Wpis z mikrobloga

@dreaper: ok, masz jakieś przetestowane bazy? Jeżeli sam też je robisz to możesz opisać cały proces i podać jakiś przepis? ( składniki, proporcje)? Skomplikowane to chyba nie jest i nie wymaga jakiejś większej znajomości chemii, prawda?
  • Odpowiedz
@CWhitePL: nie jest. glikol jest gorzkawy, gliceryna słodka i w zależnośxi od tego czy chcesz, żeby baza była mniej lub bardziej słodka dobierasz sobie stężenie glikolu i gliceryny.
  • Odpowiedz
@CWhitePL: ja korzystam z bazy 50/50 inawery.

Zawsze 1:9 aromat z bazą. Nie polecam pomarańczy bo rozwaliła mi klirek.

Stałe pozycje: arbuz, mięta, wanilia, banan, cola, truskawka. Okazjonalnie mleczna czekolada, kawa i nieszczęsna pomarańcza.

Nikotyna jest droga, kupuj gotowe bazy z e-dymu.
  • Odpowiedz
@CWhitePL: Inawera jest ok. Najlepiej kupić bazę 50/50 w innych proporcjach liquid może być zbyt gęsty albo "wodnisty" i bedzie ci wyciekał na grzałkę co skutkuje bulgotaniem. Niektórzy dodają jeszcze kropelkę etanolu na rozrzedzenie, ale generalnie Inawera bazę ma ok, gorzej z aromatami. Generalnie jak masz tubkę clearomizera z tworzywa, plastik etc. to unikaj cytrusowych aromatów w dużych stężeniach bo zniszczy Ci tubkę w parę sekund. Sam ubiłem chyba 3.
  • Odpowiedz
@CWhitePL: Co do składników to używa się glikol propylenowy i glicerynę roślinną. To możesz kupić w aptece na dobrą sprawę, ale nikotyny czystej raczej nie zdobędziesz. Parę mililitrów czystej nikotyny może zabić Ciebie i całą Twoją rodzinę przy złym użytkowaniu, dlatego jest tylko dostępna tylko w stężeniach 0.6 do 2.4% jako bazy. Wtedy nie jest aż tak bardzo toksyczna. Co nie zmienia faktu, że jest BARDZO silną trucizną.
  • Odpowiedz
Najlepiej kupić bazę 50/50 w innych proporcjach liquid może być zbyt gęsty albo "wodnisty" i bedzie ci wyciekał na grzałkę


@st_filip: nie pisz bzdur jak się nie znasz.

@CWhitePL: widzę, że są tu sami szpece od liquidów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@CWhitePL: glicerynę kupuj roślinną, a jeżeli z apteki to do receptury i użytku wewnętrznego co nie będzie tanie. W jednej aptece chciały ode mnie 260 zł za litr (sic!) Ja kupuję dwuskładnikowe bazy nikotyna + PG albo nikotyna + VG, które później mieszam z wodą, aromatami i bazą 0%.

@GOTOVE: strasznie suabe masz aromaty skoro lejesz aż 10%.
  • Odpowiedz
@GOTOVE: ale 10%?!? To muszą być jakieś mega rozbełtane te aromaty. Z resztą one raczej dają zapach niż smak. Chociaż niektóre przy dużych stężeniach są obrzydliwe. :)

Ja daję maksymalnie kilka procent. A jak rozrabiam sam z proszku to wychodzi mi niekiedy kropla 10% roztworu na 10 ml liquidu :D
  • Odpowiedz