Wpis z mikrobloga

@KtosWazny: Nie ma niejadowitych skorpionów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia tylko jakiej siły mają jad. Jeden może mieć jak dziobnięcie się pinezką, drugi jakby Cię użądliła pszczoła, a trzeci jakby cię użądliło 20 pszczół. Do tego kwestia uczulenia na jakiś składnik jadu. Ktoś może spuchnąć jak balon i mieć niemałe problemy przy skorpionie przy którym ktoś inny z kolei nie miałby żadnych problemów. I odwrotnie. Także ten
@thisismaddnes:

Ten niepozorny skorpion dysponuje dość silnym jadem. Szczególnie narażeni na jego siłę są ludzie starsi, alergicy jak i małe dzieci. Razem z ukłuciem przychodzi miejscowa opuchlizna i paraliż jak i silny ból, wysoka gorączka i wymioty. Wszystkie te objawy mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni. Gdyby przypadkowo doszło do ukłucia, bez zastanowienia powinniśmy się udać do lekarza i zostać pod jego kontrolą.


ja bym sie nie cieszył ( ͡
@Wypalcowany: No wiem kurde. Szkoda, że jak go kupowałem to akurat byłem na 2, czy 3 stronach gdzie było napisane, że jad "super lajcik, spokojna głowa, nic się nie dzieje, nawet nie poczujesz". Dopiero w domu jak już go dostałem na innych forach doczytałem, że no tak niekoniecznie taki znowu lajtowy jadzik posiada.
@Wypalcowany: Na 90% nie. Miewam niedomknięte terrarium u góry, ale śliskie szklane 30 cm ścianki uniemożliwiają wejście do góry. Skorpiony nie poruszają się jak pająki i nie są w stanie chodzić po śliskich powierzchniach. Co prawda w 1 dzień byłem świadkiem jak łaził po terrarium, doszedł do rogu i wdrapał się po sylikonie gdzieś tak na 1/4 wysokości. Kurrrrwa, biorę latarkę, rękawicę i poodsuwam te skały co włożyłem do środka, bo
@Wypalcowany: Dobra znalazłem :) #!$%@? zmienił miejscówkę, a od momentu jak go przyniosłem, chyba ze 3 miesiące temu zawsze był tylko w jednym i tym samym miejscu. Wygrzebał sobie norkę pod takim skalniakiem i tam się chował. Teraz wlazł pod takie kawałki kory. Luj jeden. dobra zamykam wieko u góry. Teraz możemy spać spokojnie.