Wpis z mikrobloga

@charles-gregoire: nie polecam żadnych gripexów/fervexów/theraflu: maskują objawy choroby, ale nie leczą. To bardzo zwodnicze śrdoki. Moje rozwiązanie to Aspiryna C: na początek bomba 2 tabletki w odstępie 2-3 godzin, później kolejne 2 (4 na dobę), ba bolące gardło: chlorochinaldin, profilaktycznie wapno, do tego: wygrzanie się w ciepłym łóżeczku i mleko z miodem.
  • Odpowiedz
@anonim1133: Zarówno paracetamol, ibuprofen jak i aspiryna mają działanie przeciwzapalne. Jeśli jest jednak infekcja bakteryjna, wirusowa to skutecznie zwalczy antybiotyk.

@charles-gregoire: Zauważ, że 90% tych "kombajnów" posiada jako główną substancję czynną środki, które wymieniłem powyżej.

Rozwalają mnie ludzie, którzy mówią "Na mnie działa tylko Gripex. Fervex jakoś w ogóle mi nie pomaga"...

Także kup sobie Aspirin (UltraFast - bo tańszy w cholere niż Aspirin C). On jest rozpuszczalny to nie
  • Odpowiedz
@jantarka: Aspiryna w zwykłej tabletce bardzo niszczy śluzówkę żołądka. Niektórzy co biorą aspirynę na codzień (np. na rozrzedzenie krwi) mają problemy z wrzodami. Odradzam aspirynę w takiej postaci.

Albo musująca, albo powlekana. Jest ich dużo, ale należy o tym wspomnieć w aptece. No i zjeść coś, a nie na pusty żołądek :>
  • Odpowiedz