Wpis z mikrobloga

@dreaper: Rozumiem że masz olejek i chcesz samą substancję wyekstrahować? Ale po co? Zasadniczo w oleju ta substancja będzie bardziej trwała. Musiałbyś go wymyć jakimś rozpuszczalnikiem w którym jest lepiej rozpuszczalny, a potem ten rozpuszczalnik odparować. Trochę nie warto moim zdaniem. Co to za olejek erotyczny? yyy eteryczny?
  • Odpowiedz
@dreaper: Oczyścić a wymienić rozpuszczalnik to dwie różne rzeczy. Generalnie to ja bym przeprowadził ekstrakcję ciągłą. (wiki-ekstrakcja. poczytaj lepiej wytłumaczone niż ja bym to zrobił). Czyli wymył substancję czynną rozpuszczalnikiem w którym ona się lepiej rozpuszcza od tego oleju.
  • Odpowiedz
@dreaper: Tak sobie myślę że to może być zupełnie nie potrzebne. Możesz mówiąc po ludzku "wymyć" substancję którą chcesz z jej surowca bezpośrednio. Czyli zamiast bawić się z olejkiem miętowym, zrobić ekstrakcję z liści mięty np. etanolem. (nalewka miętowa). Napisz co chcesz zrobić dokładniej to może mam przepis po prostu:) zamiast się #!$%@?ć z olejkiem:)
  • Odpowiedz
@dreaper: Jst to dosc trudne, bo jak sam napisales olej jest rozpuszczalnikiem. Nawet jesli dodasz innego rozpuszczalnika nie oznacza to ze substancja przejdzie, bo rozpuszczzalnosc moze byc rozna. Aromaty sa trzymane w tego typu olejkach, bo po pierwsze same bardzo czesto sa olejami, po drugie sa trwalsze dzieki temu.

Jest kilka opcji ktore zaleza od tego jaki jest sklad takiego olejku - mozesz faktycznie sprobowac wymyc aromat innym rozpuszczalnikiem i
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: to, że sam zapach będzie olejkiem mnie aż tak bardzo nie przeszkadza, bo będzie go mało, więc mogę go potraktować jako błąd albo zanieczyszczenie, ważne, żeby przenieść naturalny zapach zamiast używać syntetycznych aromatów
  • Odpowiedz
@dreaper: Kurcze ja Cię chyba ciągle nie rozumiem. Masz jakiś tam preparat. I chciałbyś z niego uzyskać sam "aromat" tak? to co ładnie pachnie? A nie wiesz co to jest? Bo może zamiast się bawić w jakieś cuda wianki można kupić czysty olejek. Albo samemu zrobić taki olejek z surowca. Jak nie wiesz co to jest za zapach, olejek eteryczny, substancja to i tak będzie ciężko dobrać rozpuszczalnik do wymycia
  • Odpowiedz
@dreaper: Trzeba zrozumiec jedno - 99% aromatow jest teraz syntetycznie pozyskanych (i jest to wiele bardziej ekologiczne niz pozysliwanie ich z np roslin), nie oznacza to ze sa inne niz te pochodzenia naturalnego. Sa to TE SAME substancje chemiczne tylo pozyskane w inny sposob i nie ma miedzy nimi ZADNEJ roznicy. Cukru mozesz sie wyzbyc wytrzasajac olejek z woda. Potem odstawiasz i czekasz az sie rozdzieli. Faze wodna zlewasz (zapewne
  • Odpowiedz
  • 0
Nie zupełnie jest tak jak piszesz. Substancje syntetyczne jak np. etylowanilina nie odzwierciedlają w pełni zapachu, bo składa się na niego więcej substancji.

Mieszanina z której chcę się pozbyć cukru to woda, alkohol i ekstrakt.
  • Odpowiedz
@dreaper: to może napisz co to za aromat chcesz wyizolować? Aromat aromatowi nierówny.

Naturalny aromat waniliowy składa się ze związków które można pozyskać drogą syntezy chemicznej.

Bo co w nim
  • Odpowiedz