Wpis z mikrobloga

Czyżby poglądy prawicowe to skutek uboczny manii prześladowczej i paranoi?

Właśnie zdałem sobie sprawę, że odczucie prześladowania przez np. homoseksualistów mają wyłącznie osoby o poglądach prawicowych.

Osobiście jestem heteroseksualistą i w życiu nie spotkała mnie sytuacja gdzie jakiś homoseksualista w moim otoczeniu nachalnie obnosił się ze swoją seksualnością, propagandował ją, a na pewno nigdy nie czułem się prześladowany przez wyimaginowany homoterror.

To samo jest w przypadku wegetarian xD Jak ktoś piszę o jakimś wegeterrorze to z góry wiem, że profil ma #!$%@? korwinizmami.

#homoterror #wegeterror #homopropaganda #neuropa #bekazprawakow #wegetarianizm
  • 28
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: W Polsce prawica wyrobiła sobie monopol na skrajny konserwatyzm, bo zauwazyła, że to paliwo napędowe do osiągania celów politycznych. Taka sama populistyczna retoryka jak u lewicy, a jedni i drudzy pokazują na siebie palcami.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir:

Scientists Are Beginning to Figure Out Why Conservatives Are…Conservative

The occasion of this revelation is a paper by John Hibbing of the University of Nebraska and his colleagues, arguing that political conservatives have a "negativity bias," meaning that they are physiologically more attuned to negative (threatening, disgusting) stimuli in their environments.


In the process, Hibbing et al. marshal a large body of evidence, including their own experiments using eye
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: nie byłabym tak radykalna w sądach, ale istnieją zależności między danym typem osobowości a poglądami politycznymi. Ludzie nieufni, bojący się zmian, postrzegający świat w kategoriach czarne-białe, my-oni to najczęściej konserwatyści. Stąd może to zacietrzewienie i agresja w stosunku do wszystkiego, co burzy ich zero-jedynkowy obraz świata. Po prostu homoseksualizm i wegetarianizm się w nim nie mieszczą. A wszystko, co się nie mieści, może w każdej chwili rozsadzić ramy tego
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: jeszcze dodam, że z moich doświadczeń wynika, że konserwatyści to też często najbardziej obłudni ludzie. Znam dużo ultra-prawicowców, którzy co niedziela leżą krzyżem w kościele, a prywatnie są to bardzo zawistne, złośliwe, egocentryczne osoby, które nie cofną się przed najgorszym świństwem, byle dopiąć swego i ukarać "niewiernego". Tłumaczę to sobie tak - tacy ludzie potrzebują wokół siebie tzw. "porządku", żeby czuć komfort psychiczny, natomiast sami czują się bezkarni, bo
  • Odpowiedz
@arczer: nie wiem czy jest z tobą sens rozmawiać skoro tutaj twierdzisz, że noszenie koszuli to oznaka homoseksualizmu. Pewna paranoja, musi ci być ciężko gdy wychodzić z domu i jesteś napastowany przez homoterror z każdej strony.
  • Odpowiedz
Czyżby poglądy prawicowe to skutek uboczny manii prześladowczej i paranoi?


@chapeaunoir: Nołp. I mówię to ja, obrzydliwy homo-żydowski lewak.

"Mania prześladowcza" i "paranoja" to metody wykorzystywane do budowania elektoratu, klasyczne "my" kontra "oni" (oczywiście ci mityczni "oni" praktycznie zawsze są źli, głupi, pazerni, niemoralni i tak dalej - ucieleśnienie zła) - dla skrajnej prawicy "onymi" są pedały i inne podludzie, dla skrajnej lewicy nacjonaliści i homofoby, dla Hitlera byli nimi Żydzi, dla Czerwonych Khmerów -
  • Odpowiedz
  • 13
Przyznam że borykam się z niektórymi skrajnościami lewicowymi w niemczech. Widzą wszędzie nazistów tylko tak nie mogę ich znaleźć. Wystarczy za to Odrę przekroczyć i już światem rzdzą żydzi i geje. Tylko tak jakoś ich znaleźć nie mogę.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: generalnie pomimo bycia w czwartej ćwiartce jestem otoczony przez większość konserw, acz i troche lewaków. I widzę taką rzecz, że każdy ma swoje świętości i paranoje. Lewaki też, choć na o wiele mniejszą skalę. Ja w wysypie radykalnej prawicy widzę nieco reakcję na skręt Europy w lewo, niekiedy zbyt szybko, przy braku przygotowania społeczeństwa. A nienawiść jest zaszczepić bardzo, bardzo łatwo. Tak samo jak populizm, i niestety w tą
  • Odpowiedz
Czyżby poglądy prawicowe to skutek uboczny manii prześladowczej i paranoi?


@chapeaunoir: Ale chodzi ci o prawicowośc w sensie gospodarczym, czy konserwatyzm (w sensie światopogladowym)? Bo to są dwie RÓZNE rzeczy.

Jeżeli chodzi o konserwatyzm, to może nie doszukiwałbym się od razu manii przesladowczej i paranoi, ale na pewno jest to wpływ pewnych wzorców zachowań przekazanych przez rodziców w procesie wychowania, był niedawno bardzo ciekawy artykuł o tym: http://wyborcza.pl/magazyn/1,140243,16510015,Prawica_wojuje_na_sloniach.html
  • Odpowiedz
@raj: oczywiście chodzi o konserwatyzm, może źle to ująłem ale jednak na wykopie prawicowiec = konserwa agresywnie nastawiona do wszystkiego co inne.

A artykuł niestety zablokowany.
  • Odpowiedz
A artykuł niestety zablokowany.


@chapeaunoir: Wejdź z Google, myslałem że chyba wszyscy już znają tę metodę... (tylko musi być google.pl, nie google.com, i musisz miec włączony JS)
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: polecam ci ksiazke Zyc w tym swiecie i przetrwac autorstwa terapeuty rodzinnego Skynnera i Johna Cleese, tego od Monty Pythona. Jest tam fragment dotyczacy zdrowia psychicznego i pogladow politycznych :)
  • Odpowiedz