Wpis z mikrobloga

Którą generacją jesteś?

baby boomers - pracownicy w wieku 45-65 lat, którzy "pracują po to, żeby przetrwać";


generacja X - pracownicy w wieku 30-45 lat, którzy "żyję po to, żeby pracować"


generacja Y - wiek 20-30 lat, "pracują po to, żeby żyć"

źródło źródło 2

#sonda #pokolenia
  • 18
  • Odpowiedz
@shaun_the_sheep: no to na razie zalicza się do tego "poniżej 20 lat" ;)

@Abstract: To nadal zalicza się do Y.

@kamil1210: nie ma słowa o pracy. To albo "poniżej 20 lat" albo pokolenie %% (procentów, piję po to, żeby żyć ;) ).

@login_zajety_sic: to własnie opis Y. Pracujesz po to, żeby mieć na zachcianki (żeby żyć i czuć, że żyjesz). Trudno przestawić swoje myślenie, że to można jakoś
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: dałbym sobie plusa pod wpisem "generacja Y" (stety lub niestety).

Jeszcze nie pracuję, ale główna motywacja dzięki, której będę to robił, to wynagrodzenie, dzięki któremu będę mógł żyć.
  • Odpowiedz
@mk321: wiesz, ogólnie chce chce zarabiać tyle by móc nie przejmować się rachunkami czy kosztem życia bo "byle do 1 czy 10" to nie jest życie, nie mówię by zarabiać 15k ale dla MNIE 5k czy nawet 4k starczy na to by się nie przejmować rachunkami, wyżywieniem czy wakacjami za granicą.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: jestem dokładnie tego samego zdania.

Jakbym miał więcej zarabiać, a musiałbym włożyć w to sporo więcej pracy, to wolałbym mniej, a spokojniej.


  • Odpowiedz
@mk321: U mnie jest to samo, mógłbym pracować jako programista ale deadline, debilizm klientów mnie przerósł. Wolę siedzieć przy linii produkcji batonów i od czasu do czasu pobiegać bo ciasto się #!$%@? niż słuchać tych wypocin "trochę za ciemno" itd....
  • Odpowiedz