory #turystyka

Mireczki w przyszłym tygodniu wybieram się na kilka dni w Karkonosze. Wstyd przyznać, ale nigdy nie byłem, bo całe życie podczas urlopu tylko #beskidy , więc najwyższa pora zobaczyć ten piękny kawałek Polski. Wyjazd z kategorii tych spontanicznych stąd pytanie do Was. Co warto tam zobaczyć, a co trzeba koniecznie? Jadę z nastawieniem na całodniowe przemarsze, aczkolwiek bez szarżowania, bo w towarzystwie #rozowypasek
  • 13
@Tytanowy: dalej są ci sami, którzy jadą na historii i legendach, drogo, mało smacznie itp itd... Szkoda tam kasę wydawać na spanie czy jedzenie. Miejsce piękne... I na tym się kończy Samotnie.
@Tytanowy: @uysy: Jestem jestem. W Szklarskiej na mega apetyt to polecam restaurację Niebo w Gębie. Maja dwie fillie na głównych ulicach także łatwo będzie znaleźć. A jak juz będziesz w Szklarskiej to warto na wodospad się przejść :)
@Tytanowy: Gdybym tutaj przyjechał to z pewnością chętnie bym się wybrał do szklarskiej poręby i stamtąd w izery. Świetne, niedoceniane góry, ma to taką zaletę że jest spokój na szlakach, mało ludzi, a naprawdę tam pięknie jest, spoko też jest dojazd z JG tam, można pociągiem/szynobusem dojechać. Kiedyś patrzyłem to są dobrze skorelowane ze sobą odjazdy pociągów z jg do szklarskiej górnej tak, że masz po pół godziny-godzinie max odjazd szynobusa
@Tytanowy: Na pewno warto obadać typowe kierunki w jakich wybierają się ludzie jadący tutaj, czyli śnieżkai karpacz oraz szklarska sama w sobie plus wejście w okoliczne góry. Jest dużo mniej znanych szlaków i miejsc które są piękne i fajnie się tam idzie. Ja na przykład ostatnio taką trasę pokonałem https://goo.gl/maps/ZU12e i potem powrót wzdłuż drogi krajowej nr 3 ale po drugiej strony rzeki przez las :) fajna dróżka do piechowic, i