Wpis z mikrobloga

@BlackWidower: Działają (bo jest ich kilka): http://fonline-status.ru/en/

TLA mk2 - Rosyjski serwer, dopracowany, klimat prawdziwego fallouta z wysokim poziomem trudności

Fonline 2 - Polski serwer, dosyć dopracowany, średni poziom trudności

FOnline: Reloaded - Polski serwer, obecnie słabo dopracowany ale w najbliższych tygodniach ma być reset serwera który będzie udoskonalony, bardzo łatwy poziom trudności

Ashes of Phoenix - nowy serwer nastawiony praktycznie tylko na PvP, z racji tego, że jest nowy jest
@Naczelny_Urzednik_RP: Wybrałem Fonline 2, bo trochę boje się, że TLA będzie miało czat zasrany cyrylicą i ogólnie wszystko będzie po rusku, ale jeśli mówisz, że ma dobry klimat, to chyba nie jest tak źle :). Co do graczy, to według strony, którą podałeś, jest tam ich 82, więc nieźle :)
@BlackWidower: AoP jest to serwer nastawiony na PvP (Player vs Player). Jest on najnowszym serwerem FOnline bo ruszył chyba dwa tygodnie temu przez co jest też podobno mocno niedopracowany.

Największą różnicą między tym serwerem a innymi jest to, że tutaj jesteś członkiem jednej z frakcji przewidzianej przez grę, która zapewnia ci schronienie, która walczy z innymi itp.

Na innych serwerach natomiast sam możesz tworzyć gangi, kupować, budować bazy czy też dobierać
@Naczelny_Urzednik_RP: AoP już gotowe do uruchomienia, jeśli pogram dłużej, to opiszę rozgrywkę tam. A co do serwerów typu TLA, gdzie można tworzyć gangi, to fajnie byłoby zebrać ekipę Mirków do gry. Grają w BF3, L4D2, nawet w Tibie, to czemu by nie w starego dobrego Fallouta? :D
@BlackWidower: Jak na razie szykuje się wipe (reset serwera + aktualizacje) w FOnline:Reloaded i chyba w FOnline2 (ale nieco później) a z reguły jak na jakimś serwerze jest wipe to ludzie się na niego przenoszą. Dlatego warto trochę poczekać bo okaże się, że powstanie gang na TLA a po kilku dniach ludzie przeniosą się po wipe na inny serwer :P
@Naczelny_Urzednik_RP: A tak właściwie to na czym polega rozgrywka na tych serwerach? Są tam jakieś ciekawe questy, czy tylko PVE i PVP? Załóżmy, że jestem w jakimś gangu, to jest możliwość robienia questów w kilka osób albo przejmowania jakiegoś miejsca, np Junktown jako "bazę" dla ekipy, czy po prostu błąkamy się po Pustkowiach i okradamy i zabijamy innych?
@BlackWidower: W TLA, FOnline 2 i Reloaded możesz grać sam, dołączyć do innych gangów lub założyć własny. Możesz chodzic po mapie i walczyć z bandytami i mieszkać w namiocie lub blaszanym domku lub kupić czy zbudować z części własną farmę, bunkier, obóz itp. W tych FO2 i FO:R jest mniej więcej tyle samo questow PvP i PvE a w TLA jest nieco mniej PvP ale więcej PvE i questow. Questow można
@Naczelny_Urzednik_RP: Tak, Ashes of Phoenix, chociaż nie miałem za dużo czasu na grę i nie zdążyłem się zorientować o co tam w ogóle chodzi ale zdążyłem zauważyć wspomniane przez Ciebie Town Control, na górze ekranu było napisane, że jakiś gang przejął miasto i było odliczanie.